Przeciągająca się naprawa

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Kules
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 23:39
Lokalizacja: Świecie

Re: Przeciągająca się naprawa

Post autor: Kules »

Nie, nic nie spadł. Zwykła naprawa miała być, bo jak odbierałem połączenia, to załączał się jako głośnomówiący 2 na 10 połączeń odbioru.
Zadzwoniłem do Polkomtela do logistyki, to mi powiedzieli, że mam się z opiekunem skontaktować a opiekun mówił, że nic nie wie, wiec ponownie do Logistyki, że sami niech sobie zadzwonią, bo opiekun nic nie wie o co chodzi i okazało się, że telefon ma być wymieniony na nowy, którego już nie ma w sprzedaży w plusie, ale od połowy grudnia cisza.
Obrazek
MeDy97
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:51

Długa naprawa na gwarancji

Post autor: MeDy97 »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jak długo może maksymalnie trwać naprawa telefonu na gwarancji w Plusie ponieważ 7 stycznia oddałem go w punkcie Plusa w Szamotułach i jeszcze nie został mi on zwrócony?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, o 14:53 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie posta
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przeciągająca się naprawa

Post autor: sl@w_es »

@ „MeDy97”,

Regulamin PlusForum:
11. Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... =15#p66589

Poza tym jeśli do serwisu poszedł KAZAM to zacytuję:
[color=#00BF00]Joanna_Plus[/color] pisze:(...) status naprawy możesz zweryfikować na tej stronie: http://www.ccsonline.pl.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
damian354
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2013, o 13:05

Długa naprawa telefonu ;-/

Post autor: damian354 »

Witam dałem telefon Xperia Tipo MIXPLUS 8.01.2014 telefon na gwarancje wady jakie opisałem Telefon rozłacza połaczenia , gubi zasięg ,odkleja sie panel dotykowy (drugi raz wczesniej był wymieniany ) , plama na wyświetlaczu jasniejsza wyczytałem ze to wada fabryczna w tym modelu a co najgorsze wada ze teleffon wariuje w zimie w niskich temp.. i tak jest w kazdym z tego modelu moja kolezanka tez tak ma wiec nawet ciezko mi zadzwonić wiec jest to stała wada fabryczna. Babka powiedział ze za tydzien moge przyjsc za tydzien nie ma powiedziała ze zadzwoni jak bedzie.. i do tej pory nic nie mam czasu jeżdzić w sobote sie udam i co w razie jak by dalej go nie było ? Na gwarancji nie było żadnego podanego terminu typu do 14 dni itp co zrobić w takim przypadku ?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Długa naprawa telefonu ;-/

Post autor: lodyga »

Czekać:(

Możesz zawsze zapytać specjalistów na PRIV, a pomogą Ci, ale nie licz na jakieś 14 dni bo tego już nie ma;/
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
damian354
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2013, o 13:05

Re: Długa naprawa telefonu ;-/

Post autor: damian354 »

Czyli co płacić musze ? A telefonu nie mam nawet mi zastępczego nie dali... bez jaj
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Długa naprawa telefonu ;-/

Post autor: lodyga »

Nie ma już telefonów zastępczych od hoho. A telefon był objęty gwarancją tak??

Ja czekałam na mój telefon tydzień, ale widzisz w wątku Kazam czekają miesiąc, dwa więc nie ma reguły. Poszukaj na forum tematu o serwisach, wtedy wpisze IMEI telefonu i Ci powiedzą czy dotarł do serwisu już. A jak będzie już do odebrania w salonie to zadzwonią.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
kovalc4
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 2 lut 2014, o 19:32
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Długa naprawa telefonu ;-/

Post autor: kovalc4 »

lodyga pisze:Nie ma już telefonów zastępczych od hoho.
Są tylko trzeba zapytać w salonie, ja dostałem. Co prawda nokię 108 ale telefon dzwoni i sms wysyła ;)
Luizkax33
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2014, o 15:48

Telefon oddany do serwisu

Post autor: Luizkax33 »

Witam.
Chodzi o to, że 31 maja oddałam telefon na gwarancję i nadal do mnie nie wrócił, nie liczę soboty, bo telefon zapewne został wysłany w poniedziałek, więc dziś mijają dwa tygodnie. Dziewczyna powiedziała, że zadzwonią do mnie. W telefonie nie działał tylko dotyk, a czekam na niego 2 tygodnie, w dodatku bez telefonu zastępczego, bo jak zwykle ich nie ma. Oddałam go dawniej na gwarancję i wymienili mi całą płytę główną, wszystko co w środku i to trwało tydzień, a tu jest tylko wymiana taśmy dotykowej i tyle czasu trwa. Zaczynam się martwić nawet, że mogą nie naprawić dlatego tyle to trwa. Powinnam dostać jakąś rekompensatę, za to, że czekam dłużej niż dwa tygodnie, bo dziś na pewno nikt nie zadzwoni. -.- :-x :evil:
Ostatnio zmieniony 16 cze 2014, o 16:40 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie wątku
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Telefon oddany do serwisu

Post autor: lodyga »

