Usługa "Kto dzwonił"

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dzeluska92
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lip 2013, o 20:01

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: dzeluska92 »

niestety dalej w trakcie rozmowy nie przychodzi, przychodzi dopiero po 10min....
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: Joanna_Plus »

dzeluska92,

aktualnie wiadomości dostarczane są najszybciej jak to możliwe. Regulamin usługi nie przewiduje czasu na przekazanie wiadomości poza:
10. Dla obu Usług wiadomości z informacją dostarczane będą jedynie, gdy klient znajdzie się w zasięgu sieci w ciągu 24 godzin od nieudanej próby nawiązania połączenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sandra316
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2013, o 23:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: sandra316 »

Mam podobny problem. Gdy ktoś próbuję się do mnie dodzwonić podczas gdy rozmawiam z kimś innym niestety nie otrzymuję żadnego powiadomienia...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: Joanna_Plus »

sandra316,

poczta głosowa jest wyłączona? Wysyłany był SMS o treści: ZN pod bezpłatny numer 8023?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sandra316
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2013, o 23:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: sandra316 »

Tak poczta jest wyłączona. Po wysłaniu smsa otrzymałam komunikat : Opcja NIE WYSYŁAJ SMS GDY ZAJĘTY usługi kto dzwonił została włączona.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: Joanna_Plus »

sandra316,

dzięki za informację. Czyli te wiadomości, że była próba połączenia z Twoim numerem w ogóle nie przychodzą?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jerrez
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2013, o 14:35

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: jerrez »

Witam.
Pojawiam się z tym samym problemem. Nie ukrywam, że dopiero tutaj znalazłem głosy w tej samej sprawie.
Czasami prowadzę dłuższe rozmowy a pocztę głosową mam cały czas wyłączoną.
Półtora roku temu bez ostrzeżenia przestały przychodzić do mnie smsy z powiadomieniem o próbach połączenia się ze mną podczas prowadzenia przeze mnie rozmów.
Rzecz bardzo przydatna, ponieważ od razu mogłem przerwać rozmowę i oddzwonić do osoby próbującej do mnie zadzwonić. Wysyłałem smsy ZT, ZN, jednak bezskutecznie. Dzwoniłem do BOK. Wielominutowe rozmowy i działania nie przyniosły żadnego rezultatu. W końcu usłyszałem przez słuchawkę, że usługa ta działała nieprawidłowo i dopiero sms z informacją przychodzący do mnie po zakończonej rozmowie (niejednokrotnie po godzinie) to jest prawidłowe działanie usługi. Myślę, że była to odpowiedź dla "zamydlenia oczu".
Czy mogę uzyskać tu pomoc w przywróceniu tamtego stanu, czyli otrzymywania smsów w trakcie rozmowy powiadamiających o próbie połączenia się ze mną z innego numeru?
Problem dotyczy dwóch numerów w taryfie Twój profil.
Z góry dziękuję :)


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
sandra316
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2013, o 23:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: sandra316 »

Joanna_Plus pisze:sandra316,

dzięki za informację. Czyli te wiadomości, że była próba połączenia z Twoim numerem w ogóle nie przychodzą?
Nie nigdy nie otrzymuję smsa, że ktoś próbował się ze mną połączyć podczas gdy rozmawiałam z kimś innym. Informacja taka przychodzi jedynie kiedy ktoś próbował się ze mną połączyć a ja nie odebrałam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj jerrez,
Joanna_Plus pisze:aktualnie wiadomości dostarczane są najszybciej jak to możliwe. Regulamin usługi nie przewiduje czasu na przekazanie wiadomości poza:
10. Dla obu Usług wiadomości z informacją dostarczane będą jedynie, gdy klient znajdzie się w zasięgu sieci w ciągu 24 godzin od nieudanej próby nawiązania połączenia.
jerrez pisze:sms z informacją przychodzący do mnie po zakończonej rozmowie (niejednokrotnie po godzinie)
Jak często otrzymujesz je po takim okresie czasu?
jerrez pisze:Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
Dziękujemy ślicznie. Ja Tobie również życzę wszystkiego co najlepsze w tym Nowym 2014 roku.

sandra316,

prześlij proszę przez ten formularz numer swojego telefonu. Poproszę o sprawdzenie tej usługi na Twoim numerze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jerrez
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2013, o 14:35

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: jerrez »

@Joanna_Plus
Powiedzmy, że ok.30% smsów z powiadomieniami przychodzi tak późno, jednak nie w tym rzecz.
Chodzi mi o to, by taki sms przychodził do mnie w trakcie rozmowy tak, jak to było dawniej, a co równie skutecznie informowało mnie o drugim połączeniu. Tak samo, jak to jest w abonamencie. Co prawda krótki sygnał o smsie, ale to wystarczyło.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: Joanna_Plus »

jerrez,
jerrez pisze:Chodzi mi o to, by taki sms przychodził do mnie w trakcie rozmowy tak, jak to było dawniej
W przypadku tej usługi i tej funkcji, aktualnie wiadomość dociera po zakończonej rozmowie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jerrez
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2013, o 14:35

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: jerrez »

Dziękuję, choć zmiana ta zdecydowanie pogorszyła jakość powiadamiania.


