Infocell w Plusie

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Infocell w Plusie

Post autor: Sim+ »

Zauwazylem ze na kanale 50 w niektorych miejscowosciach jest nastepujacy tekst infocell: Zasieg 3G iPlus. Oczywiscie to tylko informacja na czestotliwosci 900/1800Mhz bo na 3G czyli 2100Mhz nie ma uslugi Infocell na zadnym kanale.Np.dzis raz widzialem napis Gdynia,a raz Zasieg 3G iPlus.
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Infocell w Plusie

Post autor: pasqal »

Taka sytuacja występuje już w wielu regionach w Polsce - sam jakiś czas temu o takim komunikacie wspomniałem w którymś wątku - Plus informuje w ten sposób swoich abonentów, że na danym terenie od niedawna dostępny jest zasięg 3G. Żeby było ciekawiej, to ten tekst widzą również użytkownicy Play, którzy korzystają w tych miejscach z infrastruktury Plusa :-)
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Infocell w Plusie

Post autor: matchojs85 »

pasqal pisze:Taka sytuacja występuje już w wielu regionach w Polsce - sam jakiś czas temu o takim komunikacie wspomniałem w którymś wątku - Plus informuje w ten sposób swoich abonentów, że na danym terenie od niedawna dostępny jest zasięg 3G. Żeby było ciekawiej, to ten tekst widzą również użytkownicy Play, którzy korzystają w tych miejscach z infrastruktury Plusa :-)
Tam gdzie jest Zasieg iPlus 3G użytkownicy PLAY zazwyczaj są w zasięgu UMTS operatora P4 i nie widzą tego napisu :lol:

Ja ostatnio bedąc w Tarnowie miałem ten napis..
Oto screen z mojego telefonu:

Obrazek


a UMTS tu działa od dłuższego czasu.. to taka trochę nieudana reklama a nie informacja, że pojawił się nowy rodzaj zasięgu
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Infocell w Plusie

Post autor: pasqal »

matchojs85 pisze:Tam gdzie jest Zasieg iPlus 3G użytkownicy PLAY zazwyczaj są w zasięgu UMTS operatora P4 i nie widzą tego napisu :lol:
Ja sam nie miałem sposobności tego sprawdzić, bo po prostu nie korzystam z UMTS/3G w telefonie (nie mam takiej potrzeby). A w miejscowości Snopków zasięg Play jest marny, bardzo marny... dlatego tam działam na playowych telefonach na zasięgu Plusa. I ten sam komunikat się wyświetla.
Co do reklamy, faktycznie marna to forma, ale przekaz jest :-P
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Infocell w Plusie

Post autor: matchojs85 »

No a ja korzystam z trybu podwójnego.. i preferuje UMTS..
mam też tel w PLAYu drugi i tam raczej cięzko spotkać ww komunikat ponieważ w miastach gdzie jest wyświetlany P4 ma dobrze rozwiniętą sieć własnych nadajników i nie loguje się do PLUSowych.
Wolałbym jednak napis Tarnów niż Zasięg iPlus 3G bedąc w "obcym" mieście.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Infocell w Plusie

Post autor: pasqal »

W rzeczy samej: w miastach. Natomiast na jego obrzeżach już nie jest tak różowo. Ciężko było wykonać w w/w Snopkowie połączenie głosowe w Play, dopóki nie przeszło się na stałe na infrastrukturę Plusa.
W tym przypadku nie ustąpię ;-) ale w innych przypadkach zapewne masz rację - nie wiem, sam tego nie doświadczyłem.
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Infocell w Plusie

Post autor: matchojs85 »

A ktoś wie kiedy wrócą normlne komunikaty z nazwa miejscowości?
Barciur
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:36
Lokalizacja: Pennsylvania / USA

Re: Infocell w Plusie

Post autor: Barciur »

Moim zdaniem jest to idiotyczny pomysł... jak ktoś ma mieć zasięg 3G to będzie go mial i nie bedzie widzial tego komunikatu... a jak ktos ma telefon 2G to to mu raczej nie potrzebne.

Co do użytkowników Playa, to oni też mają dostęp do 3G Plusa a więc to ci bez tel. 3G też raczej sie nie skuszą ;)
ODPOWIEDZ