Jak to jest z limitem w Power LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
kulka1
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lip 2014, o 17:48

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: kulka1 »

od pierwszego sierpnia prędkość spadła do 0.1-1mb/s, czy to jakiś żart, internetu wogóle nie da sie przaeglądać, jutro ide z tym do salonu. wynik: http://www.speedtest.pl/test/93871054
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: substytut »

kulka1 pisze:od pierwszego sierpnia prędkość spadła do 0.1-1mb/s, czy to jakiś żart, internetu wogóle nie da sie przaeglądać, jutro ide z tym do salonu. wynik: http://www.speedtest.pl/test/93871054
Od pierwszego sierpnia i idziesz po 2 miesiacach?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: habish »

W międzyczasie przecież odnowił się pakiet podstawowy.
Zresetuj sesję połączenia (wyłącz na kilka minut modem / router a następnie włącz ponownie).
makleso
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2014, o 19:43

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: makleso »

Mam Power Lte bez limitu z 18.06.2014 w abonamencie bez ograniczeń i co, korzystam tylko z LTE, pakiet danych do wykorzystania cały czyli 30 giga i co,miało być łącze bez limitu w LTE za 89 zł a zamiast łącza bez limitu szanowny dostawca obcina prędkość bez powiadomienia, na infolinii niby za dużo danych sie pobiera bo i Hbo go i ipla i innne ale tylko lte i zero informacji dlaczego ot za dużo chyba i dlatego, na zgłoszoną reklamację miała być odpowiedzć na maila i co nic ......ah wielka firma a kompletne dziady .... dziady i jeszcze raz dziady
kulka1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2014, o 17:48

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: kulka1 »

Zrobiłem tak jak mówiliscie z routerem, nic nie zadziałało, dalej ponizej 1mb ( + tak chodziło o 1 paź ), lejek nie możliwy, bo nie zużyłem ponad 1-2GB
Awatar użytkownika
Avalon
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2014, o 08:12

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Avalon »

Mam najwyższy pakiet bez limitów a jednak po wykorzystaniu 30Gb obcięto od razu do 20mega...Pytam to po co jest ta umowa obłudna i uderzająca w godność -bardzo się żle czuje że mnie oszukano!!!
Awatar użytkownika
kajme
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 31 gru 2013, o 09:24

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: kajme »

Avalon pisze:Mam najwyższy pakiet bez limitów a jednak po wykorzystaniu 30Gb obcięto od razu do 20mega...Pytam to po co jest ta umowa obłudna i uderzająca w godność -bardzo się żle czuje że mnie oszukano!!!
Jak to po co - żeby marketingowo ładnie wyglądało.
Both
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 paź 2014, o 15:05

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Both »

BARDZIEJ BEZNADZIEJNEJ FIRMY NIE MA - kupiłem INTERNET BEZ LIMITU, okazało się, że włączyli mi limit, bo za dużo było transmisji danych, to się pytam ile to jest za dużo, to 5 osób na infolinii stwierdziło, że nie wie, chodzi o ZNACZNE ILOŚCI. Niech mi ktoś powie co to są ZNACZNE ILOŚCI?? Teraz mam super LTE niecałe 500kb/s!!!!! za jedyne 90 złotych, mniej więcej tak samo jak w 2001 roku!!!!!!!! OSZUŚCI I ZŁODZIEJE. UWAGA - NIE KUPOWAĆ LTE ODU IDU W PLUSIE, bo INTERNET BEZ LIMITU MA UKRYTE LIMITY, których nawet pracownicy nie znają!!!!!!!!

Teksty, które usłyszałem na infolinii:

- przywrócą panu szybkość w nowym okresie rozliczeniowym, ALE może być to samo co miesiąc
- nie wiem, jaki jest limit do wykorzystania, BO to komputer ustala (LOL, komputer sam się zaprogramował i sobie myśli "dzisiaj 500kb/s ma Kasia, jutro Zosia")
- proszę pisać reklamacje, odpowiemy w ciągu 30 dni - tiaaa a może za 2 lata, jak w NFZ
- Ja: Proszę Pani właśnie zaczynam kolejne studia, a mimo to chciałbym, by ktoś mi wytłumaczył jaki mam limit w nielimitowanym Internecie
Pani: Nie ma limitu.
Ja: To dlaczego od 3 dni mam pół mega na sekundę?
Pani - Nie wiem.

