"Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
LasyPaństwowe
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2013, o 18:43

"Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: LasyPaństwowe »

Witam,
Dziś rano po próbie wysłania smsa do kontaktu X pojawił się komunikat "Nie można wysłać wiadomości. Ponów próbę". Następnie dostałem smsa od kontaktu "Operator" o treści "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy, sprawdz numer i sprobuj ponownie." Co ciekawe, dosłownie pół godziny wcześniej z tym samym kontaktem X normalnie smsowałem. Telefon przeleżał 30 minut w kieszeni, bez jakiejkolwiek ingerencji w opcje, etc. Z kontaktem Y oraz Z normalnie można było smsować, więc to nie był problem telefonu związany z niemożnością wysyłki wiadomości tekstowych. Co więcej, do numeru X mogłem zadzwonić, lecz nie mogłem smsować. Dziwna sprawa, oczekuję na jakiekolwiek wyjaśnienie dlaczego tak się stało.

A drugi problem to taki, że w związku z powyższym, konkretnie z tymi smsami od kontaktu "Operator" została naliczona jakaś dziwna opłata. Rano, o 6.55 doładowałem konto, po czym około 17 dostałem smsa o niskim stanie konta, spowodowanym właśnie niemożnością wysyłki smsów do kontaktu X oraz smsami zwrotnymi od "Operatora".

Aktualnie o 17.51, po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu telefonu wszystko wróciło do normy, bez jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia. Wszystko, za wyjątkiem pieniędzy z konta.
Proszę o wyjaśnienie dlaczego została pobrana opłata oraz dlaczego taki problem wystąpił.

Pozdrawiam, LasyPaństwowe.

#EDIT
Załączam zdjęcia komunikatu o niemożności wysłania wiadomości, smsie od "Operatora" oraz doładowania i powiadomienia o wyczyszczeniu konta.

Kod: Zaznacz cały

http://imageshack.us/a/img854/434/wpss201303110001.png
http://imageshack.us/a/img812/4080/wpss201303110002.png
http://imageshack.us/a/img14/5025/wpss201303110004.png
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj LasyPaństwowe,

proszę prześlij numer swojego telefonu przez ten formularz. Sprawdzimy, jak wyglądała sytuacja tego dnia na Twoim koncie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
LasyPaństwowe
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2013, o 18:43

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: LasyPaństwowe »

@Joanna_Plus
Numer wysłany, czekam na odpowiedź. Dodam tylko, że tego dnia aktywowałem również usługę Pakiet Internetowy 7zl Non Stop, wraz z pierwszym miesiącem za darmo. Lecz już po kilkudziesięciu minutach sie do niego zraziłem przez skrajnie wolną transmisję danych, dlatego dezaktywowałem go po kilku chwilach. Z tego co wiem, żadna opłata z racji Internetu nie została pobrana, dlatego też wyczyszczenie konta zarzucam smsom od "Operatora".
Ostatnio zmieniony 12 mar 2013, o 21:26 przez LasyPaństwowe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Joanna_Plus »

LasyPaństwowe,

wiadomość z numerem mam, ale odpowiedzi na nią nie :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
LasyPaństwowe
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2013, o 18:43

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: LasyPaństwowe »

@Joanna_Plus
Źle zrozumiałem powyższy post - dopiero teraz sprawdziłem email i wiadomość z bok.

