SMS PROBLEM/NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,

tak jak pisałam, jeżeli dociera raport doręczenia, to wiadomość jest dostarczona przez sieć.
Z tego co widzę, to Ewa_Plus weryfikowała z technikami Twoją sprawę i nie stwierdzono problemów po stronie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mr.S
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 13:08

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Mr.S »

byłem w salonie Plusa mówili mi że nie mam skonfigurowanej skrzynki pocztowej ale oni tego nie zrobią bo od tego jest "pomoc plusa" chyba czas na zmianę sieci.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

Mr.S,
Mr.S pisze:byłem w salonie Plusa mówili mi że nie mam skonfigurowanej skrzynki pocztowej
Otrzymywanie wiadomości SMS nie wymaga konfiguracji. Aby wiadomość wysłać, należy posiadać wpisany numer centrum SMS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Joanna_Plus pisze:TomPL,
tak jak pisałam, jeżeli dociera raport doręczenia, to wiadomość jest dostarczona przez sieć.
Z tego co widzę, to Ewa_Plus weryfikowała z technikami Twoją sprawę i nie stwierdzono problemów po stronie sieci.
Joanno, to teoria, praktyka pokazuje, i jak widać nie tylko u mnie, nadawca dostaje potwierdzenie a ja nie dostaję sms-a, więc gdzieś musi być "czarna dziura". Pytanie - gdzie? W naszych telefonach, czy w systemie GSM Plusa?
Ostatnim razem diagnoza dla moich super-opóźnionych sms-ów brzmiała: przepełniona skrzynka odbiorcza. Tyle, że nikt mi nie odpowiedział, gdzie ta skrzynka? Bo na pewno nie w moim telefonie, w którym przechowuję nie więcej niż 20-30 sms-ów i w którym na drugi dzień pojawiają się zaległe sms-y mimo, że nic w niej nie kasowałem.
To może ja jednak podeślę (przez formularz) dane o tym opóźnionym sms-się z niedzieli? A nuż trafi się jakiś dociekliwy analityk i rozwiąże tę zagadkę?

ps. Mr.S, czy tobie te sms-y co nie doszły, to na amen zaginęły, czy doszły po jakimś czasie?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,
TomPL pisze:Ostatnim razem diagnoza dla moich super-opóźnionych sms-ów brzmiała: przepełniona skrzynka odbiorcza. Tyle, że nikt mi nie odpowiedział, gdzie ta skrzynka? Bo na pewno nie w moim telefonie, w którym przechowuję nie więcej niż 20-30 sms-ów i w którym na drugi dzień pojawiają się zaległe sms-y mimo, że nic w niej nie kasowałem.
Tak, chodzi o przepełnioną pamięć w Twoim urządzeniu.
Tak jak pisała Ewa:
Ewa_Plus pisze:TomPL,
- możliwe, że w swoim telefonie masz ustawioną funkcję automatycznego usuwania starych wiadomości. Wtedy rano skrzynka się opróżniła i doszły kolejne SMS-y. Warto byłoby przetestować to też w innym telefonie, jak pisała wcześniej Magda_Plus.
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 50#p222571
TomPL pisze:To może ja jednak podeślę (przez formularz) dane o tym opóźnionym sms-się z niedzieli? A nuż trafi się jakiś dociekliwy analityk i rozwiąże tę zagadkę?
Ustalono już przyczynę powyższej sytuacji. Jeżeli model telefonu jest nadal ten sam, to zapewne diagnoza nie będzie inna od tych dotychczasowych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Ale ta diagnoza jest błędna! Nie ma potwierdzenia w rzeczywistości!
Ani teraz, ani poprzednim razem w nocy nie zostały usunięte z mojego telefonu żadne sms-y (ani mms-y). Mam ich naprawdę niewiele, tylko takie które zawierają jakieś istotne dla mnie informacje i bym to z pewnością zauważył. Ponadto w Symbian Belle jest tylko funkcja "Ważność informacji" - u mnie ustawiona na opcję "Czas maksymalny", sms-y nie są kasowane automatycznie nigdy!

