Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej...

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ventussi
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:35

Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej...

Post autor: Ventussi »

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

Planuję przeniesienie numeru do Plusa na kartę, do taryfy "Więcej internetu i SMSów". Mam kilka pytań w kwestii pakietów internetowych:

1. Z tego, co mi wiadomo, mam 200MB za 1zł w tym pakiecie. Czy oprócz tego pakietu mogę "dokupić" sobie pakiet 300MB za 7zł, tak, jak TU podano? I zakładając, że obydwa te pakiety wykupię w tym samym dniu, można to traktować tak, jakby miał w sumie 500MB za 8zł?

2. Czy te pakiety, tj. 200MB + 300MB automatycznie się odnawiają co 30 dni, czy muszę ręcznie to robić za każdym razem?

3. Załóżmy, że mam pakiet 300MB za 7zł, czy jeśli go wykorzystam przed upłynięciem tych 30 dni, to mogę go ponownie wykupić, czy muszę poczekać, aż minie te 30dni i dopiero wtedy sam się odnowi/będzie go można ponownie wykupić?

4. Jak wygląda naliczanie transferu w pakietach? Wszędzie widzę tylko informacje o tym, ile MB w pakiecie, itd, ale nigdzie nie mogę się dopatrzyć, jak wygląda naliczanie tego transferu. Bo normalnie, tj bez pakietu, widzę, że jest 5gr za 100kB, czyli za każde rozpoczęte 100kB jest pobierane 5gr. W pakiecie nie ma stawki za KB, jednak chciałbym wiedzieć, ile KB/MB mi ubędzie z tego pakietu, jeśli np. połączę się na chwilę? Tzn. jaka jest najmniejsza porcja danych, jaką można wykorzystać w pakiecie? Np. połączę się z jakąś stroną, która waży w Operze Mini 20kB, to ile mi wtedy zabierze z konta? Tylko te 20kB czy np. zaokrągli to do 1MB?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na powyższe pytania :)
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: pepcia2 »

200mb to pakiet dodawany gratis po doładowaniu konta 30zł i wiecej
tu regulamin http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... owaniu.pdf

300mb to dodatkowa usługa obniżająca koszty w taryfach więcej http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... _karte.pdf
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Ventussi,
Ventussi pisze:1. Z tego, co mi wiadomo, mam 200MB za 1zł w tym pakiecie. Czy oprócz tego pakietu mogę "dokupić" sobie pakiet 300MB za 7zł, tak, jak TU podano? I zakładając, że obydwa te pakiety wykupię w tym samym dniu, można to traktować tak, jakby miał w sumie 500MB za 8zł?
Tak. W sumie na koncie mogą być aktywne 3 rodzaje pakietów: 200 MB, 300 MB i 1G.
Ventussi pisze: 2. Czy te pakiety, tj. 200MB + 300MB automatycznie się odnawiają co 30 dni, czy muszę ręcznie to robić za każdym razem?
300 MB jest pakietem cyklicznym. Jeżeli konto jest aktywne i posiada wystarczającą ilość środków, pakiet odnowi się po okresie 30 dni. W przypadku 200 MB, promocję aktywujesz raz i wówczas każde zasilenie za minimum 30 zł, przydzieli pakiet za 1 zł.
Ventussi pisze:3. Załóżmy, że mam pakiet 300MB za 7zł, czy jeśli go wykorzystam przed upłynięciem tych 30 dni, to mogę go ponownie wykupić, czy muszę poczekać, aż minie te 30dni i dopiero wtedy sam się odnowi/będzie go można ponownie wykupić?
Można dokonać kolejnej aktywacji, należy tylko wcześniej dezaktywować wykorzystany już wcześniej pakiet.
Ventussi pisze:4. Jak wygląda naliczanie transferu w pakietach? Wszędzie widzę tylko informacje o tym, ile MB w pakiecie, itd, ale nigdzie nie mogę się dopatrzyć, jak wygląda naliczanie tego transferu. Bo normalnie, tj bez pakietu, widzę, że jest 5gr za 100kB, czyli za każde rozpoczęte 100kB jest pobierane 5gr. W pakiecie nie ma stawki za KB, jednak chciałbym wiedzieć, ile KB/MB mi ubędzie z tego pakietu, jeśli np. połączę się na chwilę? Tzn. jaka jest najmniejsza porcja danych, jaką można wykorzystać w pakiecie? Np. połączę się z jakąś stroną, która waży w Operze Mini 20kB, to ile mi wtedy zabierze z konta? Tylko te 20kB czy np. zaokrągli to do 1MB?
Rozliczenia dokonywane są za każde rozpoczęte 100 kB odebranych i wysłanych danych naliczane oddzielnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ventussi
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:35

