Przeniesienie numeru Plus --> Play/Małe pytanko

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Post autor: tilla »

ale dlaczego mam nie uwzględniać pakietów, które są za darmo? to przecież tak, jakby był w ramach abonamentu - tylko abonent wybiera sobie opcję, która jest dla niego najbardziej odpowiednia - a więc daje mu to możliwość dopasowania swojej oferty do swoich potrzeb.
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marcin34 »

Np dlatego że nie są one na cały okres umowy. W najniższych abo np 3 mies czy pól roku. A potem co?. Pakiet to pakiet i już.Nie neguje że to zła rzecz,bo dobra,sam zniej korzystam:)
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Post autor: tilla »

w najniższym akurat przez 9 miesięcy...
a potem zawsze za 10zł miesięcznie można go dokupić ;)
zresztą jeszcze zależy o jakim abonamencie rozmawiamy.... rzeczywiście - przy 25 jest to tylko 9 miesięcy.. ale od 55 zaczyna to mieć sens...
darmowy pakiet jest na 18 miesięcy (wręcz - 18 pełnych okresów rozliczeniowych, więc miesięcy często wychodzi prawie 19 - jeśli pakiet zostanie aktywowany w trakcie okresu rozliczeniowego), a umowę też przeważnie można przedłużyć na 2 miesiące wcześniej, a czasem nawet 3-3,5... także realny czas, kiedy za pakiet trzeba będzie dopłacić jest dużo mniejszy.
juz nie mówiąc o tym, ze przy abonamencie 75 i wyżej pakiet jest za darmo na cały czas trwania umowy...
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Post autor: yeti »

Każda oferta ma swoje plusy i minusy. Nie ma sensu się przerzucać ofertami.
janex83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 9 mar 2009, o 12:23
Lokalizacja: USTKA/SŁUPSK

Post autor: janex83 »

Zgadza sie te pakiety nalezy uwzględnić, ostatnio przedłużałem umowe z klientem który był zdecydowany na Play, porównywalismy oferty TS55, i Play 45.
Na abonamencie wyszła różnica 420zł natomiast minut bylo ponad 600 wiecej w plusie ( pakiety do wszystkich). koszt minuty w całej umowie : Play - 37gr. Plus - 43gr.
Na plus przemówiło jednak doświadczenie z zasięgiem i przwiązanie do marki :)
+)

Obrazek
Obrazek
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marcin34 »

A ciekawy jestem jak wytłumaczycie cenniki minut,(oraz inne wskaźniki) wlinku który wklejam poniżej,wypadające na niekorzyśc plusa.

http://web.playmobile.pl/pl/play-abonam ... index.html
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Post autor: tilla »

no, właśnie tak, że to porównanie w żaden sposób nie uwzględnia dodatkowych pakietów ;)
np tego, że przy taryfie syberyjskiej 75 jest DARMOWY pakiet na CAŁY okres umowy (24 miesiące).
Czyli przy wyborze pakietu do wszystkich sieci minut jest nie 120, a 170.
Więc koszt minuty wychodzi jednak nie 0,62 zł tylko 0,44zł...
Zakładając, że ktoś wybiera pakiet do wszystkich sieci... Bo jeśli ma inną potrzebę i wybiera inny pakiet - minut jest automatycznie jeszcze więcej...
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marcin34 »

Abonent orange ma "prezenty" , ery - pakiety 2000 albo 1000 min do sieci/era(dokładnie nie pamietam ile teraz jest). Dlaczego W tych sieciach masz na dzień dobry wiecej minut do wszystkich ("75" orange -140,era-170)wiec bez dokładania (i standardowo wiecej sms do wszystkich) a tu dopiero jak se pakiet wybierzesz 50 min masz 170. Ciekawe co nato oponenci:)
W erze mam na dzien dobry(bo 80) 170 min i te 2000 nr i płace za to ok 80 zł, w orange 75 - 140 min(bez pakieciarstwa) i prezenty(mozna ustawic np po 3 pakiety minut) a wplusie owszem dostane 170 ale jak wybiore pakiet 50. ale juz inne pakiety które reszta sieci daje jakby gratis(orange -prezenty,era- te minuty wsieci i na stacj) ,to tu musze dodatkowo płacic .i to jest polityka.nakombinowac ile sie da;)pozdr.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

A ja Wam proponuję sobie założyć osobny temat o wyższości jednych ofert nad innymi... Bo miało być o przenoszeniu numeru a zrobiło się która oferta lepsza :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Re: Przeniesienie numeru Plus --> Play/Małe pytanko

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Temat do zamknięcia xDD Numer przeniesiony. Ojjj coraz bardziej podoba mnie się te przenoszenie numerów ;] Dzisiaj na tym sporo zarobiłem <diabełek>
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
ODPOWIEDZ