TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów

Post autor: Garjusz »

Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0". Zachęcamy wszystkie osoby, które korzystają z telefonów lub innych urządzeń z zaprogramowanymi numerami, by przeprogramowały je zgodnie z nowymi zasadami.

Zmiana sposobu wybierania numerów wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 r. - dostosowują się do niego wszyscy operatorzy.

Zgodnie z Rozporządzeniem, do 15 maja 2010 r. obowiązuje okres przejściowy. Jeśli w tym czasie wybierzemy numer „po staremu", z zerem na początku, przy losowo wybranych połączeniach pojawi się bezpłatna zapowiedź informująca o zmianach. Po zapowiedzi połączenie zostanie automatycznie przerwane. Zgodnie z Rozporządzeniem, liczba połączeń z zapowiedzią będzie stopniowo wzrastać, od około 1% na początku okresu przejściowego, do 100% po 15 maja 2010.

W związku ze zmianami sugerujemy, aby osoby korzystające z telefonów, modemów bądź centralek z zaprogramowanymi numerami, przeprogramowały je zgodnie z nowymi zasadami już teraz, nie czekając do zakończenia okresu przejściowego. To pozwoli uniknąć ewentualnych kłopotów z dzwonieniem z błędnie zaprogramowanego telefonu, w chwili gdy możliwość wybierania numeru z zerem zostanie całkowicie zlikwidowana.

Od 16 maja przyszłego roku obowiązywać będzie już tylko jeden sposób wybierania połączeń krajowych - bez początkowego zera - zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Od tego dnia do 15 stycznia 2011 r. po wybraniu numeru „po staremu", czyli z zerem na początku zawsze usłyszymy bezpłatną informację o zmianie sposobu wybierania numeru, po czym połączenie zostanie przerwane.

Przypominamy jednocześnie, że nie zmienia się sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033, a następnie właściwy numer.

Informację na temat zmian można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 19393, a wsparcie techniczne pod numerem 800 102 102
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów

Post autor: kowcio »

Ja bym zostawił te "0" jeszcze na trochę, ale nikomu o tym nie mówił. Naprawdę ciężko jest przestawić się i w ogole wszystko na nowe numery telefonów. Nawet w nocy na radiu wyświetla mi RDS jako numer 022. Ile plakatów jest. A redaktorzy ciągle się mylą i mówią że zero, a później przepraszają ;-) Troszkę szybko to się dzieje jak dla mnie. Co komu przeszkadza zero, żeby przez jakiś czas jeszcze działalo sobie.

Tylko TP niech rozgłaśnia o tym, że juz nie wolno kręcić z zerem przez media. Cóż... Ja dostałem instrukcję do rachunku za telefon, a babka ani matka nawet o tym nie słyszała- nikt im w pracy nie powiedział, że dzwonimy bez zera.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów

Post autor: tomek »

a czemu ma służyć wyrzucenie tego zera sprzed numeru? bo chyba jakiś w tym cel musi być?
ODPOWIEDZ