Problem pakietowy

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
emigrant
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 08:51

Problem pakietowy

Post autor: emigrant »

Witam

Przenosiłem numer do "Plus na Karte", tak ta jeszcze stara taryfa. Dostałem te 240pln na rok czasu, czyli przy każdym doładowaniu za 30pln dostaję 20pln. Tutaj wszystko jest OK.
Problem zaczął się z pakietem internetowym. Więc na początku sobie skorzystałem z tzw. "Wypróbuj za darmo przez miesiąc Pakiet internetowy 7 zł Non Stop", więc aktywowałem kodem *136*01*04# a następnie kodem *136*11*13# pakiet non-stop za 7pln. Więc teraz tak:
- Pakiet internetowy 7 Non Stop -> ważność do 26 kwietnia 2013
- Pakiet Internet 7pln Non Stop 30d.gratis -> ważność do 25 kwietnia 2013
- 20zł za przejście do Plusa na Kartę -> ważność do 25 kwietnia 2013

Skoro zbliżają się już końcowe terminy pakietów i tego 20zł za przejście także, a że z pakietu 20pln zostało mi jeszcze 18zł i 61 groszy postanowiłem dezaktywować Pakiet za 7pln(którego już i tak dawno wykorzystałem te 100MB i jechałem na lejku) i aktywować pakiet 500MB non-stop za 15pln skoro z tych 20zł mi zostało jeszcze 18pln, więc wszystko jest OK. Według regulaminów ten pakiet 20pln mogę go sobie wykorzystywać na co chcę.

Z taką myślą po dezaktywacji pakietu za 7pln(który przebiegł pomyślnie) aktywowałem pakiet non-stop za 15pln 500MB. Pakiet się aktywował, wszystko OK, ale te 15pln zamiast zostać pobranie z tych 18,61pln co mi zostało to zostały pieniądze pobranie z mego konta głównego, WTF?

W czym jest problem? Gdzie jest błąd? Tu jedna rzecz mnie zastanawia. Pakietu Internet 7pln Non Stop 30d.gratis nie da się dezaktywować, jego termin musi sam przeminąć, tak? Czy to coś ma wspólnego z tym, że zamiast te 15pln pobrać tych moich przysługujących 20pln w ramach przejścia to pobrało moje prywatne pln z głównego konta?
O co tu chodzi? Tak nie powinno być, skoro dostałem te 20pln i w regulaminie jest, że mogę go wykorzystywać na wszystko to tak powinno być a nie takie cyrki?

ps. Te brakujące 2pln z 20pln to pobrane za rozmowę, więc tutaj wszystko OK, 2pln pobrało z tych moich 20pln nie ruszając pieniędzy z konta głównego. Pytanie dlaczego tak się nie stało aktywując pakiet non-stop za 15pln 500MB tylko mi zakosiło kasę z głównego konta a te 18,61pln nie ruszone.

ps2. do 25 kwietnia muszę te 18pln wypstrykać bo przepadną. Jakieś sugestie poza dzwonieniem? Jakieś 3 pakiety po 5pln na 30 dni i pod koniec dezaktywować o ile się da. Teraz przy takich sytuacjach nie wiadomo skąd zostanie pobrany pieniądz czy z tych "20pln" czy z konta głównego.
Magda2
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 16:26

Re: Problem pakietowy

Post autor: Magda2 »

emigrant pisze:Z taką myślą po dezaktywacji pakietu za 7pln(który przebiegł pomyślnie) aktywowałem pakiet non-stop za 15pln 500MB. Pakiet się aktywował, wszystko OK, ale te 15pln zamiast zostać pobranie z tych 18,61pln co mi zostało to zostały pieniądze pobranie z mego konta głównego, WTF?
Emigrant,
pakiet 20 złotych miesięcznie, jaki dostajesz od operatora w formie bonusu za przeniesienie numeru do Plusa możesz wykorzystać na cyt.: "bezterminowo na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów w okresie
ważności konta dla usług wychodzących'". Ale nie wchodzi w to zakup innego pakietu. Opłaty za aktywowane pakiety są pobierane ze środków na koncie, bo poniekąd można powiedzieć, że te 20 złotych - to kasa "wirtualna", z której pobierane są opłaty za wykonywane przez Ciebie połączenia do Internetu, rozmowy telefoniczne, MMS-y i SMS-y.
Zatem wszystko gra ;-)
emigrant
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 08:51

Re: Problem pakietowy

Post autor: emigrant »

No chyba żartujesz? Co z tym "bezterminowo" skoro na ten bonus 20pln mam termin 30dni do wykorzystania?
Rozumiem, nie ważne jaki pakiet aktywuję który jest płatny to i tak kasa zostanie pobrana z mego konta a 20pln nie dotknięte? 20pln tylko na rozmowy, smsy,mmsy i internet "bezpakietowy" 29groszy za 100kB? No ja pieprze...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem pakietowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj emigrant,

Magda2 ma rację. Ten bonus nie obejmuje opłaty za aktywację usług dodatkowych czyli promocji, pakietów czy Wybranych Numerów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pazdzioch
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:22

Re: Problem pakietowy

Post autor: pazdzioch »

no to ja dzisiaj doładowalem konto za 50 pln, dostałem 20 pln od plusa za przejscie, , czyli mam rozumiec ze nie wykupie pakietu internet ? tylko najlepiej wydac te 20 pln a dopiero pozniejodpalic jakąs taryfe z plusha?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem pakietowy

Post autor: Joanna_Plus »

pazdzioch,
pazdzioch pisze:dostałem 20 pln od plusa za przejscie, , czyli mam rozumiec ze nie wykupie pakietu internet ?
Tak. Odpowiedziałam w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 57#p142957.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