SMS PROBLEM/NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ilona18_89
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lut 2017, o 22:31

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: ilona18_89 »

Zainstalowałam nową aplikacje do odczytu wiadomości,niestety działo wszystko przez kilka godzin. Jest jeszcze jakiś sposób by wszystko zaczęło działać poprawnie!? Niestety nie znalazłam żadnych ustawień spamu jak było napisane w poprzednich postach! Proszę o pomoc!!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

ilona18_89,

w sytuacji gdy powyższe rozwiązanie się nie sprawdziło, proponuję skopiowanie ważnych danych i kontaktów, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Jeżeli to również nie zadziała, to obawiam się, że pozostaje jedynie skierowanie aparaty do serwisu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: sedzia20 »

Witam! Od kilku dni mam pewien kłopot - otóż z mojego Redmi Note 3 Pro i nr w Plusie nie dochodzą do adresatów niektóre sms-y (zazwyczaj te dłuższe, z linkami stron internetowych). Pomimo tego, iż raport pokazuje dostarczenie i widać je w PlusOnline jako wysłane. Mam w smartfonie 2 numery, Plus i Virgin. Zrobiłem test - tę samą treść przesłałem z Plusa do Virgin i na odwrót. Z Plusa wiadomość wyszła, ale nie doszła do Virgin. Z kolei z Virgin wyszła do Plusa - i doszła. Więc wykluczam problem ze smartfonem. Proszę o pomoc, bo ważne wiadomości nie dochodzą do Klientów i pojawiają się pretensje oraz nieprzyjemności przez coś, na co nie mam wpływu. Czekam na pilną interwencję! Ps. Dodam, że mam nr w abonamencie :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj sedzia20,
sedzia20 pisze:Pomimo tego, iż raport pokazuje dostarczenie
Raport doręczenia oznacza, że wiadomość została dostarczona przez siec. Podobny temat poruszaliśmy np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=14403.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: misiu-182 »

Dobry wieczór.
Bardzo proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. W dniu wczorajszym syn kilkakrotnie próbował wysłać sms-a do kolegi. Próby nie powiodły się a za każdego system naliczył opłaty po 0,62 zł. Syn usiłował wysłać wiadomość na numer +48536841xxx oraz 536841xxx. Za każdym razem otrzymywał komunikat o nieudanej próbie wysłania i nie wiedział, że są naliczane opłaty (zauważyłem to teraz w mobilnej Plus online). Według aplikacji wysyłał sms-y na numer +4848536841xxx. Dlaczego tak się stało? Czy to błąd systemu? Czy można starać się o zwrot naliczonych opłat (11x0,62zł). Syn obecnie jest w taryfie Nowy Plush i ma włączoną promocję za 25 zł rozmowy/sms/10GB. Sieć nie mogła tego potraktować jako sms na stacjonarny bo za dużo cyfr. Jako międzynarodowy? W krajach do których ja dzwonie to 11 lub 12 cyfr łącznie z kierunkiem kraju a tu jest 13. Ale może są i dłuższe. Czy są kraje gdzie kierunkowy to 484 lub 4848?
Pozdrawiam.
Załączniki
Picsart2017-03-4--21-11-43.png
Picsart2017-03-4--21-10-39.png
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj misiu-182,

decyzję o ewentualnym zwrocie środków, po zweryfikowaniu sprawy może podjąć jedynie departament reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
W tej chwili przeprowadziłem test na swoim telefonie. Nawet zakładając, że syn się pomylił to czy w Plusie są pobierane opłaty za usługi, których nie można zrealizować. Celowo wysłałem sms na błędny numer, otrzymałem informację, iż wysyłka jest niemożliwa a opłata została pobrana?!?!?
Załączniki
Picsart2017-04-4--11-00-44.png
Picsart2017-04-4--11-01-45.png
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

misiu-182,

sieć próbuje dostarczyć wiadomość - dlatego też następuje naliczenie opłaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hania9292
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 14:26

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: hania9292 »

Ja wczoraj wieczorem też miałam podobny problem. Zasięg był ale sms nie chciały dochodzić wciąż pisali tylko że wiadomości nie można wysłać. Jak próbowałam dzwonić do tej osoby to tez nie było sygnału ale nie mówil ze abonent jest poza zasięgiem. Nie wiem o co chodzi czy to z mojej strony jest problem czy problem z siecią. A z sms do mnie było podobnie nie dochodziły a zasięg cały czas miałam. Gdy rano wszystko doszlo to z godziną ta którą miał dojść dany sms do mnie. Prosze o pomoc nie chcę żeby to się powtórzyło.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

hania9292,
hania9292 pisze:a wczoraj wieczorem też miałam podobny problem. Zasięg był ale sms nie chciały dochodzić wciąż pisali tylko że wiadomości nie można wysłać. Jak próbowałam dzwonić do tej osoby to tez nie było sygnału ale nie mówil ze abonent jest poza zasięgiem.
Te połączenia i SMS-y wykonywane były do jednej osoby czy różnych adresatów?
Z Twojej strony nastąpiła próba przelogowania telefonu (wył./wł.)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hania9292
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 14:26

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: hania9292 »

Była to jedna osoba. Ja do niej a ona do mnie wysyłała sms. Ta osoba twierdzi ze potwierdzenia były wysyłane wysłanych sms. Dzisiaj wyłączyłam i włączyłam telefon
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Magda_Plus »

hania9292, czy po wyłączeniu i włączeniu telefonu, otrzymałaś SMS-a lub wysłałaś go? Czy sytuacja dalej jest bez zmian?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hania9292
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 14:26

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: hania9292 »

Przed wyłączeniem telefonu sms przyszły ale z 8godzinnym opóźnieniem tego nie rozumiem czemu tak się stało. Jak narazie sms wszystkie dochodzą normalnie. Chciałabym wiedzieć co jak się to powtórzy robić.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Magda_Plus »

hania9292 jeśli przydarzy Ci się jeszcze taka sytuacja, proszę wtedy, wyłącz i włącz telefon. Jeśli to nie pomoże, wtedy (o ile to możliwe) przełóż kartę SIM do innego aparatu i sprawdź działanie SMS-ów.
W takich sytuacjach koniecznego jest sprawdzenie tego, czy w danym telefonie jest wprowadzona odpowiednia konfiguracja i czy na koncie są pieniądze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: misiu-182 »

Pani Joanno, to jakiś brak konsekwencji. Pisze pani, że w przypadku wysyłania sms na błędny numer system nalicza opłaty, bo próbuje go doręczyć chociaż taki numer nie istnieje i jest niezgodny ze standardem. Ten sam system w przypadku próby zatelefonowania na ten numer mówi, iż jest to niemożliwe (numer niedostępny) i nie jest za to naliczana opłata. Ponadto abonent jest niejako wprowadzany w błąd. System nie informuje o niedostępności/niepoprawności takiego numeru, a wręcz zachęca do następnych prób, ponieważ generuje odpowiedź "Nie można wysłać wiadomości Ponów próbę". Dodatkowo osoba wysyłająca ma włączoną promocję z sms-ami za darmo to dlaczego system traktuje błędny numer jako stacjonarny czy zagraniczny (nie chce mi się sprawdzać w cennikach) a nie jako, do sieci komórkowych. Tak czy inaczej numer jest niewłaściwy.
ODPOWIEDZ