blokada natrętnego numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
magda090
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2013, o 18:03

zablokowanie numeru

Post autor: magda090 »

Dzień dobry

Czy w plusie na kartę można zablokować numer, który wydzwania z ofertami maklerskimi? W telefonie nie mam takiej opcji...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj magda090,
magda090 pisze:który wydzwania z ofertami maklerskimi?
Numer, który do Ciebie dzwoni jest prezentowany czy zastrzeżony?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
magda090
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2013, o 18:03

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: magda090 »

Jest prezentowany, to numer komórkowy
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Joanna_Plus »

magda090,
magda090 pisze:Jest prezentowany, to numer komórkowy
Joanna_Plus pisze:
my systemowo nie mamy możliwości nałożenia takiej blokady. Jedyna ewentualność, to tylko z pozycji aparatu.
W przypadku smartfonów mogą to być również różne dodatkowe aplikacje, które można samemu dodatkowo zainstalować (pobrać).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: monter »

Witam!

Czy problem z niechcianymi SMS-ami, które zamiast numeru nadawcy mają nazwę, również należy rozwiązywać samodzielnie (z wykorzystaniem funkcjonalności aparatu abonenta), czy może operator jest w stanie zablokować takich nadawców?

Od kliku dni jestem "atakowany" natrętnymi SMS-ami od "LoanMeSMS". Nigdy nie udostępniałem swojego numeru w żadnych serwisach/usługach itp.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj monter,

u nas jest możliwość zablokowania otrzymywanych SMS-ów/MMS-ów (z tzw. bezpłatnej numeracji), ale tylko po podaniu numeru, z którego one docierają.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: monter »

Dziękuję Joanno za odpowiedź.

Proszę jeszcze o wyjaśnienie kwestii:
1) Jak mogę ustalić jaki numer (lub przynajmniej jaki operator) kryje się pod nazwą prezentowaną jako nadawca SMS?
2) Wiem, że są usługi (świadczone przez operatorów, jak również firmy trzecie), które umożliwiają (odpłatnie) taki sposób wysyłki SMS. Czy w ten sposób ktoś może się podszyć pod dowolną nazwę nadawcy, w tym nazwę operatora (np. Plus)? Czy ta kwestia jest kontrolowana przez operatora? Czy jesteście w stanie stwierdzić, kto był rzeczywistym nadawcą takiej wiadomości (nawet jeśli została wysłana z innej sieci)?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Joanna_Plus »

monter,
monter pisze:Od kliku dni jestem "atakowany" natrętnymi SMS-ami od "LoanMeSMS".
"Według internetów" ;-) otrzymujesz powiadomienia od tej firmy: http://www.loanme.eu/. Na stronie jest zamieszczony formularz, który wymaga podania numeru telefonu. Jeżeli tak jak opisujesz, żadne dodatkowe czynności z Twojej strony nie miały miejsca, być może ktoś w ramach pomyłki, "przekręcił" jakąś cyfrę w swoim numerze i w wyniku tego błędy ma miejsce sytuacja, o której piszesz. W tej kwestii należy skontaktować się z usługodawcą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: monter »

;-)
Tego natręta (stronę, którą podałaś) ustaliłem, nawet już tam dzwoniłem z żądaniem usunięcia numeru, ale oni nie są chętni, żeby to zrobić. Stawiają warunek, żeby dzwonić właśnie z tego numeru, na który wysyłają SMSy.

Podejrzewam, że te SMSy, to nie przypadek, a zaplanowana kampania. W "internatach" są informacje od innych użytkowników o spamie jakiego doświadczają z tego samego źródła (https://www.odebractelefon.pl/numer-telefonu/223777870).

Chodzi mi o systemową możliwość zablokowania tego typu niechcianych SMS-ów. Przyjmując nawet, że to nie nadawca jest inicjatorem tych wiadomości, to ktoś złośliwy może przecież na takiej stronie www wpisywać "pomyłkowo" numery telefonów różnych osób i w ten sposób narażać je na spam oraz konieczność zgłaszania do usługodawcy żądań usunięcia numeru (to przecież są jakieś koszty i stracony czas).

Według mnie abonenci powinni mieć możliwość zgłaszania tego typu naruszeń do operatora, który powinien w jakiś sposób dyscyplinować takie firmy, które przecież obowiązuje regulamin usługi świadczonej przez operatora (bo bez tego nie mogliby wysyłać tego typu wiadomości).
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: Joanna_Plus »

monter,

dziękuję za powyższą sugestię.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: airwolf »

jeśli telefon na androidzie polecam cm security :) super program :) do blokowania :D
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: monter »

airwolf,
dziękuję, niestety stara, poczciwa, klasyczna Nokia.
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: blokada natrętnego numeru

Post autor: airwolf »

zobacz czy nie ma opcji filtrowania w ustawieniach połączeń miałem takie coś w starej noki 3410 oraz 3510i i w starym siemensie c35i

W menu wybierz opcję Ustawienia, a następnie Ustawienia połączeń. Teraz wciśnij polecenie Filtrowanie numerów, a następnie Opcje i Dodaj numer. Jeśli znasz numer, który chcesz zablokować na pamięć, możesz od razu wpisać go w odpowiednim polu. Jeśli jednak zapisałeś go w książce telefonicznej, wybierz polecenie Szukaj i wskaż odpowiednią pozycję. Potwierdź chęć wprowadzenia zmian wciskając OK. Na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający dodanie numeru do listy.
ODPOWIEDZ