Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Zestaw ODU-IDU

Post autor: borsuk_20 »

Witam.
Mam pytanie odnoście zestawu ODU-IDU jaki oferujecie i w Cyfrowym Polsacie. Otóż Jakiej firmy jest en zestaw? Jesteście pod jedny dachem z Cyfrowym Polsatem i oferujecie ten sam zestaw i ztego co mi wiadomo jest z Mielec ta firma. Czy ten router jest na licencji i częściach firmy Edimax? Posiadam Edimax AR 7284WNA na łączu ADSL i jest strasznie zawodny, co 2 tygodnie trzeba dawać mu usawienia fabryczne. Jeżeli wasz zestaw jest tej firmy to czy inny router będzie z nim współpracował? Przyznam szczerze, że zaufanie do Edimax'a mam zerowe.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

borsuk_20, producentem sprzętu ODU-IDU jest: InterPhone Service Sp.z o.o.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
matom
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:22

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: matom »

Podepnę się pod pytanie kolegi :
Czy można potwierdzić prędkość modemu ODU-100 ze strony plusa : 30mb ?
W mojej miejscowości podobno można uzyskać 100mb (do anteny kilkaset m) i nie chciałbym jej ograniczać przez sprzęt,
więc może lepszym wyborem byłby Huawei B593s.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

matom, tak w przypadku ODU-IDU jest to 30Mb/s.

Huawei B593s - tak nie powinno być problemu jeśli jest w obrębie zasięgu sygnału dostępnego wewnątrz. Sprawdź na naszej mapie: http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/

W przypadku lokalizacji gdzie gwarantujemy tylko sygnał na zewnątrz kwestia przetestowania lub dokupienia dodatkowej anteny zewnętrznej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Fenio »

Czy występują jakieś różnice w wydajności transferu pomiędzy instalacja zestawu odu-idu na wspólnym z tv kablu koncentrycznym a kablu łączącym tylko zestaw odu idu z routerem ?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Nie ma różnicy, ewentualnie liczy się długość kabla. Oczywiscie nie powinien to być jakiś badziew :-)
do wykonania instalacji zaleca się wybór kabla koncentrycznego dobrej jakości tj. o maksymalnym
tłumieniu ~25 dB/100 m (na 2 GHz) i rezystancji 16,85 Ohm/km;
 minimalna zalecana długośd kabla koncentrycznego między poszczególnymi elementami
instalacji nie powinna byd krótsza niż 1 m;
 maksymalna długośd kabla łączącego modem zewnętrzny ODU z routerem Wi-Fi IDU nie powinna
przekraczad 30 m;
 maksymalna długośd kabla łączącego router Wi-Fi IDU z dekoderem STB nie powinna przekraczad 10 m;
 maksymalna długośd kabla łączącego antenę z modemem zewnętrznym ODU nie powinna przekraczad
10 m;
 całkowita długośd kabla koncentrycznego łączącego konwerter z dekoderem nie powinna przekraczad
50 m. Jakośd kabla wpływa na tłumienie sygnału TV SAT/ DVB-T, jak również spadek napięcia poniżej
wymaganego progu dla konwertera.
 kable niskiej jakości lub stare mogą powodowad zbyt duże tłumienie i negatywnie wpływad
na odbiór programów oraz pracę zestawu ODU-IDU; 8


 niektóre konwertery mają niewystarczającą izolację/ filtrację sygnałów niepożądanych z pasma
500-3000MHz, co powoduje problemy z poprawnym odbiorem kanałów TV. Rozwiązaniem w takiej
sytuacji jest wymiana konwertera;
 podczas podłączenia kabla koncentrycznego do modemu zewnętrznego ODU należy zastosowad gumową
osłonę w celu uniemożliwienia dotarcia wody do wnętrza kabla. Gumowe osłonki (2 szt.) stanowią
element pakietu sprzedażnego ODU-100;
 sygnał TV SAT przed wejściem do ODU powinien byd silniejszy niż -35dBm dla częstotliwości 1699MHz,
1721MHz i 1737MHz;
 zawsze należy posiadad na wyposażeniu zarobiony dobrej jakości kabel koncentryczny o długości ok 30 m.
Jeśli ODU/TV nie zadziała na instalacji klienta, wówczas należy wykonad weryfikację na kablu dobrej
jakości;
 zawsze należy posiadad na wyposażeniu wzmacniacz przelotowy DVB-S/ DVB-T
 zalecane jest stosowanie koocówek typu F zaciskanych a nie zakręcanych.
 zawsze należy pamiętad o prawidłowym zarobieniu kabla koncentrycznego przed zaciśnięciem koocówki
typu F. Spowodowanie zwarcia miedzy żyłą sygnałową a oplotem kabla koncentrycznego może
doprowadzid do uszkodzenia zestawu ODU-IDU. Uszkodzenia tego typu nie są objęte gwarancją
producenta
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Fenio »

