Przedłużenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ipo »

qbek_1992 pisze:Witam. Mam pytanie. Czy na nowy rok przygotowywana jest oferta wyprzedazowa na telefony jak co roky w stylu wielka wyprz?
Jest oferta dla przedłużających umowę online taka na przykład http://www.plus.pl/telefon?deviceTypeCo ... tionCodes=

Jak dla mnie jakiś totalny żart. Stara S4 za tysiąc (!!!) i owszem mamy nielimitowane rozmowy i smsy, ale MMSy płatne już po miesiącu 40 groszy i rozmowy na stacjonarne również po 3 miesiącach za 6.99 zł. Wyprz taka, że ręce opadają. :)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2014, o 13:22 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Reg. PF pkt 25 - usunięcie części wypowiedzi przedstawiającej ofertę innego operatora.
Primma12
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2014, o 15:13

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Primma12 »

Czytam posty z 2013 roku i pisaliście że umowę można przedłużyć 2-3 miesiące przed jej końcem,a teraz piszecie że 6 miesięcy wcześniej.Jak to jest w końcu ? i czy te miesiące zostają doliczone?

Jak duża się rozbieżność cenowa pomiedzy salonem a stroną internetowa plusa ?
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: rado »

Długo nie zaglądałem na forum, dopiero braki sensownych ofert na przedłużenie umowy skłonił mnie do sprawdzenia, czy tylko ja wybrzydzam, czy może inni mają podobny problem. I niestety po lekturze postów z ostatniego miesiąca okazuje się, że Plusowi nie zależy na utrzymaniu długoletnich klientów. Po porównaniu ofert największych operatorów mam jeden wniosek - Plus najwyraźniej uważa, że ma zbyt wielu abonentów i chce się koniecznie części z nich pozbyć.

W Plusie jestem prawie od samego początku, prawie 18 lat, ale pełnoletniości już tu nie osiągnę ;) Aktualna oferta jest beznadziejna, czy z telefonem, czy bez. Już dwa lata temu nie było najlepiej, ale pozostali operatorzy też nie byli szczególnie przekonujący, z wyjątkiem Play, który niestety miał wtedy problemy techniczne. Złożyłem więc wypowiedzenie z przejściem do Simplusa, aby spokojnie poczekać na lepsze taryfy i ceny. Jakież było moje zdziwienie, gdy następnego dnia z samego rana zadzwonił konsultant z DUK i zaproponował kilka ofert, z których jedna była tak dobra, że nie do odrzucenia :) Wcześniejsze kilkanaście rozmów z BOK i wizyt w salonie nic nie dały, odnowienie umowy tak, jak to było w poprzednich latach - na rok z rabatem na abonament (bez telefonu) - nie było możliwe, z telefonem niekorzystne cenowo. Wypowiedzenie spowodowało, że jednak "odtajniły się" inne oferty, a otrzymana propozycja była nawet znacznie lepsza od tej, którą chciałem uzyskać wcześniej!

Niestety, po kolejnych dwóch latach sytuacja zmieniła się na gorsze. Nie dość, że taryfy na tym samym poziomie cenowym oferują mniej, niż w innych sieciach, to jeszcze ceny telefonów są nieprzyzwoicie wysokie, często przewyższające nawet ceny rynkowe - w abonamentach 70-80 zł! Jeśli podpisuję umowę na 2 lata, sieć powinna zrewanżować się tanim telefonem i/lub rabatem na abonament, jak to dawniej bywało. Pomimo, że lubię Plusa i mam do niego pewien sentyment, jestem praktycznie zmuszony do odejścia do konkurencji - różnica w kosztach tych samych usług jest ogromna. Dziś lub jutro podpisuję umowę z inną siecią, więc żegnaj, Plusie.... Może nie do końca, zostanie mi jeszcze drugi numer w ofercie prepaid, ale tylko do awaryjnego, bardzo rzadkiego korzystania.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Magda_Plus »

qbek_1992 tak.

Ipo podany przez Ciebie link jest niedostępny dla osób niezalogowanych.


Primma12 przedłużenie umowy jest możliwe na 6 miesięcy przez końcem obecnego kontraktu. Czas trwania aneksu jest wydłużany o brakujące miesiące z poprzedniej umowy.

