Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
obcypowraca
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Rok ważności konta

Post autor: obcypowraca »

O zarobki miej pretensje do władz i pracodawcy, a przede wszystkim do siebie, a nie do całego świata, że koszty produkcji i budowania, utrzymania sieci, inwestycji, kredytów itd. są w całej Europie podobne. Za średnią tygodniówkę nie kupisz w Polsce high-end-owego smartfona. Jednak koszt jego produkcji jest taki sam, czy go sprzedają w Rosji czy we Francji.

A co do drugiego, to stoi na przeszkodzie, że nikomu się nie chce zasuwać do punktu i rejestrować 20 kart SIM, za każdym razem gdy kupią nowy starter. Za każdym razem ludzie też przekazują te dane operatorom, jeśli policzysz wszystkich, do tego wirtualnych to zbiera się już pokaźna ilość. Nie wyobrażam sobie, ze idziesz do kiosku, a pani z kiosku wyciąga formularz i każe ci się rejestrować i traci czas. Wiesz już o co chodzi? A na potwierdzenie tego jest wykreowany rynek w tych krajach, gdzie ludzie nie mają po 10 starterów. Operatorzy nie mogą ich rozdawać wszędzie bez rejestracji, we wszelakich promocjach, sklepach, piknikach itd.

Co do reklamacji, odsyłam do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 października 2004 r. w sprawie trybu postępowania reklamacyjnego oraz warunków, jakim powinna odpowiadać reklamacja usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. Nr 226, poz. 2290 i 2291).

Jak widzisz nie jest potrzebna rejestracja SIM, aby złożyć reklamację.
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Rok ważności konta

Post autor: dziadek186 »

obcypowraca pisze:O zarobki miej pretensje do władz i pracodawcy, a przede wszystkim do siebie, a nie do całego świata...
Alez ja akurat w kwestii swoich zarobkow nie mam zastrzezen :) Co do reklamacji to fakt, moje niedopatrzenie. A co do cen urzadzen - owszem, koszta produkcji sa takie same, ale jak wiadomo koszty wypromowania danego urzadzenia juz nie. Widziales w polsce jakakolwiek reklame ipada, iphona czy innego applowstwa wypuszczona bezposrednio przez apple? Nie, ale za to podczas premiery nowego jabluszka to sieci komorkowe promuja ten produkt. Dlaczego ? Bo apple wie ze wiekszosc polakow ma tak niskie zarobki ze nie kupi tego sprzetu w ispocie, tylko u operatora wiec nie promuje sprzedazy bezposredniej. Natomiast spojrz na reklamy w amerykanskiej tv i porownaj co jest reklamowane. Polska to nadal 3 swiat jezeli chodzi o zarobki i firmy produkujace telefony nadal maja nas w szczerym powazaniu. Ludzie sa coraz bardziej swiadomi i wiedza ze kawalek krzemu i ekran nie jest wart 3k zl, a za marketing placic nie zamierzaja.
obcypowraca

Re: Rok ważności konta

Post autor: obcypowraca »

Apple przeoczył ogólnie Europę, dlatego spadła znacznie sprzedaż na tym rynku, odwrotnie do tendencji w USA. Niedawno się obudzili i otwierają sieć sprzedaży w Polsce iDream, oraz jakiś czas temu otworzyli swoje biuro w Warszawie. Za to Samsung bardzo docenia rynek Europejski, w tym Polskę, podobnie Sony, LG itd, czy Amazon kupując serwery w Warszawie z wirtualną chmurą. W Polsce sprzedaż Smartfonów bardzo szybko rośnie, a 40 milionowy rynek nie może ktoś traktować neutralnie. Jeśli jest inaczej to na własną odpowiedzialność. Kto olewa Europę polega vide: HTC, choć ostatnio też zmieniają kierunek na lepsze. Tanie iPady Mini powstały, bo prestiż już nie wystarczy, lub zbladł do poziomu innych producentów. A jego podzespoły zostały wypełnione do względnego minimum by mógł jakoś cenowo konkurować z Nexusem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Rok ważności konta

Post autor: Krzysiek_Plus »

Proszę trzymać się tematu wątku.

