Nasze hobby, zainteresowania

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
Claretha1299
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 sty 2015, o 16:39

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: Claretha1299 »

Ja akurat bardzo lubię sobie pograć partyjkę szachów jak czasem do mnie przyjdzie jakiś kolega to zazwyczaj pijemy sobie sok z gumijagód i sobie coś tam gramy w te szaszki ; ) często się zdarzyło już u nas kto pierwszy zasnął ten akurat przegrał (ale bardzo rzadko). Bardzo też lubię popykać w te szachy na kuraku
ekomagdalena80
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2015, o 14:54

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: ekomagdalena80 »

RAFAELA85 pisze:Moim zainteresowaniem są telefony oraz różne gadżety techniczne:) Drugą rzeczą jaką się interesuje to gry komputerowe trochę tez sportem jak tenis, piłka nożna. Interesuje się również moja codzienna praca jaka się zajmuje, czyli maszyny sterowane automatycznie:)
ja uwielbiam modele RC od jakiegoś czasu, jest to dość drogie hobby ale czasami warto wydać trochę pieniędzy na takie przyjemności
AnnaMaria12
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, o 22:47

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: AnnaMaria12 »

Moje hobby nie związane z telekomunikacją ani z elektroniką :P Fitness i podróże to mój konik :)
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: lodyga »

A ja mam trzy hobby Ale dwa ostatnie najważniejsze.

1. Youtube. Od roku namiętnie oglądam wszystkich. Oczywiście po pracy.
2. Akwarystyka . Mam 4 akwaria i krewetkaria. Grze nie w nich ciągle i wydaje niestety kupę kasy.
3. Najważniejszym hobby to piłka nożna. Kiedyś bardzo załapałam ze jestem dziewczyną bo jak miałam kilka lat to codziennie ganialam za piłka. Jestem w tym bardzo dobra jako kobieta. Natomiast wiek już mi nie pozwala codziennie za nią biegać więc codziennie angażuje się w Real Madryt. Jestem kibicem , jeżdżę na mecze I zbieram wszelkie koszulki oraz gadżety. Można rzec ze kocham Real tak samo jak siebie.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: habish »

Więc dziś nie kibicujesz Legii? ;-)
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: lodyga »

Na pewno nie ;) Wręcz brzydze się ich układami z kibolamj..
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
michal8937
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 17 maja 2011, o 19:04
Kontakt:

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: michal8937 »

Sport, prawo, motoryzacja! :)
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: imarcin0409 »

gmiazreclian pisze:Uwielbiam piesze wędrówki (kiedyś ze swoim czworonogiem) i uwiecznianie miejsc, które zrobiły na mnie wrażenie. Jak tylko mam na to czas, organizuję sobie wypady na rowerze typu ostre koło, takie max 150km. Uwielbiam też czytać wiadomości ze świata WiOO i zabawę systemem GNU/Linux oraz o operatorach strukturalnych/wirtualnych i ich wybrykach/promocjach.
Nick już inny, czasy też, a zainteresowania wciąż te same :D .
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
jabo39
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2021, o 18:47
Kontakt:

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: jabo39 »

Moim hobby jest kontakt z ludźmi. Serio! Pracuję w gastronomii od lat i nie cierpię na wypalenie. Jestem strasznym gadułom i entuzjasta ekologii :D
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: imarcin0409 »

Ja natomiast należąc do GSR (Grupa Szybkiego Reagowania) na imprezach masowych/sportowych nie mam na to czasu, a chętnie bym pogadał :D .
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Awatar użytkownika
irek6311
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2021, o 10:53
Lokalizacja: Internet

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: irek6311 »

Moje Hobby to MTB i Fotografia, tester Microsoft i fan nowych technologii ;)
Obrazek
elwira44
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2022, o 20:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: elwira44 »

Ja lubię góry, zwykle nie ma problemów żeby namówić mnie na wypad w Bieszczady. W górach jestem przynajmniej kilka razy w roku, w przeciwnym wypadku tęskniłabym za tymi widokami jakie można tylko tam ujrzeć. Nigdy nie zapomnę wypadu na Tarnicę o 3 w nocy i wschodu słońca na szczycie. Coś wspaniałego!
misiewicz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2023, o 02:44

Re: Nasze hobby, zainteresowania

Post autor: misiewicz »

Witam, interesuję się zabytkowymi wieżami ciśnień.

