Stary a nowy klient w MIXIE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rysiekroga
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 cze 2013, o 20:56

Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rysiekroga »

Witam
Mam pytanie:
dla nowych klientów telefon Galaxy Ace 2 kosztuje 249zł przy doładowaniu 24/50zł
dla starych ( jestem już w mixie dobre 7 lat ) klientów na stronie plus.pl/przedluz
jest możliwość wyboru tego samego telefonu, ale przy 24/50 telefon kosztuje 349zł.
Dla nowych Xperia J przy 24/50 kosztuje 319
Dla starych Xperia J przy 24/50 kosztuje 319

Dla nowych Xperia E przy 24/50 kosztuje 40 zł
Dla starych Xperia E przy 24/50 kosztuje 199 zł

Dla nowych Nokia 520 przy 24/50 kosztuje 169
Dla starych Nokia 520 przy 24/50 kosztuje 219

Przedstawiłem tuta tylko niektóre telefony, bo po przez stronę plus.pl/przedluz jest dostępnych tylko kilka modeli.
Więc moje pytanie brzmi jaki sens jest przedłużać umowę? Bo wychodzi na to, że tutaj o starego klienta nie dbacie. Nie ma zniżki na telefon, a co więcej jest drożej.
Poproszę o odpowiedź, dlaczego tak jest??
Pozdrawiam

Jeszcze jedno xperia Sola na stronie plusa jest pokazana w telefonach dla klientów indywidualnych w mix plus, a gość w salonie mówi mi, że tylko dla firm to jak to jest ? Tutaj jest napisane jedno a robicie co innego ?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: lodyga »

Więc mog Ci tylko odpowiedzieć że w przedłużeniu nie musisz brać ofert że "zabierają ci 20 zł z konta" a jako nowy musisz:D
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
rysiekroga
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2013, o 20:56

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rysiekroga »

a te 20zł to na co idzie ? juz tutaj całkiem kogoś pogięło ?
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: MarcinM »

Na minuty których nome nomen wogóle nie wykorzystasz jak mało dzwonisz. Sam się zastanawiam czy podpisze nowa umowę na mixplus czy zostanę w taryfie pokontraktowej mix6 bo jak widzę te ceny to mi się normalnie słabo robi. Nowy ma jak widać lepiej, jest bardziej szanowany niż stary klient sprawdzony i zaufany.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: dziadek186 »

Ja tez jak patrze na te ceny to az mi sie slabo robi. Skonczylem mixa i jak tylko wydzwonie pieniadze to uciekam do pommaranczowej sieci. Tak wlasnie dba sie o stalych klientow ;) swoja droga to pamietam jak w 2004r bralem mixplusa I z nokia 3510i w 24x30 zl za chyba 19 zl :) to byly czasy, i ta minuta po 1,80 zl i naliczanie 30 sekundowe ;P teraz to cienizna ;)
Kriss
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:42

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: Kriss »

Pytanie w której opcji sprawdzałeś ceny tych telefonów. Jako klient przedłużający możesz skorzystać z opcji właśnie z tą opłatą za pakiet minut do wszystkich, bądź bez tego pakietu, a to jest różnica.
Co do samej umowy, weźcie pod uwagę to, że podpisując nową umowę jest ona na 24 doładowania a nie na 48 i ceny telefonów oczywiście wybranych nie są zbytnio wygórowane:
LG L5 - 40/24 19zł
Galaxy young 30/24 1zł

Natomiast sam pakiet minut rzeczywiście nie każdemu się przyda, jeśli mało dzwoni...
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: dziadek186 »

Kriss, wez pod uwage ze plus nie zmniejszyl ilosci zasilen dla nowych umow po to zeby dogodzic klientom. Zrobil to ze wzgledu na wprowadzone przepisy. A patrzac na to obiektywnie, jezeli ktos malo dzwoni to mix nie jest dla niego bo laduja mu na sile pakiet minut, a jezeli ktos dzwoni duzo to wybierze inna siec bo w kazdej innej (sieci lub submarce) dostanie no limit voice+sms i mms za mniej niz 40 zl. Wiec dla kogo ten miks ? Dla masachistow chcacych przeplacac za telefon ? Ja uzywalem go dlatego ze moglem wysylac smsy premium np.otomoto z konta glownego, a telefon mialem gratis, ale ci ktorzy teraz podpisuja umowe to przeplacaja i to mocno, ale to oczywiscie ich wybor.
rysiekroga
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2013, o 20:56

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rysiekroga »

Promocja: PWA W SKLEPIE INTERNETOWYM (LM) Z PAKIETEM MB NA PRÓBĘ DLA ABONENTÓW PLUS MIX

w takiej opcji sprawdzałem.