Rozbieżność cen jest różna, może to być kilkadziesiąt złotych.

rado dzięki za Twoją opinię. Rozumieniem, że już podjąłeś decyzję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: rado »

Magdo, właściwie tak. Ale wczoraj jeszcze przed napisaniem posta wysłałem przez linkowany przez Was formularz prośbę o kontakt z DUK. I dziś zadzwonił konsultant, bardzo miły i kompetentny. Cóż z tego, skoro ręce ma związane przez fatalnie skonstruowane taryfy. Przystałbym na proponowany za złotówkę telefon, choć u konkurencji miałbym ciut lepszy, ale taryfa jest o 10zł droższa, a oferuje mniejszy pakiet internetowy (550 MB vs 2 GB) i przede wszystkim brak 400 min. w roamingu w UE. Brak też MMS, ale to mnie mało obchodzi - na razie nie korzystam, na internet też machnąłbym ręką, ale pakiet roamingowy to ogromna przewaga konkurencyjnej oferty. Oferta bez telefonu okazała się tragiczna - 2.5 do 3 razy droższa od porównywalnej w innej sieci. Muszę podkreślić, że we wszystkich taryfach na niekorzyść Plusa działa konieczność dopłacania 7zł miesięcznie za połączenia stacjonarne. Niby niedużo, ale robi różnicę, szczególnie w tańszych taryfach bez telefonu. Rok czy dwa temu jakiś idiota wprowadził to w Playu, niestety po jakimś czasie inny idiota skopiował w Plusie. Co ciekawe, w obu sieciach w taryfach dla firm połączenia na stacjonarne są wliczone w abonament. Trzeba naprawdę być idiotą, nie znajduję innego słowa, żeby zakładać, że abonenci indywidualni nie dzwonią na stacjonarne... Gdyby jeszcze taryfa bez stacjonarnych była tańsza, niż konkurencyjne zawierające wszystko, to miałoby sens.

Jutro spróbuję jeszcze zadzwonić na 2699, do czego zachęcał konsultant. Mam jeszcze jeden pomysł, niejako skopiowanie oferty sprzed 2 lat, tylko w aktualnej taryfie - czyli 50% rabatu na abonament w pierwszym roku. Ewentualnie przez całą umowę w ofercie bez telefonu - tak przedłużałem umowy w Plusie całe lata i byłem zadowolony, oferta była dostępna standardowo dla każdego, bez proszenia się. Jeśli jutro się nie uda, to trudno, trzeba będzie zmienić sieć. Dodam na koniec, że proponowany ewentualnie dobry telefon za złotówkę jest póki co wirtualny, pojawia się i znika, co z pewnym zażenowaniem przyznał konsultant. Naprawdę jemu i innym współczuję, że muszą świecić oczami za słabą ofertę operatora. A konsultanci w DUK są kompetentni i uczynni, czego często nie można powiedzieć o konsultantach w BOK.
reb
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2014, o 21:47

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: reb »

dzisiaj rozmawiałem z konsultantem odnośnie zmainy z mixa na abonament> Na początku zaproponował mi ofertę za 39,90zł której nie przyyjąłem następnie za 20zł z nielimitowanymi rozmowami i smsami do wszystkich sieci. Umowa na na 24 mieisące. Moje pytanie 20zł za abonament i brak limitów będzie na cały okres umowy?
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ipo »

Magda_Plus pisze: Ipo podany przez Ciebie link jest niedostępny dla osób niezalogowanych.
Kiedy linkowałem to było dla wszystkich. Wchodziłem normalnie w ofertę ze strony głównej bez żadnego logowania. :) W każdym razie oferta jest jak dla mnie tak kiepska, że i tak nie warto jej sprawdzać. Usunięto tę część gdzie pisałem, że w innej sieci S5 za 200 zł w abo 100 zł z nielimitowanym wszystkim i 3 GB internetu. Sorry, ale jak dla mnie to jest pomyłka. S4 za 1000 zł za ponad 90 zł abonamentu po 3 miesiącach. W konkurencji również jest to oferta przedłużeniowa. Ja mam umowę do 4 lipca więc jeszcze miesiąc do zastanowienia się czy przedłużam czy daje sobie spokój, czekam do końca i potem przechodzę gdzie indziej. Jak oferty wyglądać będę tak to sprawa jest oczywista.
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: rado »