Wieże ciśnień to głównie betonowe wieże, które pełnią kilka funkcji: gromadzą i przechowują dużą ilość wody pitnej; służą jako bufor, bardzo przydatny, gdy zużycie jest niższe niż produkcja; rozprowadzają wodę do domów pod regularnym ciśnieniem i w regularnej ilości; pozwalają na duże zapotrzebowanie na wodę w przypadku pożaru. Wieże wodne składają się ze zbiornika, który znajduje się na szczycie wieży. Dochodzi się do niego schodami, które prowadzą do pomieszczenia z zaworami. Po wejściu do pomieszczenia z zaworami, znajdujesz się poniżej zbiornika.

Za każdym razem, gdy ktoś otwiera swój kran, poziom wody w wieży ciśnień spada. W tym momencie przełącznik wewnątrz wieży wykrywa, kiedy poziom wody osiąga pewien próg, co powoduje automatyczne uruchomienie pomp, aby zapewnić zapotrzebowanie na wodę pitną, a także utrzymać poziom wody stale na tej samej wysokości. Pompy muszą być wystarczająco wydajne, aby wytworzyć skok ciśnienia, który podnosi wodę na szczyt wież wodnych. Są one tym bardziej wydajne, że niektóre wieże wodne mają ponad 100 metrów wysokości. W dużych miastach preferowane są podziemne wieże ciśnień, również z systemem podnoszenia ciśnienia.
Wieże wodne to konstrukcje, które zazwyczaj znajdują się wysoko, ponieważ działają na zasadzie naczyń połączonych. Pompy doprowadzają wodę na szczyt wież wodnych i sprawiają, że płynie ona do domów, które znajdują się niżej niż wieże. Im wyższe domy, tym wyższe muszą być zbiorniki na wodę. Wieże wodne są budowane w pobliżu źródeł wody, takich jak rzeka, jezioro, zapora lub wody gruntowe. Jeśli znajdują się zbyt daleko od jednego ze źródeł wody, koszt rur staje się zbyt drogi. Dlatego przed budową wieży ciśnień przeprowadza się badania hydrauliczne, aby zapewnić idealną lokalizację.

Przeciętnie wieże wodne mogą pomieścić od 200 do 300 metrów sześciennych wody, ale większe mogą pomieścić kilka tysięcy. Ciśnienie wody zależy od różnicy wysokości między domami konsumentów a poziomem wody w wieżach. I tak 1 bar ciśnienia odpowiada 10 metrom różnicy poziomów i tak dalej. Rury są zwykle zakopywane na głębokości około 1 metra, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych zamarzaniem w czasie zimy. Kiedy woda wypływa z wież wodnych, jest zimna, ma około 13 lub 14 stopni.

Woda, która jest pompowana ze źródeł wody, musi być "oczyszczona" zanim zostanie rozprowadzona do gospodarstw domowych. Jest ona uzdatniana w specjalnym zakładzie, a następnie filtrowana i oczyszczana tak, aby można ją było bezpiecznie pić. Chlor jest dodawany do wody z dwóch powodów: po pierwsze, aby zniszczyć wszelkie bakterie, które oparły się etapom filtracji i oczyszczania; a po drugie, aby zapewnić dobrą jakość wody podczas jej podróży przez rury do wież ciśnień, gdzie może być rozprowadzana. Wymagane jest co najmniej 0,1 miligrama chloru na litr wody. Woda deszczowa nie wpada bezpośrednio do zbiorników wież wodnych. Musi być również filtrowana, ponieważ może być zanieczyszczona. Dlatego musi być dezynfekowana chlorem.

W zasadzie wieże ciśnień są czyszczone raz w roku. Zbiorniki są opróżniane i czyszczone. Są też sprawdzane co tydzień, w celu odczytania liczników, sprawdzenia czy zbiorniki nie są uszkodzone lub czy nie wystąpił jakiś poważniejszy problem.

Z czasem i zużyciem wieże ciśnień wymagają czasem remontu, ponieważ dochodzi do uszkodzeń wszystkich części wież. Zmiany dotyczą zbiorników, które uległy pęknięciu; rur, które uległy korozji; drabin wewnętrznych, które trzeba wymienić; hydroizolacji dachu, którą trzeba wykonać na nowo; hydroizolacji zbiorników, którą trzeba naprawić za pomocą specjalnych membran; i wreszcie trochę farby na zewnątrz, która odświeży zamek.

Wieże wodne mają żywotność około 90 lat. Po tylu latach zazwyczaj są rozbierane, a na ich miejscu powstają nowe.

Na zdjęciu neogotycka wieża ciśnień w Bydgoszczy
Obrazek
ODPOWIEDZ