Wymiana karty

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
maras
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 mar 2014, o 23:38

Wymiana karty

Post autor: maras »

Witam. Moja sytuacja jest nastepujaca: w 2007 roku moja mama zawarła umowe w Mixie. Umowa ta byla przedluzona raz jeszcze w 2010, natomiast zakonczylem ja rok lub dwa lata temu. Teraz naturalnie mam ten sam numer,tylko w na karte. Zakupilem smartfona,ktory potrzebuje karty microsim. I tu pojawia sie moje pytanie. Czy aby otrzymac taka karte musze isc do salonu z wlascicielem numeru(mama),czy wystarczę tylko ja i stara karta sim. Dodam ze mieszkam poza miejscem zameldowania. Stara karta sim jest dosc starta i slabo widac numery. Czy nie bedzie to problemem przy wydaniu karty micro?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Wymiana karty

Post autor: pepcia2 »

Musisz podejść z mamą. Jeśli masz ofertę na kartę, możecie przepisać własność na Ciebie. ;-)
maras
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2014, o 23:38

Re: Wymiana karty

Post autor: maras »

A czy w ofercie nadal jest starter plusa z karta microsim bodaj za 25zl? Bo nie bardzo widzi mi sie sciagac mame 400km tylko do wymiany karty:-) Ewentualnie podejde do jakiegos serwisu gdzie mi ja wytna
gzechu091
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2014, o 15:34

Re: Wymiana karty

Post autor: gzechu091 »

Możesz też spróbować wyciąć sam, na internecie znajdziesz szablon do wydruku do którego przykładasz karte i przycinasz dobrym nożykiem. Ja ostatnio sam wycinałem i działa bez problemu. :-D
Awatar użytkownika
~~hh
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 lut 2014, o 11:43

Re: Wymiana karty

Post autor: ~~hh »

jesli chcesz tylko wymienic sim mozesz byc sam, ale musisz miec ze soba pisemne upowaznienie
do wymiany karty sim (dane walasciciela, Twoje, numer dla ktorego ma byc zrealizowana wymiana).
w tym przypadku nie musi to byc upowaznienie notarialne.

jesli karta wyprodukowana jest przed 2005r zmiana jest bezplatna. jesli po 2005 kosztuje 10 netto.
3cia i 4ta cyfra na sim mowi o dacie produkcji (xx05xxx... to 2005)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Wymiana karty

Post autor: Magda_Plus »

maras proponuję abyś udał się z mamą do punktu i przepisał kartę na siebie - tak będzie najlepiej.
Szczegóły procedury na stronie http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=1380

Sugeruję również odstąpienie od samodzielnego wycianania karty SIM - jednym może się udać, innym nie :)

~~hh nie ma racji. Wymiana karty SIM na nową, czy na zwykłą czy na micro SIM, w opcji Plus na Kartę, jest płatna. W chwili wymiany karty numer powienien być zarejestrowany i aktywny, a stan jego konta dodatni.

Na tej stronie pokazane pakiety startowe. W każdym z nich znajduje się karta micro SIM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maras
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2014, o 23:38

Post autor: maras »

czyli z tego co widze najtansza opcja bedzie zakup starteru za 5zł z karta microsim. Dostepny jest on w kiosku czy trzeba udac sie do salonu. Nigdy nie kupowalem startera :-)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana karty

Post autor: Ewa_Plus »

maras - wymiana karty SIM możliwa jest w każdym naszym punkcie, nie tylko w salonach. Tak samo jest z przepisanie numery z mamy na Ciebie - też w każdym punkcie można to zrobić.
Wszystkie nowe startery (z taryfami PnK więcej) mają już karty MicroSIM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Wymiana karty

Post autor: Mr.Z »

Podepne sie pod temat, ile kosztuje duplikat karty sim która jest w rozmiarze micro sim, z tym ze obecna karta ktora chce zduplikowac ma ztarte numery na karcie. Czy w takim przypadku wyrobia nowa karte po numerze i dowodzie? Dodam ze karta jest z mixa. I jaki koszt wymiany i czy od reki aktywuja nowa karte?
Swoja droga producenci nieźle wymyślili z tymi kartami micro sim żeby ściągnąć kasiore z ludu. :-P

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty

Post autor: Joanna_Plus »

Mr.Z,

odpowiedź znajdziesz w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=13483#p104672.
Mr.Z pisze: czy od reki aktywuja nowa karte?
Na ogół karta aktywowana jest w ciągu kilku minut. Maksymalny czas zmiany to 48 godzin.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