Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: daniel85 »

To co dzieje się z cenami to tragedia, pod koniec marca kupiłem telefon w miksie SE w595 dając za niego przykontrakcie na 24 doładowania po 40zł(musicPack) 249zł dziś ten sam telefon w tej samej (niby nowej) promocji kosztuje 519zł w sklepie internetowych czyli w salonie jakieś 549zł, kto przy zdrowych zmysłach da tyle za tel jak na allegro mozna kupic nowy w tej cenie bez zadnych zobowiązań, troche przegięli z podwyżką cen, to samo dotyczy innych telefonów. Taką polityką nie znajdą klientów, i nie ma co tu zwalać na kurs euro ten sam tel. SE w595 w prepaidzie w angli kosztuje niecałe 550zł.
Daniel
pepe67
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 08:32

Re: CENOWY SZOK W MIXIE PO ŚWIĘTACH !!!

Post autor: pepe67 »

Przejadą się na cenach, klientów zabraknie, ceny spadną...
Mi kończy się umowa i zaczekam na mniejsze ceny, bo nie planuje dawać powyżej 450zł za W910(36 doładowań po 30zł), mimo że tego jest warty... A jak dobrze napisałeś że lepiej kupić telefon bez zobowiązań bo ceny są porównywalne... No chyba, że ktoś planuje doładowywać po 80zł to mu się opłaca :)
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: daniel85 »

Najwyraźniej plus musi sie odbić po "rewolucyjnej" ofercie w simplusie i cisnie ceny telefonów, mam znajomą w salonie i wiem ze ceny są windowane w gore bo przeciez telefony maja na magazynach wiec nie sa kipowane po nowych cenach, nie ladnie ze strony plusa
Daniel
Fiant
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 11:51

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: Fiant »

Ja Wam powiem, że i przed świętami ceny które oferował MixPlus nie były dla mnie atrakcyjne. Dość niechętnie bym przeszedł z Simplusa do Mixa, ale gdyby Plus dał mi fajny telefon za umowę 24x30 to pewnie pół roku temu bym się skusił... Ale co to za promocja, kiedy Oni nawet nie umieją dotować 100zł do telefonu? Efekt był taki, że wziąłem MiniMixa Play na 2 lata i Nokię za 1zł. Dzisiaj w MixiePlusa ten sam telefon kosztuje prawie 400zł...
tranquilo
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2009, o 11:17
Lokalizacja: Tczew

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: tranquilo »

taaa...noka N95 8GB przy 24 doładowaniach za 30zł kosztuje 1519zł!! gdzie na allegro można kupić za 1100zl!!
Awatar użytkownika
4EverWithPlus
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2008, o 15:12
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: 4EverWithPlus »

Ta sytuacja jest spowodowana wysokim kursem euro (w3 tej walucie operatorzy kupują telefony). To, czy są to modele kupione po starej cenie czy nie, nie ma na to wpływu. Każdy op tak robi a oni to wykorzystują. Marketing ;-)
Obrazek
Data aktywacji karty 2004-11-03 14:23
Aktualny (34) telefon - Nokia 7230
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: simplusowiec »

Analogicznie rozpatrując mój przypadek.Wziąłem mixa 36/30 i telefon Samsung u700 za 69zł,aktualnie kosztuje ponad 300.To waluta Euro zdrożała o 500%? Przeginają z cenami i tyle.
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: yeti »

simplusowiec pisze:Analogicznie rozpatrując mój przypadek.Wziąłem mixa 36/30 i telefon Samsung u700 za 69zł,aktualnie kosztuje ponad 300.To waluta Euro zdrożała o 500%? Przeginają z cenami i tyle.
rozumiem, że jak telefon kosztował 1 zł i euro poszło do góry 50% to znaczy że powinien kosztować 1,50 ? :D Czyli opy kupują telefony po 1 zł czy 69 zł ? Zabawny chłopczyk jesteś. :lol:
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: simplusowiec »

Chciałem pokazać jak podwyżka telefonów jest nie współmierna z podwyżkami walut.Wiem,że grubo przesadziłem,ale bardziej obrazowo przedstawić się tego nie da.Skoro taki mądry jestes to przedstaw swoje zdanie na temat polityki cenowej Plusa wraz ze wzrostem cen walut,bo jak by nie liczyc ceny maja ostatnio z kosmosu.
Fiant
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 11:51

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: Fiant »

No dobrze, Euro poszło w górę, ale przecież telefony z miesiąca na miesiąc są tańsze bo jak wiadomo sprzęt tanieje. Więc nawet jeśli Plus kupuje na bieżąco to kiedyś kupował np. za 100E i płacił 300zł, a dziś kupuje za 70E i też płaci 300zł.
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cenowy szok w Mixie po świętach !!!

Post autor: korpi »

Czy ktoś posiada cennik z 9 marca 2009r. i obojętnie jaki wcześniej był (najlepiej koło 15-20 kwietnia) czyli przed tym nagłym zmianem cen. Najlepiej w .pdf'ie. Wystarczy za 30zł
ODPOWIEDZ