Jeszcze żeby oszuści chociaż do 5mb zmniejszyli wszystko, ale ja na przykład potrzebuję Internet do pracy w mojej firmie, gdzie 300-500kb to nie mogę często maila wysłać!!! I jeśli się z tym nie ogarną, to będę tym, który zainicjuje pozew zbiorowy, bo celowe wprowadzanie w błąd to artykuł 286 kodeksu karnego.
kielbik
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2014, o 16:23

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: kielbik »

Witam. Widzę, ze wszyscy mamy tutaj wiele wspólnego. Od półtorej miesiąca jetem (w tej chwili nie)szczęśliwym posiadaczem internetu LTE z limitem do 20 Mb/s.
Oczywiście od 1.10.2014 prędkość spadła mi najpierw do 10MB/s po pół godziny od rozmowy z infolinia w tej sprawie prędkość spadła do 1Mb/s zgłoszenie zostało zamknięte nic się nie zmieniło a na dodatek gdy dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie zostałem wyśmiany. A i 1 Mb/s miałem tez we wrzeniu przez 2 dni 23-24 problem ustąpił po zgłoszeniu.

Piszecie, że są wprowadzone tajne limity ... ile pobraliście zanim zmniejszyli wam prędkość?
Ja od 18.08 do 01.10 zużyłem mniej więcej 320 GB transferu w tym od początku okresu rozliczeniowego 25.09 do 01.10 jakieś 35-45GB. Po prostu chce mniej więcej ustalić kto jest w grupie poszkodowanych...

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Albo przynajmniej jak się bezboleśnie pozbyć tego internetu?
snajp76
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2014, o 16:04

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: snajp76 »

Też daliśmy się z żoną naciągnąć. Kupiliśmy abonament za 89.90, gdzie pracownik PLUSa z salonu w Gdańsku-Wrzeszczu zapewniał, że w tym najwyższym nie ma żadnych limitów ściągania danych. Więc OK. Dwa tygodnie wszystko chodziło, jak należy, po czym szybkość spadła do 10 MB. Po pierwszym telefonie do obsługi klienta skłamali, że to jakaś awaria. Przyszedł SMS, że już naprawili dalej to samo. Po kolejnej interwencji już inna śpiewka, że u nas oczywiście nie ma żadnego limitu tylko w okolicy zostały przekroczone limity i dlatego u nas też spadło. Genialne tłumaczenie trzeba przyznać. Po paru dniach szybkość spadła do 0.5 MB ! I tak jest do tej pory, strony się ledwo otwierają.
Najgorsze, że zrezygnowaliśmy z internetu u konkurencji i teraz właściwie jesteśmy bez neta. Odradzam każdemu. Dziwne, że w dzisiejszych czasach można tak oszukać klienta. Teraz problem co z tym tematem zrobić, bo na pewno tego odpuszczę.
Jak ktoś się już radził prawnika proszę dać znać.
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: grzegorz0plonka »

Piszcie piszcie do ucikik??
Proponowałbym abyście kupili kodeksu karne i tam wszystko opisane jakim prawo mamy.
Więc, Plus załamuje nas prawo i należy zgłosić. A nawet lepiej byłoby sprawę do prokuratury.
Berti83
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2014, o 17:08

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Berti83 »

Both pisze:BARDZIEJ BEZNADZIEJNEJ FIRMY NIE MA - kupiłem INTERNET BEZ LIMITU, okazało się, że włączyli mi limit, bo za dużo było transmisji danych, to się pytam ile to jest za dużo, to 5 osób na infolinii stwierdziło, że nie wie, chodzi o ZNACZNE ILOŚCI. Niech mi ktoś powie co to są ZNACZNE ILOŚCI?? Teraz mam super LTE niecałe 500kb/s!!!!! za jedyne 90 złotych, mniej więcej tak samo jak w 2001 roku!!!!!!!! OSZUŚCI I ZŁODZIEJE. UWAGA - NIE KUPOWAĆ LTE ODU IDU W PLUSIE, bo INTERNET BEZ LIMITU MA UKRYTE LIMITY, których nawet pracownicy nie znają!!!!!!!!