Pozdrawiam
kasia20l
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2014, o 17:46

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: kasia20l »

Dzień dobry. Od kilku dni mam kolejny problem z telefonem, a mianowicie jak mi się wydaje z usługą kto dzwoni. Do niedawna jeśli miałam wyłączony telefon, byłam poza zasięgiem lub w tym czasie prowadziłam inną rozmówię to gdy ktoś próbował się do mnie dodzwonić dostawałam po włączeniu telefonu sms z wiadomością kto, kiedy i ile razy próbował się do mnie dodzwonić natomiast jeżeli prowadziłam rozmowę to w słuchawce telefonu słyszałam sygnał powiadamiający o tym, że ktoś dzwoni lub wysłał sms. Osoba próbująca sie dodzwonić w słuchawce słyszała sygnał zajętego telefonu. Teraz jeśli mam wyłączony telefon to sms, że ktoś dzwoni przychodzi prawidłowo, natomiast w przypadku prowadzenia innej rozmowy nie dostaję żadnego powiadomienia (ani w trakcie rozmowy nie słychać sygnału, że ktoś dzwoni lub napisał sms, ani po zakończeniu rozmowy nie dostaję żadnej wiadomości że ktoś próbował się dodzwonić.) Wygląda to tak jakby w ogóle nie było w czasie żadnych innych połączeń. Dodatkowo osoba, która próbowała się do mnie dodzwonić zamiast sygnału zajęte słyszy komunikat, że abonent jest niedostępny. Sprawdzałam ustawienia i mam wyłączoną pocztę i ustawioną funkcję alarmy i powiadomienia w trakcie połączenia.
Od razu zapytam o mój drugi problem. Zgłosiłam Państwu przeszło tydzień temu infolinią, że nie docierają do mnie wszystkie sms i nie wszystkie moje docierają do adresatów ( problem dotyczy rożnych osób i wybiórczych smsów). Miałam czekać na jakiegoś sms w tej sprawie. Pod koniec zeszłego tygodnia dostałam sms, którego treści dokładnie nie pamiętam ale mówił o tym żeby zainstalować coś na komputerze i w tym celu wybrać cyfry 123. Kiedy to zrobiłam przyszedł komunikat, że telefon jest zarejestrowany w sieci plus (czy jakoś tak). Myślałam, że to o tego sms chodziło i że od tego czasu wszystko będzie ok ale chyba sie myliłam, bo dziś się okazało, że znowu sms do mnie nie doszedł. Bardzo proszę o pomoc w tych dwóch sprawach.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kasia20l,
kasia20l pisze:Dodatkowo osoba, która próbowała się do mnie dodzwonić zamiast sygnału zajęte słyszy komunikat, że abonent jest niedostępny.
Spróbuj aktywować pocztę głosową, a następnie ją wyłączyć – kody: *122*11# i *122*00#. Po tych czynnościach proszę o weryfikację komunikatu pojawiającego się podczas połączenia.
kasia20l pisze:natomiast w przypadku prowadzenia innej rozmowy nie dostaję żadnego powiadomienia
W tej kwestii wyślij proszę bezpłatną wiadomość o treści ZN pod numer 8023.
kasia20l pisze:że nie docierają do mnie wszystkie sms i nie wszystkie moje docierają do adresatów ( problem dotyczy rożnych osób i wybiórczych smsów).
kasia20l żadne wiadomości do Ciebie nie docierają?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kasia20l
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2014, o 17:46

Re: Usługa "Kto dzwonił" nie działa ("gdy zajęty")

Post autor: kasia20l »

Zrobiłam wszystko dokładnie tak jak Pani napisała włączyłam i wyłączyłam pocztę głosową oraz wpisałam ZT pod podany numer ale sytuacja się nie zmieniła. Dalej w słuchawce osoba, która chce się dodzwonić słyszy komunikat o ty że abonent niedostępny. Ja w słuchawce nie słyszę żadnego powiadomienia o połączeniu czy sms i po zakończeniu rozmowy nie przychodzi mi też informacja sms że ktoś próbował się do mnie dodzwonić. Co do sms to sprawa wygląda tak, że nie docierają do mnie niektóre sms od rożnych osób np. jedna osoba pisze 10 sms i 2 oraz 10 nie dociera, a innym razem docierają wszystkie. Tak samo w przypadku innych osób. Tak samo wygląda sytuacja gdy ja wysyłam sms cześć dochodzi cześć nie
ODPOWIEDZ