połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
howhigh
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 lip 2017, o 14:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: howhigh »

Dzisiaj pomimo tego że mam na koncie aktywny pakiet internetowy ściągnięło mi z konta 15 zł za transmisję danych w roamingu. O co chodzi?

Na koncie miałem aktywna jakaś nieznaną pomocje UE DATA jednak została ona wyłączona bez niczyjej wiedzy tak samo jak było z jej włączeniem. Taryfa to ja + na kartę
brow
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 9 lip 2017, o 16:02

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: brow »

U mnie również od 08 lipca zaczęło pobierać kasę na dwóch numerach będących od kilku dni w roamingu.
Ponowne wyłączenie pakietu i włączenie za 25 zł no limit nie pomogło nadal znika stan konta za transmisję danych.
W sms brak UE DATA ,cztery dni temu był.
Taryfa Plush 25 zł
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Problem z roamingiem.

Post autor: mwarz »

Witam potrzebuję pilnej pomocy, mam PLUS na kartę z opcją FULL OPCJA, wyjechałem na Chorwację i miałem mieć połączenia za darmo i pakiet internetu. Połączenia działają ale pakiet internetu nie działa, zjadło mi wszystkie pieniądze na koncie. Zgłosiłem reklamację i Pan na infolinii potwierdził że coś nie działa prawidło i przyjął moją reklamację. Tylko powiedział że Plus ma 30 dni na jej rozpatrzenia a ja zacząłem dwu tygodniowy urlop. Czy jest jakaś szansa na ratunek, jestem pozytywnie uzależniony od internetu i chciałbym móc z niego skorzystać jeszcze na urlopie.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, o 11:24 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

pawel1710 pisze:
g-rs pisze:
pawel1710 pisze: Może zanin zaczniesz się czepiać i wymądrzać, to najpierw przeczytaj poprzednie posty i zrób to ze zrozumieniem. Mam pakiet 2 GB za 13 zł, więc jest jak wół, że powinienem mieć 800 MB w roamingu. A tymczasem pobawiłem się trochę netem na terenie Niemiec i Czech i Plus skasował mnie na prawie 20 zł i i tak musiałem szukać darmowego wi-fi. Dosłownie żenada i czyste oszustwo w jednym. :/
Mogę czytać wcześniejsze posty... ale wcale nie muszę. Na forach są takie dwa magiczne przyciski cytuj i edytuj. Używanie ich rozwiązuje wiele problemów.

Co do meritum... Też wybieram się za granicę i już się boję. Po wpisach na forum widać, że Plus ma spore problemy z wdrożeniem nowych przepisów.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mpmdembi »

Plus na kartę z aktywnym pakietem 6GB + darmowe rozmowy, SMSy i MMSy. Pakiet za 29zł (Taryfa Ja + na kartę z *136*11*23#)
Oczywiście w Polsce wszystko rozliczane poprawnie. Niestety telefon na 605020010 - i informacja: minuta rozmowy 29gr, obieranie 0zł, SMSy 19gr itd. Zero pakietu data.
Wysłanie SMSa na *121# - poza informacji o limiterze data zero jakichkolwiek informacji o pakiecie w roamingu.
Dlaczego tak jest? Czy problem wynika z kiepskiego systemu odpowiedzialnego za te informacje w Plusie? Błędu ludzkiego? Czy nieprzestrzegania dyrektywy UE?
Jak rozumiem w tej sytuacji powinno być wszystko za 0zł i pakiet 1,6GB w roamingu.
brow
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 9 lip 2017, o 16:02

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: brow »

Proszę o odpowiedź konsultanta w sprawie pobierania środków za transmisję danych , tak jak pisałem wcześniej od kilku dni pobiera mi pieniądze z salda.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

pawel1710, howhigh, brow,

najmocniej przepraszam za tę sytuację. Prześlijcie mi proszę przez ten formularz:

- imię i nazwisko;
- dokładny adres zamieszkania (zgodny z danymi posiadanymi przez Polkomtel sp. z o.o.);
- numer telefonu.

Przekażę wówczas sprawy do Departamentu Reklamacji z prośbą o weryfikację i zwrot naliczonych opłat.

Dodam, że reklamację może złożyć właściciel telefonu.


Witaj zarek27,

prześlij mi proszę numer telefonu przez ten formularz. Poproszę wówczas o weryfikację sprawy.

patryk7588,

prośba o złożenie przez mamę reklamacji na te błędne rozliczenia. Po uczynieniu tego, podeślij mi proszę albo numer telefonu (lub numer zagadnienia, jeżeli zgłoszenie będzie dokonane drogą e-mail). Spróbuję wówczas przyśpieszyć sprawę.

Witaj mwarz,

w jaki sposób ta reklamacja była składana?

mpmdembi,

również prośba o przesłanie numeru telefonu, powyższym formularzem. Przekażę wówczas sprawę do techników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mwarz »

Reklamację złożyłem na infolini. Na priv wysłałem do Pani moje dokładne dane. Przydał by się ten internet na wakacjach.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

mwarz,
mwarz pisze:Reklamację złożyłem na infolini.
Zatem prześlij mi proszę numer telefonu przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: habish »

Joanna_Plus pisze:patryk7588,

prośba o złożenie przez mamę reklamacji na te błędne rozliczenia. Po uczynieniu tego, podeślij mi proszę albo numer telefonu (lub numer zagadnienia, jeżeli zgłoszenie będzie dokonane drogą e-mail). Spróbuję wówczas przyśpieszyć sprawę.
Proszę:
Zagadnienie: 170710-001005
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

patryk7588,

dziękuję :-). Przekazałam dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
howhigh
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 9 lip 2017, o 14:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: howhigh »

Joanna_Plus pisze:pawel1710, howhigh, brow,

najmocniej przepraszam za tę sytuację. Prześlijcie mi proszę przez ten formularz:

- imię i nazwisko;
- dokładny adres zamieszkania (zgodny z danymi posiadanymi przez Polkomtel sp. z o.o.);
- numer telefonu.

Przekażę wówczas sprawy do Departamentu Reklamacji z prośbą o weryfikację i zwrot naliczonych opłat.

Dodam, że reklamację może złożyć właściciel telefonu.
Podczas rejestracji mojego numeru w salonie pracownik sam spisywał dane z dowodu osobistego. Nie podawałem adresu więc Polkomtel go raczej nie posiada, co w takiej sytuacji? Wystarczy podanie numeru telefonu, imienia, nazwiska i numeru klienta?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

howhigh,

zgodnie z Regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL sp. z o.o. - Na Kartę:
6. W reklamacji Abonent Na Kartę zobowiązany jest wskazać:
a. imię i nazwisko oraz adres zamieszkania albo nazwę oraz adres siedziby Abonenta na Kartę;
Dane takie oczywiście nie musiały być podawane przy rejestracji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
howhigh
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 9 lip 2017, o 14:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: howhigh »

Mogę podać mój adres zamieszkania ale jeśli Polkomtel nie ma go w bazie to czy to wystarczy?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

howhigh,

tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