Teksty, które usłyszałem na infolinii:

- przywrócą panu szybkość w nowym okresie rozliczeniowym, ALE może być to samo co miesiąc
- nie wiem, jaki jest limit do wykorzystania, BO to komputer ustala (LOL, komputer sam się zaprogramował i sobie myśli "dzisiaj 500kb/s ma Kasia, jutro Zosia")
- proszę pisać reklamacje, odpowiemy w ciągu 30 dni - tiaaa a może za 2 lata, jak w NFZ
- Ja: Proszę Pani właśnie zaczynam kolejne studia, a mimo to chciałbym, by ktoś mi wytłumaczył jaki mam limit w nielimitowanym Internecie
Pani: Nie ma limitu.
Ja: To dlaczego od 3 dni mam pół mega na sekundę?
Pani - Nie wiem.

Jeszcze żeby oszuści chociaż do 5mb zmniejszyli wszystko, ale ja na przykład potrzebuję Internet do pracy w mojej firmie, gdzie 300-500kb to nie mogę często maila wysłać!!! I jeśli się z tym nie ogarną, to będę tym, który zainicjuje pozew zbiorowy, bo celowe wprowadzanie w błąd to artykuł 286 kodeksu karnego.
Witam
Identyczna sytuacja. Niecały miesiąc temu podpisałem umowę (o zgrozo) na lte bez limitu z prędkością do 10mb/s po wykorzystaniu pakietu danych za 59.90 miesięcznie. Wykorzystałem UWAGA! ok 33 gb! Transfer ok 3-4 mb / s czasami spada do 1 mb/s. To jest kpina! Dokładnie tak jak napisane, na infolinii nie ma informacji o co chodzi tylko zapis technika, że ściągnięto znaczne ilości danych. 33 GB to są znacznie ilości??? Reklamacja złożona ale zapewne i tak nic to nie da. BRAK SŁÓW! Jak można tak z klientem lecieć!
kulka1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2014, o 17:48

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: kulka1 »

Zadzwoniłem do nich, po 20 minutach w końcu mnie połączono.
Teksty jakie mi mówił cały czas:
" nie wiem jaki jest limit, to zależy od nadajnika "
" musiał pan po prostu dużo pobierać "
" zastrzegamy sobie możliwości zwolnienia również LTE"
" na przyszłość nie mogę panu powiedzieć, jaki będzie to limit - to zależy od nadajnika "
Powiedział, że numer mam od 5, więc jutro powinna powrócić prędkość.

FAJNY TEN LTE Z LIMITEM BEZ LIMTU
rodri
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 4 paź 2014, o 12:48

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: rodri »

wprowadzanie w błąd skąd limit w nielimitowanym?
takie rzeczy to tylko w Polsce ,a płacić ?też z limitem? jak dostaję usługę zamiast do 20mb po wykorzystaniu pakietu z pełną prędkością tylko do 10mb to płace niższy abonament?a jak spada poniżej 1mb to jeszcze niższy?celowe wprowadzanie w błąd?po co w takim razie pakiet? i potem po pakiecie ograniczenie prędkości ,skoro i tak nie zapewniają jej według zapisu z umowy ,a pewnie bym zapomniał nie limtowany według konsultanta to jest 32kb ,ja już tego nierozumiem,czekam aż ktoś umny to ogarnie i da do wiwatu za nie zgodność oferty i wprowadzaniem celowym w błąd by naciągnąć ludzi na internet bez limitu pobierania danych i stosując zarazem ograniczenia
czopka
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:13

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: czopka »

Ten internet okazał się kpiną z klienta. Prędkość nagle obniżyli mi do 20Mb chociaż przez 3 miesiące zużyłem tylko 105GB :lol: Na infolinii powiedzieli mi że pewnie dostałem jakiegoś fup-a bo dużo pobieram, to mówię że faktycznie 1GB dziennie to baardzo dużo obciążam im łącza. Prędkość przywrócą mi po nowym okresie rozliczeniowym chociaż umowa była bez limitów a umowa z opcją obcięcia była chyba 20zł tańsza. Także powiedziałem że powinna należeć się rekompensata bo jakbym chciał mieć prędkość obcinaną to bym wybrał tańsza opcje w umowie. Oczywiście konsultant poinformował mnie że mogę pisemnie złożyć reklamację i czekać. Jak dla mnie to jest niezgodność usługi z umową i osoby które wybrały największy pakiet są pokrzywdzeni bo przepłacają za to że mają limit.
ODPOWIEDZ