Kolejne posty nie związane z tematem będą usuwane.

obcypowraca, dziadek186, swoją rozmowę proszę dokończcie na PW.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Rok ważności konta

Post autor: dziadek186 »

Krzysiek_Plus - usunales moj wpis, uwazasz sie za moderatora tego forum? Jestes pracownikiem operatora wiec powinienes odpowiadac na pytania zadawane przez abonentow, od moderowania forum sa inne osoby. Jakos nie widze zebys chociaz raz odpowiedzial w tym watku, a tutaj nagle zjawiasz sie jako wielki straznik teksasu i kasujesz wpisy? Cytuje : "Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 9:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.". Wiec ja zapytam, jaki jest powod zabrania RWK w tej taryfie i pozniejsze oddanie go, ale juz za 10zl ? Jakie jest oficjalne stanowisko plusa w tej sprawie? Jestes pracownikiem sieci wiec licze ze odpowiesz mi ( do godziny 18) rownie ochoczo jak ochoczo skasowales moj ostatni post.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Rok ważności konta

Post autor: Amix »

Ja uważam, że ponowny nakaz płacenia 10-ciu zł za to samo jest perfidnym złodziejstwem Plusa, Polkomtela i Solorza razem wziętych.
A Solorz chwali się, że szybciej spłaca kredyty, ale już nie chwali się, że okrada bądź co bądź uboższych klientów. WSTYD I HAŃBA.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Rok ważności konta

Post autor: Krzysiek_Plus »

dziadek186 pisze:Jakie jest oficjalne stanowisko plusa w tej sprawie?
Zdecydowana większość abonentów Plusa na kartę jest na tyle aktywnymi użytkownikami, że nie ma dla nich znaczenia kwestia długości ważności konta, a oczekują raczej jak największego wyboru usług jak najbardziej atrakcyjnych kosztowo. Dlatego też skupiliśmy się na rozwoju promocyjnych ofert adresowanych do jak najszerszego grona osób, które Plusa na kartę używają do regularnej komunikacji. Chcemy, aby osoby te miały dostęp do jak najszerszego spektrum usług w optymalnych, dopasowanych do profilu użytkownika cenach. Jesteśmy przekonani, że niespodzianki przygotowywane obecnie przez Plusa okażą się bardzo interesujące i korzystne dla użytkowników usług na kartę.

Oczywiście pamiętamy o Abonentach, dla których roczna ważność konta ma znaczenie – w promocji „Rok ważności konta II” oferujemy cały czas tę usługę za symboliczną opłatą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Rok ważności konta

Post autor: dziadek186 »

Krzysiek_Plus pisze:
dziadek186 pisze:Jakie jest oficjalne stanowisko plusa w tej sprawie?
Zdecydowana większość abonentów Plusa na kartę jest na tyle aktywnymi użytkownikami, że nie ma dla nich znaczenia kwestia długości ważności konta, a oczekują raczej jak największego wyboru usług jak najbardziej atrakcyjnych kosztowo. Dlatego też skupiliśmy się na rozwoju promocyjnych ofert adresowanych do jak najszerszego grona osób, które Plusa na kartę używają do regularnej komunikacji. Chcemy, aby osoby te miały dostęp do jak najszerszego spektrum usług w optymalnych, dopasowanych do profilu użytkownika cenach. Jesteśmy przekonani, że niespodzianki przygotowywane obecnie przez Plusa okażą się bardzo interesujące i korzystne dla użytkowników usług na kartę.

