pozegnanie z plusem na karte po kilkunastu latach

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mtat
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 gru 2014, o 14:00

pozegnanie z plusem na karte po kilkunastu latach

Post autor: mtat »

Witam serdecznie

Parę zdań do przekazania komuś, przemyślenia oferty
Ponad 10 lat miałem telefon w plusie na kartę 601...
dwa miesiące temu postanowiłem, że może pierwszy raz w historii
przejdę na abonament z ofertą z telefonem lub bez i sam sobie telefon kupię

pełno dookoła reklam plusa - 50% gratis smartdom, 6 mies gratis przy przeniesieniu numeru itp.

ja telewizje mam konkurencyjną a oferte na kartę w plusie

kilka razy odwiedziłem salony, kilka razy dzwoniłem na infolinię
z pytaniem na jakich warunkach mogę przejść w plusie na abonament

uwaga - to nie żart, wszystkie moje "promocje":

zniżka na opłatę aktywacyjną 25zł zamiast 50zł, koniec

jednocześnie w momencie transferu na abonament strata posiadanego salda na kartę ok 90zł
więc saldo zużyłem w miesiąc, a od konkurencji otrzymałem przy dwuletniej umowie świetna ofertę (notabene nawet sama opłata aktywacyjna to 10zł) i przeniosłem numer. Może mój numer 601... za 2 lata wróci do plus z 6-cioma mies. gratis, ale to zależy jakie wtedy będą oferty i tak mam pierwszy raz w życiu abonament z plusowym numerem w innej sieci, bo nikt ani na infolinii ani w żadnym salonie we Wroc nie wykonał grama walki o klienta, a skoro nie chcę dodatkowo telewizji i netu ani nie przenoszę numeru z innej sieci to pokazano mi, że jestem klientem bezwartościowym, na szczęście tylko dla sieci plus
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: pozegnanie z plusem na karte po kilkunastu latach

Post autor: Krzysiek_Plus »

mtat pisze:zniżka na opłatę aktywacyjną 25 zł zamiast 50 zł, koniec
W przypadku konwersji na abonament opłata aktywacyjna wynosi 0 zł ;-)

Dziękuje za Twoje uwagi i sugestie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mtat
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2014, o 14:00

Re: pozegnanie z plusem na karte po kilkunastu latach

Post autor: mtat »

w salonie mi przedstawiono 25zł zamiast 50zł

ale niech ktoś wytłumaczy dlaczego przechodząc na abonament muszę tracić środki z karty
dlaczego nie mogę ich otrzymać "z powrotem" np. w formie nie wiem 1,2,3 abonamentów przy
umowie dwuletniej jaką chciałem podpisać, a ja naprawdę nie chciałem najtańszego abonamentu

bo teraz zobaczcie jaki paradoks, załóżmy że za dwa lata oferty są constans i wybiorę Plusa (na co nie ma absolutnie
żadnej gwarancji, mimo pewnej sympatii)

to plus chciał zainwestować w moje przejście na abonament 25zł :-) dodatkowo zabierając 90zł z karty
więc to ja musiałem zainwestować, żeby móc przejść

teoretyczny powrót by na dziś kosztował: 6 mies abonamentu po 90zł free czyli 540zł i telefon za 1zł powiedzmy lumia 735 za 1zł czyli powiedzmy tez jakieś 600-700zł od ceny rynkowej czyli mój ewentualny powrót do sieci to ok 1300zł, nie pisząc już o utraconych na teraz potencjalnych przychodach powiedzmy z 21 abonamentów po 90zł czyli ok 1900zł
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: pozegnanie z plusem na karte po kilkunastu latach

Post autor: Magda_Plus »

mtat – dzięki za opinię i argumenty, niemniej regulamin promocji Konwersja, który umożliwia przejście z opcji prepaid (przed-płaconej – Plus na Kartę lub Plus Mix) na opcję abonamentową stwierdza, że cyt.: „6. Polkomtel sp. z o.o. informuje, iż po dokonaniu Konwersji środki zgromadzone na koncie Użytkownika przepadają i nie są zwracane w jakiejkolwiek formie”.
Stan dodatni konta, który jest jednym z warunków jaki należy spełnić przy skorzystaniu z Konwersji – nie jest określony, zatem może być to nawet 1 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