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Ventussi »

O taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Dziękuję ślicznie :) W takim razie jak tylko wyjdzie mi kasa z aktualnego konta heyah, przenoszę numer do Plusa. Myślałem o Play, ale mam sprzeczne opinie o tej sieci. Jedni mówią, że super, inni, że do bani zasięg, przerywa, są zakłócenia, a ja potrzebuję stabilności i zasięgu. Plus ma najwięcej nadajników ze wszystkich sieci, więc zakładam, że z tym nie będzie problemów.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Joanna_Plus »

Ventussi,

to zapraszam serdecznie :-D.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ventussi
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:35

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Ventussi »

Wczoraj złożyłem wniosek o przeniesienie i dziś z rana już jestem w Plusie. Nie trwało to nawet doby (z tego, co widzę na swoim koncie sprawa została załatwiona w jakieś 15-16 godzin), więc tutaj wielki plus dla Plusa :) No i cóż mogę dodać, zasięg mam prawie non-stop na full (2G, mój tel. nie posiada 3G), konto ważne rok (przeniosłem jednak do "Więcej przez rok"), 20zł bonus za doładowanie za 30zł+, pakiecik 300MB za 7zł i jedziemy. Żyć nie umierać :)

Sprawę uważam za rozwiązaną :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Joanna_Plus »

Ventussi,

:-) bardzo się cieszę.
Pamiętaj tylko proszę, że ten pakiet Internetowy, nie jest pakietem typu Non Stop ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ventussi
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:35

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Ventussi »

Wiem :) Mnie pakiet non-stop nie jest potrzebny. Moja komórka i tak nie nabije tych 300MB, więc luzik.

//edit
A właśnie, przypomniałem sobie jedno pytanko: czy ten bonus 20zł do doładowania za 30zł i wyżej jest przyznawany na 30 dni czy na dłużej?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Magda_Plus »

Ventussi pisze: A właśnie, przypomniałem sobie jedno pytanko: czy ten bonus 20zł do doładowania za 30zł i wyżej jest przyznawany na 30 dni czy na dłużej?
Zgodnie z regulaminem promocji cyt.: "Pakiet Kwotowy może być wykorzystany przez Abonenta tylko w ciągu kolejnych 720 godzin od wysłania przez Polkomtel do Abonenta wiadomości SMS potwierdzającej aktywację pakietu („Okres Ważności Pakietu Kwotowego”). Moment wysłania wiadomości SMS z dokładnością co do minuty wysyłki można sprawdzić w szczegółach wiadomości SMS potwierdzającej aktywację danego pakietu." Zatem ten pakiet możesz wykorzystać przez 30 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kejwu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, o 16:49

Taryfa do internetu.

Post autor: Kejwu »

Witam, kupiłem starter do plusa za 5 zł - taryfa Plus Na Kartę i tutaj jest do wyboru internet w pakiecie Non Stop np. 500 mb za 15 zł a znalazłem też nową taryfę Plus Na Kartę więcej internetu i smsów i tutaj jest pakiet za 13 zł 1 GB. Opłaca się zmienić taryfę czy zostać w zwykłym plusie na kartę?
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, o 16:55 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie watkow, podobny temat.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: pepcia2 »

Nie zmieniaj. Nie ma lepszej taryfy jak Plus na Kartę ;-)
Pakiety internetowe są non stop w nowych nie. Nie można przejść na żadna starą z nowych. Jest więcej usług obniżających koszty. W nowych taryfach trzeba doładowywać konto co miesiąc, żeby miec jakieś pakiety.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, o 17:03 przez pepcia2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Krzysiek_Plus »

Kejwu główna różnica to brak lejka (ograniczenia prędkości) w pakietach internetowych przy taryfie Więcej Internetu i Smsów.

Proponuje zapoznać się z postami z tego wątku ;-) Powinny pomóc w podjęciu decyzji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kejwu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, o 16:49

Re: Kilka pytań odnośnie pakietów internetowych w PNK Więcej

Post autor: Kejwu »

Ok, dzięki za pomoc. Jednak nie będę zmieniał taryfy ;)
ODPOWIEDZ