Zasięg sieci Plus

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

[ad]Jak wiadomo mapka zasięgu sieci Plus jest bardziej bądź mniej dokładana.

MAPA ZASIĘGU SIECI PLUS
lub
ZASIĘG

Proponuję w tym temacie wypisywać miejsca w których należałoby poprawić zasięg tejże sieci oraz miejsca gdzie pojawił się zasięg lub upgrade'owano/wyswapowano nadajnik do EDGE lub uruchomiono 3G.



Ja zacznę od miasteczka Myszków w woj śląskim. Jest to 30 tys miejscowość, w której działa jedynie GPRS. Z tego co wiem od techników Polkomtela, jedna ze stacji posiada EDGE. Niestety w praktyce telefon cały czas loguje się tylko do GPRS. Co najciekawsze w tym mieście jedna z konkurencyjnych sieci posiada już uruchomioną komercyjnie sieć 3G (nie będę ujawniał która) - także niezły kontrast :] Obiecano uruchomienie EDGE na wszystkich BTSach do końca tego roku, zobaczymy...

Kolejna miejscowość to Mierzęcice woj śląskie. Problem z zasięgiem sieci Plus wewnątrz budynków. Walczyłem o nadajnik przez 3 lata i udało się :) Technicy obiecali uruchomić nadajnik w tej miejscowości w pierwszym kwartale 2009 roku. Pozwolenie w wykazie UKE na tą stacje już jest.

Kolejna kwestia to modernizacja oraz uruchomienie na istniejącym już nadajniku GSM 900MHz, sieci 3G. Sprawa dotyczy stacji: Sosnowiec, Al. Roździeńskiego, dz. nr 13/10, słup nr 15/8 (jest to słup energetyczny). Co prawda zasięg 3G jest u mnie na osiedlu bardzo dobry nawet wewnątrz budynków, ale jest to strategiczna dla mnie stacja z tego względu, że nic jej nie przysłania (poza kilkoma drzewami). Uruchomienie tej stacji powinno spowodować znaczną poprawę transmisji danych, której obecna średnia prędkość to jedynie 1 - 1,5Mb/s. UMTS na tej stacji w wykazie UKE widnieje już bodajże od października 2007, jednak do tej pory nawet nie wymieniono sprzętu na tej stacji :/




Może ktoś z Polkomtela zagląda na to forum i zauważy te kwestie, które będą tu poruszane :)[/ad]
Ostatnio zmieniony 3 sie 2008, o 14:19 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Plus dość intensywnie rozbudowuję swoją infrastrukturę. Nastąpiła kolejna aktualizacja mapki zasięgu. Komercyjnie 3G uruchomiono w kolejnych kilkunastu miastach w Polsce. Oby tak dalej ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Miejsca gdzie niekomercyjnie działa 3G Plusa:

Łeba
Kąty Wrocławskie
Terespol
Śrem
Cieszyn (cały a nie to co na mapce zasięgu)
Puławy
Kazimierz Dolny
Wyszków woj mazowieckie
Łuków woj lubelskie
Sieradz
Nowy Targ


Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś lokalizację w których Plus posiada 3G ale nie jest ono uruchomione komercyjnie to niech wpisuje :-)


Nie wypisuję miejsc gdzie 3G działa komercyjnie bo to każdy sobie może zobaczyć na mapce zasięgu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Uruchomiono 3G testowo w Zawierciu woj śląskie. Komercyjny start to wrzesień 2008.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

antonio pisze:mariusz9a ...
a skąd bierzesz te informacje.
Znam jednego technika który pracuje dla Polkomtela (tyle że on też nie zawsze wie kiedy odpalą itd. od niego to tylko info o moim regionie). Dużo po prostu można się dowiedzieć poprzez BOK albo infolinię iPlusa (tyle że tu tylko o komercyjnym starcie). A tam gdzie działa niekomercyjnie to od ludzi którzy nałogowo zajmują sie "skanowaniem powietrza" w celu wyszukiwania sieci :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Może kogoś to zainteresuje...

W Mławie start sieci 3G planowany jest dopiero na 2010r

W Aleksandrowie Łódzkim stacje nodeB (tak nazywa się nadajnik 3G) są już gotowe od pół roku, jednak nie są uruchomione jeszcze nawet testowo :-| Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, zwłaszcza że te nadajniki posiadają już wszelkie pozwolenia.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

3G pojawiło sie w Stalowej Woli oraz okolicach ;-)

Dodam że Plus uruchamiając 3G od razu uruchamia technologię HSPA. Podobno w starych lokalizacjach gdzie jest tylko HSDPA 3,6 Mb/s Plus w najbliższym czasie uruchomi HSPA (HSPA będzie w całej sieci 3G Polkomtela).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Post autor: Garjusz »

Fajnie mariusz9a że dzielisz się z nami tymi informacjami


Dzięki


Pozdrawiam.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Podobno od jakiegoś czasu pojawia się zasięg 3G w Łęczycy.

PS. Widać powrót starego prezesa bardzo pozytywnie wpłynął na rozwój infrastruktury. Bo ostatnio to już myślałem że Polkomtel stanął w miejscu...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Informacje bardzo dobre,ja jednak chciałbym się podzielić mniej optymistyczna wiadomością.W moim mieście (Elbląg),ulica Legionów-Niepodległości,duże osiedle mieszkaniowe,sklepy,bank a zasięgu brak.Monitowałem w tej sprawie do Plusa ale za każdym razem ta sama śpiewka-awaria nadajnika,naprawiają.Wychodzi więc na to że nadajnik cały czas jest zepsuty i cały czas naprawiany.Paranoja.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

simplusowiec, z tego co widzę na "tajnej" ( :-D ) mapce to wokół tych ulic jest nadajnik tak:
Plk. Dąbka 15, Centrum Handlowe Ogrody 43053 (GSM900);
Porazińskiej 9, dz. nr 47 (GSM900 GSM1800 UMTS);
Fromborska, slup nr 21, (GSM1800);
Królewiecka 217 (GSM900 GSM1800 UMTS);
Al. Piłsudskiego 4, SSP 6 (GSM900 GSM1800 UMTS);

Tak to sie prezentuje na mapce:
Obrazek

Faktycznie może i by się tam w środku coś przydało ;-) Pewnie na zewnątrz budynków zasięg jest niezły, ale domyślam się że jak wejdzie się gdzieś do budynku na parterze, a do piwnicy to już w ogóle, to zasięgu brak... Swoją drogą to niezła ściema z tym zepsutym nadajnikiem :-D Z kolei według mapki zasięgu Plusa zasięg powinien tam być rewelacyjny :-]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Piwnice i wnetrza budynkow szlo by jeszcze przezyc ale bedac w obrebie duzego skrzyzowania i nie miec zasiegu to juz porazka.Do tego dochodza te dosc pokretne tlumaczenia Plusa.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

simplusowiec pisze:Piwnice i wnetrza budynkow szlo by jeszcze przezyc ale bedac w obrebie duzego skrzyzowania i nie miec zasiegu to juz porazka.Do tego dochodza te dosc pokretne tlumaczenia Plusa.
Nie wiem jak tam wyglądają zabudowania, ale na oko można powiedzieć że wewnątrz tego "prostokąta" nadajników przydałaby się piko-komórka.

Pozostaje zalewać ich mailami. Mi kiedyś w ten sposób udało się wywalczyć jeden nadajnik. Trwało to bagatela 3 lata :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Uruchomiono testowo 3G w Jastrzębiu Zdrój woj śląskie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Odpalono testowo 3G w Gorlicach woj małopolskie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