Ja jednak liczę na to, że trafię w dziale technicznym na kogoś bardziej dociekliwego albo przynajmniej takiego, który pokaże mi, gdzie w moim rozumowaniu jest błąd, więc zaraz formularzem prześlę materiał do analizy :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,

my ze swojej strony (na podstawie wcześniejszych zgłoszeń), sprawdziliśmy sytuację. Analiza podanych przez Ciebie przykładowych sytuacji, nie wykazała problemu po stronie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Joanno,
ja też sprawdziłem. Analiza podanej przez Was diagnozy nie wykazała problemu po stronie aparatu telefonicznego ;)

Wysłałem mail'a przez formularz, pozdrawiam - Tom.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,
TomPL pisze:Analiza podanej przez Was diagnozy nie wykazała problemu po stronie aparatu telefonicznego ;)
Taka jest ekspertyza z serwisu producenta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Od czasu, gdy producent został pożarty przez Microsoft, ja jestem jedynym mi znanym ekspertem od Symbian Belle :)

Joanno, prześlij proszę mojego maila dalej do techników, niech sprawdzą ten wczorajszy przypadek, a nuż coś ciekawego znajdą...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,

z tego co widzę, to ta sytuacja się powiela:
TomPL pisze: wieczorem tel. wyłączam a nazajutrz rano włączam i natychmiast otrzymuję 2-3 z poprzedniego dnia?
Za każdym razem restart telefonu, przywraca te wiadomości.
W telefonie były przywracane ustawienia fabryczne? W jakich innych modelach, powyższa sytuacja się powiela?
TomPL pisze: Joanno, prześlij proszę mojego maila dalej do techników
Przekazałam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Joanna_Plus pisze:TomPL,

z tego co widzę, to ta sytuacja się powiela:
TomPL pisze: wieczorem tel. wyłączam a nazajutrz rano włączam i natychmiast otrzymuję 2-3 z poprzedniego dnia?
Za każdym razem restart telefonu, przywraca te wiadomości.
I jaki z tego wniosek?
Z mojego punktu widzenia, to trudno mówić o przywracaniu czegoś, czego nie było wcześniej w moim telefonie :lol:
Restart to nawiązanie łączności (od zera) z siecią GMS Plus. System w tym momencie sprawdza także, czy są jakieś zaległe sms-y do przekazania, znajduje je i przekazuje. Mój wniosek - system czasami się zacina i nie przekazuje na bieżąco sms-ów.
Telefon ten sam od lat, nie było nigdy przywracania do ustawień fabrycznych.
Dziękuję za przekazanie technikom danych o problemie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,
TomPL pisze:Z mojego punktu widzenia, to trudno mówić o przywracaniu czegoś, czego nie było wcześniej w moim telefonie
Nie rozumiem. Pytam, ponieważ przywracanie ustawień fabrycznych jest częstym działaniem w przypadku problemów z urządzeniem. Oczywiście przed jego zastosowaniem należy skopiować wszystkie ważne dane i kontakty, ponieważ czynności te powodują utratę wszystkich zapisanych danych.
TomPL pisze:Mój wniosek - system czasami się zacina i nie przekazuje na bieżąco sms-ów.
TomPL pisze:Dziękuję za przekazanie technikom danych o problemie.
Po raz kolejny technicy sprawdzili podesłany wczoraj do mnie przypadek. Ponownie nie stwierdzono problemów po stronie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Joanna_Plus pisze:TomPL,
TomPL pisze:Z mojego punktu widzenia, to trudno mówić o przywracaniu czegoś, czego nie było wcześniej w moim telefonie
Nie rozumiem. Pytam, ponieważ przywracanie ustawień fabrycznych jest częstym działaniem w przypadku problemów z urządzeniem. Oczywiście przed jego zastosowaniem należy skopiować wszystkie ważne dane i kontakty, ponieważ czynności te powodują utratę wszystkich zapisanych danych.
Ależ Joanno, czytaj uważnie, przecież odniosłem się do twojego stwierdzenia "Za każdym razem restart telefonu, przywraca te wiadomości."

A technicy tym razem nic o "przepełnieniu skrzynki"? Mam nadzieję na obszerniejszą informację (dostanę maila z oficjalna odpowiedzią?), np. bardzo bym chciał wiedzieć, jaki czas dostarczenia tego sms-a wykazuje system? I jak on się ma do czasu rzeczywistego?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

TomPL,
TomPL pisze:A technicy tym razem nic o "przepełnieniu skrzynki"?
W przypadku bieżącego zgłoszenia, otrzymałam taką samą diagnozę jak w poprzednich przypadkach:
Ewa_Plus pisze:TomPL,
- z informacji, jaką otrzymaliśmy od działu technicznego wynika, że przyczyną opóźnień była przepełniona skrzynka w urządzeniu odbiorcy.
TomPL pisze:zadzwoniłem pod 2601 z pytaniem o diagnozę problemu i powód zamknięcia. Usłyszałem to co i pani: "przyczyną opóźnień w dostarczaniu sms-ów jest przepełniona skrzynka SMS.
TomPL pisze:bardzo bym chciał wiedzieć, jaki czas dostarczenia tego sms-a wykazuje system?
Nie przekazujemy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