blokada płatnych smsów

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
beata.zab
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 12:23

blokada płatnych smsów

Post autor: beata.zab »

Witam.
Od dłuższego czasu dostaję smsy za które muszę płacić, proszę o ewentualne kody na blokadę.Telefon mam na abonament i na stronie z e fakturą już zablokowałam co się dało, ale one nadal przychodzą. Z góry wielkie dzięki
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj beata.zab,
z jakiego numeru (lub numerów) otrzymujesz te SMS-y? Ewentualnie, czy są to numery 5-cyfrowe, czy inne?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
beata.zab
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 12:23

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: beata.zab »

60568 to jest numer.Chciałam ściągnąć antywirysa darmowego na próbę a po ściągnięci okazał się płatny.Odinstalowałam aplikację a smsy dalej przychodzą.i za każdym razem pobierają za nie 5 zł
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: Ewa_Plus »

Wyłączenie usługi odbywa się poprzez wysłanie na podany numer serwisu (w tym przypadku: 60568) wiadomości dezaktywującej o treści STOP nazwa_serwisu np: STOP MILOSC (jest to bezpłatne).

Sprawdzenie nazwy włączonej usługi jest możliwe przez:

- wysłanie SMS o treści LISTA pod numer 8888 lub
- wysłanie SMS o treści POMOC pod numer danego serwisu.

Istnieje również możliwość czasowej dezaktywacji wszystkich serwisów, poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści Start blokada pod numer 8888 . (W celu ponownej aktywacji wszystkich wcześniej subskrybowanych serwisów, należy wysłać wiadomość SMS o treści Stop blokada pod numer 8888).

Na terenie kraju wysłanie wiadomości pod numer 8888 jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie usługi.

Jeśli chcesz całkowicie zablokować serwisy Premium (o podwyższonej opłacie), to postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
beata.zab
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 12:23

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: beata.zab »

Bardzo dziękuję za pomoc!!!!
toczka
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2013, o 12:17

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: toczka »

Witam,proszę bardzo o pomoc. Mam podobny problem(lub też miałam,gdyż nie wiem czy ,,usługa" została zablokowana) z płatnymi smsami. Dziś dość nierozważnie zaczęłam coś pobierać ze strony APPLICATEKA. Chwilę potem otrzymałam od nich smsa o treści: ,,Subskrypcja serwisu APPLICATEKA została rozpoczeta. Otrzymasz 3 wiadomości tygodniowo. Opłata za kazdy SMS przychodzący 4,92 pln + vat. Aby zakończyć subskrypcję wyślij: STOP APPLI2 na 60455" . Zanim to zablokowałam wysłałam wiadomość na 8888 o treści: LISTA .Otrzymałam od nich smsa,,że mam 1 aktywną subskrypcję : APPLI2 (60455). Postanowiłam więc spróbować i wysłałam STOP APPLI2 na 60455. Otrzymałam wiadomość zwrotną ,,subskrypcja serwisu APPLICATEKA została zakończona". Dla upewnienia się skorzystałam znowu z numeru 8888. TAm również dowiedziałam się,iż mam 0 sktywnych subskrypcji. Moje pytanie brzmi -czy mogę już czuć się ,,bezpieczna"? Czy na pewno smsy płatne ze strony APPLICATEKI zostały zablokowane? Czy muszę robić coś dodatkowo np. wybrać się do operatora i zablokować tam u niego przychodzenie do mnie płatnych wiadomości? Dodam,że byłoby to dla mnie dość nie na rękę,gdyż nie jestem własciecielką swojego abonamentu i musiałabym ciągnąć tam rodzica,który mieszka w innym mieście. Proszę uprzejmie o pomoc,gdyż sama nie wiem już co robić.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Odp: blokada płatnych smsów

Post autor: pepcia2 »

Jeśli pod sms Lista 8888 nie ma aktywnej to jest wyłączona. Zresztą przyszedł Ci sms, że zostało wyłączone.

Wysłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2
toczka
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2013, o 12:17

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: toczka »

Chciałam się upewnić. Dzięki bardzo bardzo za odpowiedź :))
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: Krzysiek_Plus »

pepcia2 pisze:Jeśli pod sms Lista 8888 nie ma aktywnej to jest wyłączona. Zresztą przyszedł Ci sms, że zostało wyłączone.
Potwierdzam. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: HaPe »

szlawek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 21:25

Re: blokada płatnych smsów

Post autor: szlawek »

Witam, niestety dałem się złapać na smsy płatne z numeru 60455. Włączyłem blokadę wszystkich subskrypcji ale zależy mi na innych więc chcąc zablokować tą daną subskrypcję próbuję wysłać smsa o treśći STOP ACCESS na ten numer ale telefon nie może wysłać smsa
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Odp: blokada płatnych smsów

Post autor: pepcia2 »

Najpierw musisz odblokować sms STOP BLOKADA na 8888, potem ta drugą wiadomość ;-)

Wysłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2
ODPOWIEDZ