Oczywiście pamiętamy o Abonentach, dla których roczna ważność konta ma znaczenie – w promocji „Rok ważności konta II” oferujemy cały czas tę usługę za symboliczną opłatą.
Niech no spojrze na te "atrakcyjne kosztowo" uslugi w nowych taryfach.
- brak pakietu sms (tylko darmowe smsy po doladowaniu)- taaak, marzylem o tym. Zawsze chcialem bulic cennikowa stawke za smsa jezeli zaladuje za mniej niz 50 zl na miesiac.
-pakiety bez lejka, ten kto to wymyslil powinien strzelic sobie wlasnorecznie z luku w leb. Konczy mi sie pakiet i bach, place za kazde 100kb chore stawki. Snilem o tym odkad bylem w plusie.
-brak pakietow rozmow ( np. 29gr za rozmowe czy minuty do plusa i stacjonarne) - dajecie tylko darmowe w plusie przez miesiac po doladowaniu. Atrakcyjne jak nie wiem co.
- 9gr za minute i 1gr za smsa po doladowaniu za bagatela 100zl. Nie wiem kto dostarcza lunch do waszego dzialu promocji ale zmiencie dostawce bo chyba faszeruje wam tych pracownikow jakims cholerstwem i pozniej wymyslaja takie potworki. 100zl, powaznie? I niby dlaczego klient ma placic 100 zl miesiecznie zeby miec minute po 9gr? Nie lepiej wziac jakis tani no limit i dzwonic ile chce za 29zl? Pomyslcie.

Ciekaw jestem tych "niespodzianek". Moze chodzi o oplate za sprawdzenie stanu konta? Bo o billingu online juz nawet nikt nie marzy. Plus zaskakuje, szkoda ze negatywnie. Dobrze ze juz nie musze sie meczyc z ta siecia.
Robertus
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2013, o 15:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: Robertus »

Krzysiek_Plus pisze:Zdecydowana większość abonentów Plusa na kartę jest na tyle aktywnymi użytkownikami, że nie ma dla nich znaczenia kwestia długości ważności konta, a oczekują raczej jak największego wyboru usług jak najbardziej atrakcyjnych kosztowo. Dlatego też skupiliśmy się na rozwoju promocyjnych ofert adresowanych do jak najszerszego grona osób, które Plusa na kartę używają do regularnej komunikacji. Chcemy, aby osoby te miały dostęp do jak najszerszego spektrum usług w optymalnych, dopasowanych do profilu użytkownika cenach. Jesteśmy przekonani, że niespodzianki przygotowywane obecnie przez Plusa okażą się bardzo interesujące i korzystne dla użytkowników usług na kartę.
No nie, normalnie ręce opadają jak się coś takiego czyta. Tylko przyzwoitość nakazuje mi abym powstrzymał się od ostrych komentarzy. Jako osoba korzystająca z plusa na kartę a wcześniej simplusa z prawie 14 letnim stażem mogę stwierdzić że są to brednie jakich dawno nie słyszałem.
Oczywiście wcześniejsza taryfa była ok, chylę czoła, do wyboru 69 gr za dzien lub 29 gr za całą rozmowę czy sms-y za 3 gr a także internet z lejkiem w pakietach. Tak to mi się podoba, ale teraz, co my mamy 9 gr za min po zasileniu za 100zł na miesiąc? To przecież konkurencja ma za 29 zł no limit miesięczny na rozmowy! Ludzie, gdzie tu logika.
Naprawdę, zróbcie coś bo odejdą od was najwierniejsi i długoletni abonenci a nie opowiadajcie bajek o najwiekszym wyborze usług gdzie nie ma żadnych pakietów na rozmowy bo 10 zł do 5 numerów no limit w plusie za rozmowy to żadna atrakcja. Dawniej w simplusie za zasilenie kwotą 50 zł miałem no limit przez 30 dni całkowicie za darmo do jednego numeru i to z sms-ami.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

dziadek186,
dziadek186 pisze:- brak pakietu sms (tylko darmowe smsy po doladowaniu)- taaak, marzylem o tym. Zawsze chcialem bulic cennikowa stawke za smsa jezeli zaladuje za mniej niz 50 zl na miesiac.
Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci dodawany jest już przy doładowaniu za kwotę 10 zł.
dziadek186 pisze:-pakiety bez lejka, ten kto to wymyslil powinien strzelic sobie wlasnorecznie z luku w leb. Konczy mi sie pakiet i bach, place za kazde 100kb chore stawki. Snilem o tym odkad bylem w plusie.
Jak można poczytać np. w tym wątku, nie wszystkim zależy na pakiecie typu Non Stop. Ponadto taryfa Więcej Internetu i SMS-ów posiada najniższy jak do tej pory cennik za transmisję danych w taryfach głosowych – 5gr/100 kB.
dziadek186 pisze:-brak pakietow rozmow ( np. 29gr za rozmowe czy minuty do plusa i stacjonarne)
Z dniem 3/07 w taryfie Plus na Kartę Więcej w Plusie, został wprowadzona promocja 29 gr za rozmowę w Plusie: http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... lusie.html.

