Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Post autor: Ius »

Czytam Telepolis i notkę o zmianach w Prawie Telekomunikacyjnym oraz rozporządzeniu Min. Infrastr. (24h na przeniesienie numeru min., brak opłat za przeniesienie itd.), czyli generalnie info krążące tu i ówdzie. Wspomniano tam o uprawnieniu abonenta i użytkownika prepaid "do zachowania numeru przy zmianie dostawcy usług, niezależnie od tego, czy nowy dostawca działa w sieci innego, czy tego samego operatora".
Nie wiem jak Wy, ale ja rozumiem, że będzie to oznaczało możliwość przenosin 36i6 - simplus? A raczej brak możliwości by operator odmówił takiej operacji?
Jeśli tak, to pewnie przestaną to być "przenosiny" tylko migracja między taryfami? Jaki interes miałby operator żeby narażać się na koszty za coś, co i tak dla klienta musi zrobić bezpłatnie...
...scio me nihil scire...
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Post autor: pasqal »

Można w ten sposób odebrać te słowa, jednak ja nie liczyłbym na możliwość swobodnej zmiany taryf Simplus <-> 36.6 (chociaż kto wie, tak by było dla klientów zdecydowanie lepiej). Jeśli jednak wiązałoby się to z wymianą karty SIM (co byłoby zupełnie bez sensu), to wypadałoby to jakoś inaczej rozwiązać. Dla operatora dobrym byłoby to (tak mi się wydaje), że po takiej zmianie taryf startowałoby się z konta 0,00 zł. Ale jak to będzie - zobaczymy.
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Post autor: Ius »

Czyli "dostawca usług" w sieci "tego samego lub innego operatora" to nie to samo co 36i6 oraz simplus, tak? W obu przypadkach Polkomtel jest dostawcą usług i może sobie w związku z tym postanowić, że takich przenosin nie będzie? (chodzi mi o interpretację tego dostawcy usług po prostu, jak to jest w tym przypadku)
...scio me nihil scire...
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Post autor: pasqal »

W świetle tego, co piszą na Telepolis (niestety, nie miałem okazji ujrzeć tej nowelizacji) powinno być tak, jak piszesz (migracja powinna być dostępna). Jednak jak będzie w praktyce, to się okaże - wtedy rozwieją się wszystkie wątpliwości ;-)
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
ubnt
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31
Lokalizacja: Andrychów

Re: Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Post autor: ubnt »

www.36-6.pl ''Jeżeli aktualnie posiadasz abonament, lub po prostu kartę SIM u innego operatora, możesz z łatwością przenieść się do 36.6!'' - Wnioskować można że nie obejmuje Simplusa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Zmiany w PT i rozp ministra a przenosiny 36i6 - Simplus

Post autor: Ius »

Nie "można" tylko "należy". Póki co to rzecz jasna niemożliwe.
Chodziło o notkę z portalu o zmianach w PT, które miały wejść w lipcu... i o tym, co potem...
...scio me nihil scire...
ODPOWIEDZ