Jaki to telefon?
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Telefon oddany do serwisu

Post autor: sl@w_es »

@ „Luizkax33”,

za naprawę gwarancyjną odpowiedzialny jest producent telefonu, a dokładniej autoryzowany serwis producenta który świadczy tę usługę.
Zakodowane w naszej pamięci 14 dni na naprawę, o ile nie ma takiej wzmianki w karcie gwarancyjnej to już historia; będą naprawiać tak długo, aż nie naprawią, albo stwierdzą (serwis), że telefonu nie da się naprawić.
Jeśli natomiast producent w warunkach gwarancji określił maksymalny czas naprawy gwarancyjnej to zawsze liczy się dni robocze i to dopiero od momentu gdy urządzenie trafi do serwisu, a nie zostanie przekazane pośrednikowi celem wysyłki, więc z tym liczeniem byłbym ostrożniejszy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Tiesto_Hamper
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:33

Naprawa telefonu

Post autor: Tiesto_Hamper »

Witam przechodząc do rzeczy, oddałem do sklepu Plusa telefon Kazam 4 na gwarancji czekam już miesiąc i zero odzewu, gdy zachodzę do punktu sprzedaży z zapytaniem czy telefon jest do odebrania mówią że jest mało części do tego telefonu.

PS:
Telefon oddałem 22 sierpnia
hikari0987
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2014, o 22:20

Termin naprawy minął, a telefonu brak

Post autor: hikari0987 »

Witam ;)
Telefon Prestigio 5457 duo oddałem 20 września do salonu Plusa do reklamacji.
Czas na naprawę telefonu to 14 dni roboczych. Tydzień temu byłem w Plusie spytać się co dzieję się z tym telefonem i pani w Plusie powiedziała, że wczoraj został z serwisu wysłany nowy telefon i powiedziała, że w przyszłym tygodniu będzie. Dzisiaj jadę się spytać czy jest telefon to mówi, że jeszcze nie ma i został wgrany nowy soft...
Mnie już to denerwuje, bo już miesiąc bez telefonu, a 14 dni roboczych minęło. Co zrobić, bo w tym Plusie co chwile co innego mówią...
Jak powiedziałem, że 14 dni minęło to powiedziała, że to już nie obowiązuje, a mi się wydaje, że jednak obowiązuje.
szczytek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2014, o 10:45

W serwisie zaginął telefon

Post autor: szczytek »

Witam.

Na imię mam Damian.

2 września tego roku poszedłem do salonu Plus w Kołobrzegu i wziąłem na doładowania Sony Xperię M2.
Po 2 dniach telefon nie chciał się włączyć więc oddałem go do salonu Plus na gwarancję. I tu się zaczęło. Tel miał być po 2 tyg naprawiony. Pojechałem raz telefonu nie ma, pojechałem drugi raz telefonu nie ma. Mam tam 30 km, a więc 60 km w dwie strony więc jakieś koszta są. Potem to już było w październiku podjechałem jeszcze raz, bo to trochę długo już trwało i okazało się, że telefonu dalej nie ma i pan nie wie kiedy będzie, ale się dowie i zadzwoni. Po 3 dniach dostałem wiadomość, że w piątek w październiku telefon będzie u nich do 15, a więc podjechałem, a koleś do mnie, że telefonu nie ma i kolega się pomylił, a ja na darmo tyle jechałem. To już jakieś żarty były. Poszedł do śmiesznego kierownika i kierowniczek powiedział, że telefon będzie w poniedziałek. W poniedziałek nie mogłem podjechać, a we wtorek zadzwonili, że telefonu nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Teraz jestem za granicą przez 3 mies doładowałem konto chyba 9 razy, a telefonu nie mam do dziś, a już polowa listopada ponad. Teraz nie wiem, chciałbym anulować umowę albo niech da mi nowy telefon, cokolwiek i najlepiej narobić tym kolesiom z salonu xxxxx, bo straciłem przez nich sporo czasu i pieniędzy. Jak ktoś wie niech pomoże.
Bardzo proszę, bo za bardzo nie wiem co zrobić. Przypomnę, że telefon oddałem 4 albo 5 września do salonu, a do dziś dnia nie mam go i nie zapowiada się, abym go miał w najbliższym czasie.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, o 15:36 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków, korekta treści - zgodnie z Reg PlusForum.
Awatar użytkownika
endy
PlusManiak
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2014, o 13:33

Re: W serwisie zaginął telefon

Post autor: endy »

Prawo dokładnie nie precyzuje jak długo może trwać naprawa gwarancyjna. Kluczowe jest tutaj to, co zostało podane w karcie gwarancyjnej. Dlatego sprawdź jakie warunki oraz termin naprawy zostały tam określone.

Sugeruję też większą natarczywość oraz stanowczość. Wydzwaniaj do salonu, serwisu, a nawet ich centrali i przypominaj o swojej sprawie. Szkoda, że wyjeżdżasz, bo mógłbyś się udać do powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta - porada, jak i pomoc w wypełnieniu stosownych dokumentów jest darmowa.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke
ODPOWIEDZ