Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
pawelryb
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sty 2008, o 21:07

Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: pawelryb »

:!: Podpisz się pod apelem do operatorów sieci komórkowych :!:
Masz dość sytuacji, w której twoje pieniądze wpłacone na komórkowe konto przedpłacone przepadają, jeśli nie zdążysz ich wydzwonić w konkretnym czasie? Chcesz, by wydłużono czas umożliwiający ci korzystanie z własnych pieniędzy? Podpisz się pod apelem do sieci komórkowych.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2009, o 13:31 przez pawelryb, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: mariusz9a »

Apel dobry, tylko szkoda że najprawdopodobniej nikt z grupy docelowej go nie zobaczy :-/
Takie apele to najlepiej jak już to wysyłać do BOKu oczywiście dobrze motywując :-P
Ale jedno jest dobre, być może UKE wymusi na telekomach wydłużenie ważności konta.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: Piero »

A czy ktoś z szanownego grona, w niedalekiej przeszłości przerabiał zablokowanie konta na wychodzące i przychodząca połączenia?
Jeżeli tak to po jakim czasie można się pożegnać ze zgromadzonymi na koncie środkami? Czy Plus od razu w momencie zablokowania połączeń przychodzących jak i wychodzących zabiera sobie to co przez lata się uzbierało?

Pozdrawiam.

PS. I może pytanie lekko odbiegające od głównego wątku. Po jakim czasie po zaprzestaniu doładować Plus wyłącza definitywnie kartę SIM, przez co numer na niej zapisy na powrót wraca do obiegu?
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: pasqal »

Piero pisze:A czy ktoś z szanownego grona, w niedalekiej przeszłości przerabiał zablokowanie konta na wychodzące i przychodząca połączenia?
Jeżeli tak to po jakim czasie można się pożegnać ze zgromadzonymi na koncie środkami?
Bawiłem się ostatnio starterem, który dostałem 3 lata temu i go praktycznie od razu aktywowałem, ale ani razu nie zasilałem. Starter ten jest jeszcze do taryfy Simplus Easy. Nie dość, że nie deaktywowali mi tego numeru, to jeszcze stan konta pozostał cały czas! Ja się spodziewałem, że po roku, góra 1,5 mi go odłączą. A tu proszę, taka niespodzianka...
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: mariusz9a »

Są jakieś przepisy co wymuszają na operatorze że chyba dopiero po 2ch latach (lub po roku) od odłączenia numeru od sieci może on trafić ponownie do obiegu. Z tym odłączaniem numerów to jest różnie - np moje 36i6 już odłączone od sieci (zablokowane wychodzące były 15 stycznia 2009), karta SIM już nie loguje się do sieci, starter nigdy nie był doładowywany.

W starych taryfach kasa nie przepada nigdy, chyba od Nowego Simplusa po miesiącu od momentu zablokowania wychodzących, kasa przepada (teoretycznie, a w praktyce to nie wiem).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: Piero »

A nie orientujesz się jak sprawa wygląda w przypadku Samych Swoich? Po jakim czasie może się okazać, że zgromadzone środki zostaną skasowane z konta zaś numer trafi na powrót do obiegu?
Awatar użytkownika
Asia:)
Szalony PlusManiak
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:38
Lokalizacja: Paczków

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: Asia:) »

mariusz9a pisze:Są jakieś przepisy co wymuszają na operatorze że chyba dopiero po 2ch latach (lub po roku) od odłączenia numeru od sieci może on trafić ponownie do obiegu. Z tym odłączaniem numerów to jest różnie - np moje 36i6 już odłączone od sieci (zablokowane wychodzące były 15 stycznia 2009), karta SIM już nie loguje się do sieci, starter nigdy nie był doładowywany.

W starych taryfach kasa nie przepada nigdy, chyba od Nowego Simplusa po miesiącu od momentu zablokowania wychodzących, kasa przepada (teoretycznie, a w praktyce to nie wiem).

Mojej mamie właśnie gzieś tak po miesiącu czy dwóch jak nie doładowywała konta to zawartość konta została wyczyszczona .
Ciesz się z każdego dnia, który jest Ci dany!!!!

Obrazek
http://www.gsmonline.pl/portal?t1code=1111111101 - Twój głos na PLUSFORUM.

Asia:)
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: Piero »

Rozumiem jednak, że numer nie wrócił na powrót do obiegu, a tym samym po ponownym doładowaniu można było nadal korzystać z numeru/karty sim.

Pozdrawiam.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: mariusz9a »

Piero jak jest w Sami Swoi to się nie orientuję (jedynie domyślam się że tak samo jak w Simplusie).
Co do tego numeru to tak jak pisałem wyżej - po odłączeniu go od sieci chyba po roku lub dwóch może on ponownie trafić do obiegu. Trzeba by poczytać na stronie UKE jak jest dokładnie, ale coś nie chce mi się tego szukać :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: Piero »

W dyskusji (jeżeli wszystko poprawnie zrozumiałem po ostatniej lekturze) w przypadku karty SIM 36i6, która została użyta ale nie została doładowana, całkowite odłączenie od sieci nastąpiło bardzo szybko.

Poddając skromnej analizie opisaną sytuację wysuwam wniosek, że w przypadku kart SIM, które miały "nabite" jakieś doładowania jak i sam użytkownik korzystał z nich mniej lub bardziej intensywniej, całkowite odłączenie (numer wraca do ponownego obiegu) następuje znacznie później niż w przypadku kart SIM przedstawionych kilka linijek wyżej.

Pozdrawiam.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: mariusz9a »

Tylko że jak karta SIM zostaje odłączona od sieci to numer nie wraca jeszcze do obiegu. Musi jeszcze przetrzyma okres przejściowy o którym pisałem powyżej. Dokładnie nie pamiętam ile on wynosił ale jakoś 1-2 lata.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Apel do sieci komórkowych - Operatorze nie kradnij pieniędzy

Post autor: ManMoon »

Dokładniej, że następuje znacznie szybciej, kartę z 36-6 miałem ważna do 09.03.09. Nic nie doładowywałem ale nadal była w sieci. Później doładowywałem po 9 niedawno właśnie, doładowanie przyjęło i już mam ją na rok ważna tak jak w reklamie...
A odnośnie tego że była do 09 i Plus nie wyłączył to wg. mnie chodzi tu o ilość zarejestrowanych kart sim i statystyki, dla mnie to ok, nie mam nic przeciwko, ponieważ też używam tej karty, ale jakby zablokowali ją to nic prostszego iść po nowy numer do Salonu ;-) Chyba, że środki były na koncie to wtedy tel. z BOK w celu jej uaktywnienia prośba i doładowanie numeru- tak jak w SimPlusie.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
ODPOWIEDZ