@reb: No proszę, jak widać lepiej być nowym klientem, bo tak traktowani są przechodzący z Mixa. Jako stary klient dostałem ofertę za pełną kwotę 39.90, ale trzeba jeszcze dopłacić 7 za stacjonarne. Czyli 2.5x drożej, niż u różowej konkurencji! Jesteś pewien, że za 20zł jest ze stacjonarnymi? Cena powinna obowiązywać przez całą umowę, ale lepiej się dopytać dokładnie.
reb
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2014, o 21:47

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: reb »

@Rado nie jestem pewny czy to propozycja ze stacjinarnymi. Mam tylko jeden produkt w Plusie, bo na początku pomyślałem że to może być coś ze smartdomem czy coś. Jutro jestem umówiony na kontakt to dam znać co i jak 8-)
qbek_1992
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 5 lis 2014, o 23:14

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: qbek_1992 »

A od kiedy beda dostepne oferty wyprzedazowe bo niby reklamy sa maila dostalem a na stronie nic sie nie zmienia.
Awatar użytkownika
midar
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2014, o 00:02

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: midar »

Mam pytanie: Aby uzyskać korzystną(do przyjęcia) ofertę na przedłużenie umowy konieczne jest złożenie wypowiedzenia, czy nie ma innej możliwości?
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: rado »

@reb: Jestem na 99% pewien, że to bez stacjonarnych :(

@Ipo, qbek_1992: Coś drgnęło, Galaxy S4 za 129zł w taryfie 69.99 i za 1zł w wyższych. Niestety - rabat 6 mies. na abonament tylko dla nowych klientów. @Ipo: Pomarańczowi mają jeszcze lepszą ofertę, niż ta (fioletowa?), którą opisałeś :)

@midar: Dotychczasowi klienci najlepiej, gdy skontaktują się z DUK przez udostępniany tu na forum przez moderatorów link, ale często naprawdę satysfakcjonującą ofertę otrzymują po złożeniu wypowiedzenia. Co jest moim zdaniem beznadziejną praktyką :( Dziś odbyłem zamówioną rozmowę z konsultantem DUK i zaproponował S4 za 1zł w taryfie 69.99, niestety bez rabatu na abonament na pierwszy rok umowy. Więc wciąż jest gorzej, niż konkurencja. Do tego trzeba doliczyć po 3 miesiącach 7zł za stacjonarne (chyba, że ktoś wyjątkowo mało na nie dzwoni). Co gorsza, telefonu akurat nie było, sam konsultant ma trudności z jego zdobyciem dla klientów. A innych modeli w dobrej cenie brak.

Dziwne tylko, że po zalogowaniu oferta spersonalizowana dla mnie nadal pokazuje cenę S4 na poziomie wolnorynkowym! A więc zostaje wyłącznie kontakt z DUK, inaczej nie zostanie się potraktowanym poważnie. Smutne to, widząc podejście do stałych klientów u konkurencji, choć też nie zawsze idealne.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, o 01:46 przez rado, łącznie zmieniany 1 raz.
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ipo »

@rado akurat wyjątkowo to nie ta sieć. Pisałem wcześniej jaka (nie wprost), ale zarzucono mi reklamę tej sieci więc nie będę już pisał. :) To co napisałeś to i tak żart ze względu na pakiet internetowy. 69,99 zł + 6,99 na stacjonarne i 40 groszy za MMS. Internetu 0,5 GB rozbawia z wypasionym smartfonem... Oferta dla przenoszących numer i tak, a ja przedłużam. Patrząc na to jak oferta wygląda teraz najlepszym wyjściem jest wzięcie oferty bez telefonu (a tutaj Plus niestety też przegrywa z konkurencją) i kupienie telefonu albo w serwisie aukcyjnym albo w sklepie z elektroniką. Wychodzi taniej nawet o tysiąc złotych. Czekam ten miesiąc i zobaczymy co mi zaproponują. Akurat tym razem jestem zorientowany w rynku jak nigdy. :)
qbek_1992
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 5 lis 2014, o 23:14

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: qbek_1992 »

Wiec jesli pojawily sie ruchy wyprzedazowe to poprosze o ponowny kontakt po nowym rokub z kims z DUKu ale z lepsza oferta niz do tej pory bo jesli maja mi przedstawic kolejny raz ta sama oferte to szkoda mojego i ich czasu
Awatar użytkownika
midar
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2014, o 00:02

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: midar »

to ja poproszę o ten link do DUK.
Już mam.
ODPOWIEDZ