Numer, na który te smsy zostały przesłane? Chodzi o numer, z którym pisałem, czyli o kontakt X?
Jeżeli chodzi o ten właśnie numer, to naturalnie, że go posiadam. Toć to przecież pisałem z moją lubą :->
Jeżeli to właśnie o ten numer się rozchodzi, to proszę o potwierdzenie w temacie, a prześlę go za pomocą formularza kontaktowego.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Joanna_Plus »

LasyPaństwowe,

może za mało precyzyjnie napisałam :-/.
Wiadomość ode mnie, na Twojej skrzynce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thefurmus
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:01

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: thefurmus »

Miałam dokładnie taką samą sytuację, ale również gdy dzwoniłam na numer X słyszałam komunikat 'Wybrany numer jest niedostępny', mimo, że kontakt X może do mnie dzwonić i pisać bez problemów. Zdarzyło mi się to kilka razy i zawsze dotyczył innego numeru telefonu. To już któryś raz, kiedy płacę za wiadomości od Operatora i połączenia, których nie mogę wykonać.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Dominik_Plus »

thefurmus, komunikat "Wybrany numer jest niedostępny" oznacza, że telefon odbiorcy jest aktualnie poza zasięgiem lub ma on wyłączony aparat.
Najlepiej gdybyś w takich sprawach kontaktowała się z nami na bieżąco. Wtedy będziemy mogli to wyjaśnić.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
thefurmus
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:01

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: thefurmus »

Chyba ma mnie Pani za idiotkę. Wiem co oznacza ten komunikat i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że wybrany numer jest w tym momencie osiągalny! Można wykonywać połączenia na dany numer z innego telefonu, jednak nie z mojego. Jeśli będę chciała zadzwonić do kogoś z rodziny, ponieważ coś mi się stanie, jak mam to zrobić, skoro uniemożliwia mi to sieć w której mam numer? Informuję na bieżąco: właśnie chciałam wysłać smsa do kontaktu X. Wiadomość nie została wysłana, natomiast z mojego konta zniknęły pieniądze, po raz kolejny, mimo, że kontakt X ma numer w Plusie, a ja mam uruchomioną usługę BEZLIK SMS. Więc proszę mi wyjaśnić, jak to możliwe?
Dodatkowo przez cały weekend, miałam problemy z zasięgiem, wiadomości były wysyłane z opóźnieniem, ja też dostawałam smsy nawet po kilku godzinach.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Joanna_Plus »

thefurmus,

jaka to miejscowość, województwo? Pod kodem *136# widnieje usługa Bezlik SMS? Wiadomości wysyłane na inne numery, są normalnie rozliczane z promocji?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thefurmus
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:01

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: thefurmus »

Poznań, województwo wielkopolskie. Pod tym kodem widnieje usługa Bezlik SMS, wiadomości wysyłane na inne numery są rozliczane z tej promocji. Jednak kontakt X, pod który nie mogę wysłać smsa i zjada mi za to pieniądze, mimo, że jest osiągalny/dostępny, ulega zmianie, ale za każdym razem jest to kontakt z plusa.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Joanna_Plus »

thefurmus,

a czy te numery z którymi taka sytuacja ma miejsce, są może w książce telefonicznej poprzedzone +48?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thefurmus
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:01

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: thefurmus »

Większość nie, jednak co to ma za znaczenie, skoro nie działa w obu przypadkach? A dodatkowo nie mogę skontaktować się z tymi numerami przez okres od kilku godzin do 2 dni, więc to jak są wpisane raczej nie ma większego znaczenia skoro wszystko jest ok, później się psuje i po jakimś czasie wraca do normy, po zabraniu mi pieniędzy z konta.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: Joanna_Plus »

thefurmus,

pytam, ponieważ czasami niektóre telefony, nadpisują do numeru +48. Tym samym, jeżeli dany kontakt jest już w książce poprzedzony prefiksem, a aparat dodatkowo go dopisze, wówczas nie ma możliwości wysłania wiadomości czy uzyskania połączenia. Widomość jest bilingowana, ponieważ wychodzi z aparatu. Rozliczenie nie następuje z pakietu, gdyż jest to wtedy taryfikowane jako SMS międzynarodowy.

thefurmus, czy karta była przekładana do innego telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
thefurmus
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:01

Re: "Numer na ktory wyslales SMSa jest nieprawidlowy..."

Post autor: thefurmus »

Nie, karta nie była przekładana do innego telefonu.
ODPOWIEDZ