Ale to jest teoria czy praktyka ? :) Bo w teorii to również nie powinno być problemów ze stabilnością routera a w praktyce z tego co można wyczytać na forach problem występuje. Stąd moje pytanie o korzyści ze stosowania dedykowanego kabla koncentrycznego do odu-idu, zawsze jest możliwość że niektóre problemy odpadły by przy takiej instalacji.

Co do tego limitu 30Mbps to ciekaw jestem czy jest to realna prędkość danych (3,75MB/s) czy prędkość połączenia ethernet/wifi ? Dla przykładu prędkość połączenia WiFi 54Mbps to realne transfery rzędu 20-25Mbps (2,5MB/s - 3,13MB/s).
Awatar użytkownika
matom
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:22

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: matom »

Chciałem właśnie potestować ten zestaw - mam go od wczoraj
ale niestety nie mogę połączyć się prze LTE. W mojej miejscowości
jest zasięg bez problemów ale ODU-IDU nie wykrywa sygnału.
Byłem w kilku miejscach i niestety chyba coś z nim jest nie tak,
po włączeniu dioda świeci się na fioletowo, później na czerwono
i następnie mruga na czerwono i poziom sygnału jest
na zero (nie ma nawet 1 kreski).
W poniedziałek ma przyjść technik i sprawdzić, ale okres
testowania mija...
Jak nic nie wyjdzie wezmę B593s.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Fenio »

I co powiedział technik ?
Awatar użytkownika
matom
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:22

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: matom »

Niestety dzisiaj nie będzie ma jutro sprawdzić.
Dam znać co odpowie.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Przydzwoń do DOK jeszcze i zapytaj się czy na pewno usługa LTE się skreowała na twoim numerze i SIM jest aktywna. Nie zaszkodzi
kajko
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2014, o 00:38

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kajko »

Czy są jakieś różnice w zestawie ODU-IDU tym od CP a Plusa?
Na stronie Plusa widnieje informacja o max. transerze 30Mbps na stronie CP tego nie ma, konsultant CP na infolinii zapewniał mnie że można ciągnąc ile się wyciągnie (nawet 100Mbps).

No to jak to jest? konsultant CP kłamie czy Plus ma "gorsze" warunki?

A tak poza tym to mam ten zestaw od 3 dni, do nadajnika LTE mam jakieś 200-250m z tym że delikatnie przysłania go blok.
Max co udało mi się wyciągnąć (raz) to 30Mbps.
Zazwyczaj jest 17-22Mbps

Martwi mnie jedynie to że jak usługa stanie się bardziej popularna to BTS-y będą obciążone i zrobi się "neostrada" jaką pamiętamy sprzed kilku lat (padaka).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

kajko, temat był już poruszany na forum tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14253
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Fenio »

kajko pisze:konsultant CP na infolinii zapewniał mnie że można ciągnąc ile się wyciągnie (nawet 100Mbps).
No to jak to jest? konsultant CP kłamie czy Plus ma "gorsze" warunki?
Konsultant może być piekarzem który dorabia sobie na słuchawkach, nie wymagajmy od nich za wiele. Prawdopodobnie ten konsultant na oczy nie widział ODU-IDU a cała swoją "wiedzę" zgromadził na prospektach i skryptach jakie ma przed sobą rozłożone na małym biureczku które stoi w małym boksie jeden obok drugiego. Jak sam nie poczytasz o sprzęcie/usłudze to nie licz na rzetelne informacje z żadnej infolinii. No może te bankowe prezentują nieco wyższy poziom ale telekomunikacyjne to dno i 100m mułu. Fachowiec w branży informatycznej/telekomunikacyjnej za 9-13zł/h to coś abstrakcyjnego. Za tyle to co najwyżej można fachowo robić hamburgery i nakładać frytki.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: HaPe »

Czy z tego zestawu istnieje możliwość wyciągnięcia karty uSIM?
ODPOWIEDZ