Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
gores87
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:19

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: gores87 »

Ja czekam na przeniesienie numeru bodajże od 15 stycznia. Co jest grane?
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ktry »

Ja akurat na to to nie mogę narzekać.To chyba jedyna rzecz która przebiegła pozytywnie i bez żadnych kłamstw.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

gores87 z jakim trybem wybrałeś przeniesienie numeru?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iw_1207
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2015, o 22:12

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: iw_1207 »

Byłam dzisiaj na stonie plusa po południu - pojawił się w ofercie Galaxy S4 VE. Chciałam go zamówić, ale w pracy nie miałam jak tego zrobić bo jest troche rzeczy do wypełnienia podczas przenoszenia numeru, a teraz telefonu już nie ma. Czy tych telefonów jest wrzucanych do systemu kilka, czy jak to działa? Będą jeszcze w tym tygodniu? I jeszcze jedno: czy w ostateczności mogę przenieść numer do plusa będąc już na umowie na czas nieokreślony (umowa kończy się 09.03.15) zachowując ciągle te 6 miesięcy gratis?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

Jest teraz http://www.plus.pl/dla-firm/telefon?dev ... KILLER.PRO

Tak, będziesz mogła z tego skorzystać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
haxior28
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2015, o 01:17

Przejście z innej sieci do Plusa - kilka pytań

Post autor: haxior28 »

Witam,
Mam kilka pytań odnośnie przejścia z innej sieci do Plusa.

1. Kiedy mogę przenieść numer? (w innej sieci pozostało mi mniej niż 3 miesiące do zakończenia umowy)

2. Chciałbym skorzystać z oferty SmartDom, posiadam internet w cyfrowym polsacie od około lipca/sierpnia poprzedniego roku na kwotę 70 zł(bez groszy), tutaj rodzi się pytanie czy na pewno przysługuje mi ta promocja?

3. Do abonamentu chciałbym zakupić lg g2 mini w kolorze białym, jednak urządzenie w tym kolorze jest niedostępne(pomimo możliwości wyboru). Gdzie mogę dowiedzieć się kiedy(i czy w ogóle) ten kolor będzie dostępny?(Zostaw swój adres email - poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny - wpisałem tutaj swojego maila)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

haxior28
1) decyzja w tej kwestii należy do Ciebie. Pamiętaj, że czas w jakim możemy przenieść numer to maksymalnie 120 dni.
2) nie powinno być z tym problemu, więcej informacji możesz znaleźć w tym wątku - http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... om#p161901 oraz na tej stronie http://www.plus.pl/promocje/smartdom-superoferta
3) LG G2 mini biały jest dostępny przy przeniesieniu numeru w zestawie ze słuchawkami TONE - http://www.plus.pl/telefon?deviceTypeCo ... AT_1,SAT_2
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hara
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2015, o 18:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: hara »

Witam.
Za pomocą Sklepu Internetowego przeniosłem numer od innego operatora do PlusGSM.
Dnia 24.02 otrzymałem wiadomość od obecnego operatora, że jest rozpatrywany wniosek o przeniesienie nr i o decyzji powiadomi operator Biorca.
Ile będę czekać na decyzje?? Obecna umowa przeszła już na czas nieokreślony (przeniesienie nr miało nastąpić wraz z końcem umowy).
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: 88michal »

A ja mam pytanie czy jak przeniosę numer od innego operatora (prepaid) do abonamentu Plusa to będą mnie obowiązywały te ceny abonamentów które są tutaj http://www.plus.pl/abonament/przenies-numer
Bo rabatu na 0zł na 6 miesięcy nie dostane wiem bo nie jest to umowa pisemna u obecnego operatora.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: XYZ »

hara - to nie Biorca decyduje o dacie przeniesienia numeru. Twój obecny operator musi wyrazić zgodę na przeniesienie numeru (zweryfikować dane osobowe z wniosku itp. itd.) Numer zostanie przeniesiony zgodnie z Twoją decyzją, w ciągu jednego dnia, z zachowaniem okresu wypowiedzenia (standardowo 30 dni nie krócej niż jeden okres rozliczeniowy, po zakończeniu promocji. Należałoby zweryfikować co tak naprawdę zostało zaznaczone we wniosku.

88michal - to będą kwoty, które będę Ciebie obowiązywały. Słusznie zauważyłeś, że rabat 100% nie zostanie Tobie przyznany. Sugerowałbym zastanowić się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby skorzystanie z rabatów Super oferty (SmartDOM)
hara
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2015, o 18:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: hara »

Takiego dostałem SMSa że o możliwości (nie dacie) powiadomi mnie operator Biorca. We wniosku było określone, że przeniesienie numeru ma nastąpić po zakończeniu trwającej obecnie umowy.
Wiem że nowy operator MUSI rozpatrzeć wniosek w ciągu 3dni roboczych, a ile czasu może taki wniosek rozpatrywać obecny operator?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

hara czy możesz dokładnie podać mi tryb przeniesieni jaki masz odnotowany w dokumentach dotyczących przeniesienia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hara
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2015, o 18:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: hara »

Tak jak pisałem- przeniesienie numeru po zakończeniu trwającej obecnie umowy.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

W takim razie proponuję kontakt z Działem Obsługi Klienta w celu ustalenia co się dzieje z numerem przenoszonym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: 88michal »

XYZ pisze:
88michal - to będą kwoty, które będę Ciebie obowiązywały. Słusznie zauważyłeś, że rabat 100% nie zostanie Tobie przyznany. Sugerowałbym zastanowić się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby skorzystanie z rabatów Super oferty (SmartDOM)

Jesteś pewny? Zapytalem o to samo obsługę klienta przez chat (te okienka co wyskakują jak sie przegląda ich strony) i tam mi odpowiedzieli zgoła co innego... otóż będę traktowany jak .. nowy klient a nie ten co przenosi numer,
Więc jak to jest?
SmarDom mnie nie interesuje, internet mam radiowy i pewny zasięg, a telewizje satelitarną ma moja dziewczyna więc nie potrzebuje "swojej".
ODPOWIEDZ