Teraz jest 23 lip 2018, o 11:06

Zostaw Kontakt

połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.

revoo

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Moja taryfa: POWER LTE
  • Model telefonu: B315

Wyłączony Roaming za granicą

Post7 lip 2018, o 20:23

Witam
Zapomniałem włączyć Roaming i znajduję się za granicą. Nie moge zadzwonić do BOK. Czy jest możliwe zlecenie włączenia Roamingu?

zaab

Nowy

• Podziękował : 1 raz

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post8 lip 2018, o 16:52

Dzień dobry,

Moja siostra jest w ofercie Plush i ma włączony no limit za 25 zł. Od kilku dni jest na krótkim wyjeździe w kraju UE i od razu po przybyciu zaczęły jej być naliczane opłaty za używanie internetu. Po wpisaniu kodu *136# otrzymała informację że limit internetu w UE to 1,68GB stąd ździwienie dlaczego od razu po przyjeździe naliczane są opłaty. Dodatkowo jeszcze przed wyjazem miała informaję, że ma 0 minut na rozmowy w UE mimo że nie była w tym roku za granicą. Do tej pory siostra nie miała potrzeby dzwonić i smsować z zagranicy więc nie wie czy są/będzie miała opłaty za ich wykonanie, używa jednak internet i jest zaskoczona, że z konta zabierane są jej pieniądze. Czy tak ma działać roaming Plusha? Czy może coś jest nie tak?

g-rs

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 28 razy
    Otrzymał podziękowań: 9 razy
  • Moja taryfa: Plus na Kartę

Post8 lip 2018, o 23:43

Jeśli chodzi o internet to często bywa tak, że pobierane są opłaty a po kilku dniach wracają na konto. U mnie zdarza się to prawie zawsze gdy przebywam za granicą. Często pomaga wyłączenie i ponowne włączenie telefonu.
Natomiast, jeśli chodzi o pakiet 100 minut na rozmowy to niestety pojawi się dopiero po odnowieniu pakietu cyklicznego. Było o tym sporo w poprzednich postach. To taka mała zmyłka Plusa, która chyba wszystkich zaskoczyła bo nikt nie uprzedzał, że tak będzie a regulaminy pojawiły się dopiero po wejściu w życie nowych zasad.

Ewa_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 84 razy
    Otrzymał podziękowań: 527 razy

Post9 lip 2018, o 10:22

Witaj revoo,
- jeśli znasz swój kod PUK, to możesz włączyć Roaming prez Mobilne Plus online: http://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-plus-online (do zalogowania potrzebne będą 4 ostatnie cyfry kodu PUK).

Witaj zaab,
- od 29.06.2018 r. obowiązują dopłaty UKE. Jeśli więc promocja no-limit za 25 zł włączona była u Twojej siostry przed tą datą, to by wyjaśniało brak pakietów. Z dniem odnowienia się promocji powinna otrzymać pakiet 100 minut oraz 0,5 GB. Więcej info znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ

zaab

Nowy

• Podziękował : 1 raz

Post9 lip 2018, o 14:21

Czyli bedzie moża reklamować naliczone opłaty? Siostrze no limit odnowił się przed 29tym czerwca i nie dostała ani 100 minut ani 0,5 GB internetu a będzie już spowrotem w Polsce gdy ponownie odnowi jej się no limit z poprawnie przyznanymi darmowymi pakietami.

Basia_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 3 razy
    Otrzymał podziękowań: 286 razy

Post9 lip 2018, o 16:52

zaab,

zaab napisał(a): Siostrze no limit odnowił się przed 29tym czerwca i nie dostała ani 100 minut ani 0,5 GB internetu

zgodnie z tym co pisała Ewa_Plus, jeśli promocja no -limit odnowiła się przed 29.06.2018 r. to pakiety nie przysługują.

Obrazek

vodafonik

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 1 raz
  • Moja taryfa: ja+ bez limitu
  • Model telefonu: s5

Post10 lip 2018, o 22:17

Mam obecnie aktywny pakiet 500mb EU, ponieważ wykupiłem pakiet internetu 1gb za 10zł i jest on ważny do 02.08.2018.
Promocje rozmowy, sms i 6gb odnawia się 22 lipca. Jak teraz będzie wyglądała kwestia z tym pakietem DATA EU. Ponieważ nie będę odnawiał pakietu 1gb to jak rozumiem po 02.08 nie będę miał dostępnego tego pakietu, bo odnowienie 6gb jest 22 lipca?

Ewa_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 84 razy
    Otrzymał podziękowań: 527 razy

Post11 lip 2018, o 09:28

vodafonik,
Jak teraz będzie wyglądała kwestia z tym pakietem DATA EU. Ponieważ nie będę odnawiał pakietu 1gb to jak rozumiem po 02.08 nie będę miał dostępnego tego pakietu, bo odnowienie 6gb jest 22 lipca?

- po 02.08.2018 r. nie będziesz miał pakietu 0,5 GB powiązanego z pakietem krajowym 1 GB za 10 zł. Ale nie powinieneś się tym zbytnio martwić, ponieważ 22.07.2018 r. odnowi Ci się ta główna promocja, a wraz z nią również otrzymasz pakiet DATA UE 0,5 GB.

Obrazek

Poprzednia strona

Powrót do Plus Mix/Plus na Kartę - Oficjalny dział Plusa