blokada natrętnego numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pequenita
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 mar 2013, o 20:00

blokada natrętnego numeru

Post autor: pequenita »

Dzień dobry,

chciałam zapytać czy istnieje możliwość zablokowania przez Plus natrętnie wydzwaniającego do mnie numeru?
Precyzując sprawę chodzi o konkretny numer nie jest on zastrzeżony - od paru tygodni co kilka dni wydzwania do mnie ze sporą częstotliwością ponad 10 połączeń w ciągu doby. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe.

Raz odebrałam - w słuchawce słychać było tylko jakieś szumy i trzaski. W związku z uciążliwością tych telefonów wyszukałam ten numer w internecie - sporo osób skarży się na podobną sytuację, część twierdzi, że spod tego numeru dzwonili do nich ze SKOK albo z Play (oczywiście wypytując o wszelkie możliwe dane osobowe) - tak czy owak nie jest to osoba prywatna.

Co mogę zrobić aby pozbyć się natręta?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie! :-)
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: ekdar »

plus to nie wiem ale jest taka mozliwosc w ustawieniach wielu telefonow ...
pequenita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2013, o 20:00

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: pequenita »

Mój telefon to nokia 3710 fold nic nie wiem o tym żeby miał on możliwość zablokowania numeru w ramach ustawień -chociaż jeśli ktoś wskaże mi jak to uczynić będę bardzo wdzięczna :-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj pequenita,

my systemowo nie mamy możliwości nałożenia takiej blokady. Jedyna ewentualność, to tylko z pozycji aparatu. Sprawdź proszę w ustawieniach czy telefon posiada taką opcję (ale jak dobrze pamiętam, ten chyba jej nie ma).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pequenita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2013, o 20:00

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: pequenita »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, chociaż nie ukrywam, że jest ona mocno rozczarowująca.
Apeluję o wprowadzenie takiej możliwości - wystarczy poszukać w internecie, żeby zauważyć ile osób ma podobny problem. Jest to bardzo uciążliwe kiedy kilkanaście razy dziennie wydzwania do człowieka jakiś obcy numer.

Pozdrawiam i liczę na twórczą inicjatywę w tej dziedzinie.
obcypowraca

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: obcypowraca »

Każdy nowy telefon ma taką funkcję. Nie sądzę by operatorzy coś takiego wprowadzili, a żaden tego nie ma, ze względu na ograniczenia techniczne. Nie wyobrażam sobie bazy kilkudziesięciu milionów numerów (zliczyć trzeba wszystkie w Polsce, również stacjonarne), a potem odblokowywanie ich w przypadku, gdy zmienia się ich właściciel. Do tego dochodzą kwestie prawne czy operator może je gromadzić poza własnymi Klientami, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie danych. Skoro wiesz, że to Play czy SKOK to kontaktujesz się z nimi i wycofujesz swój nr z ich bazy.
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Gryzzli »

Dokładnie odbierz dowiedz się jaka to firma i powiedz dosłownie że "nie życzysz sobie kontaktu z ich strony oraz prosisz o skasowanie danych osobowych".
Rozmowy z Call Center są nagrywane więc jeśli twoją prośbe zignorują to masz prawo iść do sądu.
Zwłaszcza jeśli mają twoje dane z niewiadomego żródła.
Obrazek
pequenita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2013, o 20:00

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: pequenita »

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi - może macie rację, że byłoby to karkołomne technicznie tworzyć taką bazę.
Nie mam zbyt dużej wyobraźnie w tej dziedzinie :-)

Dotychczas odebrałam dwukrotnie i za każdym razem po drugiej stronie słychać było tylko szumy i trzaski... A informację o tym, że to może być Play lub SKOK mam tylko stąd, że po wpisaniu tego numeru w Google wyrzuciło mi szereg postów zaniepokojonych ludzi, do których ktoś dzwonił (równie uporczywie) i pod różnym pretekstem wypytywał o dane osobowe. Są momenty w ciągu doby, kiedy ten numer dzwoni w odstępach 20 minutowych. A chciałabym zaznaczyć, że bardzo rozważnie rozpowszechniam swoje dane kontaktowe - dotychczas chyba jedynie bank i 2 sklepy internetowe.
Trudno będę toczyć dalej tę nierówną walkę.

Dziękuję serdecznie za wszystkie sugestie i uwagi.
obcypowraca

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: obcypowraca »

To podaj nr to może coś znajdziemy, skoro i tak jest publiczny.
pequenita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2013, o 20:00

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: pequenita »

222757424 - proszę uprzejmie (mam nadzieję, ze nie naruszam tym samym regulaminu), będę wdzięczna za każdą pomoc :-)
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: ekdar »

Kasy Ci nie ubywa, bo kiedyś czytałem, że oszuści dzwoni z nr przypominających nr stacjonarne głównie w nocy po to żeby oddzwonić, a wtedy rozmowa kosztuje kilkadziesiąt złotych?

http://www.nowaostroleka.pl/wiadomosci/ ... c-oszustwo
Ostatnio zmieniony 15 mar 2013, o 09:03 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
pequenita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2013, o 20:00

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: pequenita »

Na szczęście nie miałam pomysłu żeby do nich oddzwaniać - ale to całkiem prawdopodobny scenariusz z tym oszustwem.
Zastanawia mnie tylko czy na prawdę nie można jakoś się z tym problemem uporać - w końcu kilkanaście telefonów każdego dnia to już podchodzi pod nękanie.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: sl@w_es »

@ "ekdar", nie pisz post pod postem w tak krótkich odstępach czasu. Jeżeli o czymś zapomniałeś i chcesz to dopisać, a nikt jeszcze nie odpowiedział na Twój post, to skorzystaj z możliwości edycji (przycisk Zmień w prawym górnym rogu posta).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Gryzzli »

Zbieżności albo UPC albo Play czy Skok zbyt podejrzane bo gdyby było to czyjeś call center to z jednej firmy by dzwonili.
Wychodzi na to, że ktoś chce potwierdzić jakoś zdobyte dane osobowe aby je wykorzystać do np: zaciągnięcia kredytu.
Dodam jeszcze, że w przypadku gdy mamy tylko trzaski i cisze warto szybko się rozłączyć bo ktoś może nas namierzać i upewniać się , że nie ma nas np: w domu.
Tak czy siak gdy już ktoś się z drugiej strony odzywa najlepiej zrobić tak jak napisałem w poprzednim poście.
Obrazek
obcypowraca

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: obcypowraca »

Najpewniej firma outsourcingowa, która na zlecenie różnych firm robi różne kampanie i tak się przedstawiają w zależności od kampanii, którą prowadzą. W każdym razie nie jest to dobry wizerunek dla tych firm, które korzystają z jej usług. Dzwoniłem na ten nr, ale połączenie jest możliwe chyba tylko w jedną stronę, bo dodzwonić się nie można. Nic więcej ustalić mi się nie udało.
ODPOWIEDZ