dziadek186, Robertus,

jak widać w przytoczonym powyżej wątku, są osoby, które przenoszą numer do nas, aby skorzystać właśnie z nowej oferty i nowych taryf. Są różni użytkownicy i mają różne potrzeby.

Cenie Waszą opinie i zdanie na temat taryf Więcej. To forum jest dla nas cennym źródłem informacji na temat potrzeb naszych Użytkowników. Za każdy taki wpis dziękuję i zapewniam, że wszystkie takie „glosy” są przez nas przekazywane dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Rok ważności konta

Post autor: dziadek186 »

Joanna_Plus pisze:Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci dodawany jest już przy doładowaniu za kwotę 10 zł.
Owszem, ale wtedy waznosc konta to 7 dni, tak ?
Z dniem 3/07 w taryfie Plus na Kartę Więcej w Plusie, został wprowadzona promocja 29 gr za rozmowę w Plusie: http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... lusie.html.
Tutaj moje niedopatrzenie, nie jestem juz u was wiec nie sprawdzam oferty tak czesto jak kiedys ;)
Cenie Waszą opinie i zdanie na temat taryf Więcej. To forum jest dla nas cennym źródłem informacji na temat potrzeb naszych Użytkowników. Za każdy taki wpis dziękuję i zapewniam, że wszystkie takie „glosy” są przez nas przekazywane dalej.
Doceniamy to Pani Joanno ;) Ja osobiscie bardzo doceniam Pani wklad w tworzenie tego forum, i nawet bym sie slowem nie odezwal w tej kwestii gdyby nie "specjalista" Krzysztof nie skasowal mojego ostatniego postu w dyskusji z obcypowraca ;)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

dziadek186,
dziadek186 pisze:Joanna_Plus napisał(a):
Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci dodawany jest już przy doładowaniu za kwotę 10 zł.
Owszem, ale wtedy waznosc konta to 7 dni, tak ?
Tak, terminy ważności działają jak dotychczas w ofertach Plus na Kartę.
dziadek186 pisze:nawet bym sie slowem nie odezwal w tej kwestii
Ale właśnie takie „słowa” są dla nas cennym źródłem informacji. Mamy obraz tego z czego Użytkownicy są zadowolenia, a co chcieli by zmienić.
dziadek186 pisze:gdyby nie "specjalista" Krzysztof nie skasowal mojego ostatniego postu w dyskusji z obcypowraca ;)
W tej kwestii – tak zupełnie bezstronnie, to powyższa dyskusja była jak najbardziej ciekawa, ale mało związana z tematem wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lukas91
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2013, o 16:08

Rok ważnosci konta zostal dezaktywowany

Post autor: Lukas91 »

Witam,

Posiadam taryfe Rok Waznosci Konta od jakis 2 tygodni i dzis przyszedl mi sms : "Rok ważnosci konta zostal dezaktywowany".

Dlaczego ??
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Rok ważności konta

Post autor: Krzysiek_Plus »

Lukas91 temat był już poruszany na forum. ;-) Zachęcam do zapoznania się z wątkiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lukas91
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2013, o 16:08

Re: Rok ważności konta

Post autor: Lukas91 »

czyli teraz jak nie mam tej promocji i mam waznosc konta do 05/07/2014 i doladuje konto kwotą np 5 zl to zostanie mi nadal 05/07/2014 czy bedzie 07/07/2013 bo 5 zl przedluza o 2 dni ??
ODPOWIEDZ