A dla nowych klientów Oferta z pakietem minut i internetem na próbę,
więc ja czułbym się pokrzywdzony płacąc więcej za tel. niż nowy klient, a bagatela jestem w mixie ponad 7 lat.
Nie wiem, może ja jestem GŁUPI albo Plus próbuje ze starych klientów zrobić IDIOTÓW.

Przykładowe przedłużając w xxxxx, a tutaj co? Jakiś bonus?

Nowy Galaxy Ace 2 na Allegro kosztuje + - 500 zł, w Plusie przy 24/40 769 zł.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2013, o 10:18 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wypowiedź wymoderowano - Reg. PlusForum pkt 25
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: lodyga »

A ja tam chyba wezme young:D
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
rysiekroga
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2013, o 20:56

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rysiekroga »

A jeszcze mam jedno pytanie, bo do końca czerwca jest promocja na telefony w mixie, np. LG L5 za 1zł (z 269?)
czy ta promocja dotyczy też innych modeli ? Chodzi mi o jakieś lepsze telefony typu, galaxy ace 2 czy też xperie sole lub J.
Awatar użytkownika
shakerspl
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 maja 2010, o 22:24
Lokalizacja: Biegun Zimna

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: shakerspl »

Podpinam się pod temat. Czy plus coś szykuje dla przedłużających tak jak napisał wyżej rysiekroga
galaxy ace 2, xperie sole lub J, L7
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj rysiekroga,

jeżeli chodzi o przedłużenie umowy i nową aktywację, to są to zupełnie inne warianty umów, tym samym mogą zdarzyć się różnice w cenie aparatów.

Proszę zostaw swoje dane na tej stronie http://www.plus.pl/indywidualna/Kontakt ... aOKontakt/, wówczas nasz pracownik oddzwoni i przedstawi ofertę z większą gamą aparatów niż ta dostępna na https://www1.plus.pl/uoz/logowanie. Może któryś z pozostałych telefonów, będzie w stanie Cię zainteresować.

shakerspl,

trzeba ofertę sprawdzać, często się zmienia, ale aktualnie takich szczegółów nie znam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rysiekroga
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2013, o 20:56

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rysiekroga »

Co do tych telefonów:
galaxy ace 2, xperie sole lub J, L7

To monitoruję ich ceny od około 2 miesięcy i cena nie spadła ani o 1 ( słownie jedną ) złotóweczkę.

A może mi pani wytłumaczyć, dlaczego występuje taka różnica w cenach ? Przecież to starzy klienci powinni mieć taniej( tańszy telefon ) a w opcji 24/50 tak nie jest...
rafik25
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2013, o 20:45

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rafik25 »

Też się podepnę pod temat. Skąd ta kosmiczna cena ace 2 przy 48 doładowaniach po 30 zł ? ona rośnie a nie maleje przy większym zobowiązaniu. To jakiś bug czy co?
rysiekroga
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2013, o 20:56

Re: Stary a nowy klient w MIXIE

Post autor: rysiekroga »

Nie no co Ty ;d

U mnie Galaxy ace 2 przy 24/30 kosztuje 869zł
a przy 48/30 789
Tak, tak wzrok Was nie myli 24 doładowania więcej a cena spadła o CAŁE 80zł <szok>

A zastanawia mnie jedno NOWY galaxe ace 2 na allegro kosztuje w granicach 600 zł
A WAM trzeba dopłacić przy najniższej opcji prawie 900 zł
Więc proszę mi WYTŁUMACZYĆ jaki SENS jest brać telefon w mixie w PLUSIE ????
ODPOWIEDZ