iPhone - konfiguracja

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

myk6414 pisze:To teraz kubeł zimnej wody na głowę i poczytaj do czego ta funkcja służy.... podpowiem że działała już na iOS 8...
Wiem do czego służy ta funkcja. Jednak faktem jest, że logując się do sieci Wi-Fi i korzystając z połączenia na innych urządzeniach, napis LTE zastępuje logo Wi-Fi i ze smartfona mogę wykonywać połączenia. Gdybym miał ograniczony zasięg, ale mógłbym zalogować się do dostępnej sieci Wi-Fi (np. w hotelu), to nie mógłbym wykonać połączenia głosowego ?.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc:
Magik. pisze: korzystając z połączenia na innych urządzeniach, napis LTE zastępuje logo Wi-Fi i ze smartfona mogę wykonywać połączenia.
to jest chyba normalne że ze smartfona można wykonywać połączenia? To że napis LTE zastąpiony jest przez logo Wi-Fi oznaczy tylko tyle, że zalogowałeś się do Wi-Fi....

W tej usłudze chodzi o to, że możesz powiązać np iPada z iPhonem. Jeżeli oba urządzenia będą w tej samej sieci Wi-Fi, to z iPada możesz normalnie dzwonić i wysyłać/odbierać smsy. Warunek jest taki, że iPhone musi mieć dostępną sieć komórkową, bo to przez niego wychodzą/przychodzą połączenia. Nie ma to nic wspólnego z WiFi calling.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

@ myk6414,
wszystko jasne. Źle zinterpretowałem test, który dzisiaj wykonałem. Niezależnie od tego, informacja o działających MMS'ach w iOS 9.1 beta 3 jest prawidłowa.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: mikiasa »

nieaktualne, koledzy wyżej już się wypowiedzieli.
BSz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2015, o 09:14

problemy z mms w ios 9.0.2

Post autor: BSz »

Witam,
odkąd zatualizowałam iphone'a do ios 9, a potem 9.0.2, nie działaja mi MMS w Plusie, nie mogę ich wysyłać :(
Problemwystepował po kazdej aktualizacji oprogramowania, ale wystarczyło wprowadzić odpowiednie ustawienia danych sieci komórkowej, potem zrestartować telefon i działało.
aktualizacja oprogramowania miała miejsce 18 września, dzisiaj jest 19 października, minął miesiąc, więc to jak dla mnie aż nazbyt sporo czasu aby apple z plusem się dogadało :/
nie interesuje mnie kto zawinił, ale co zrobić żeby to działało!!!!! jesli nie to zamierzam, zerwać umowę z winy operatora, gdyż nie swiadczy w pełni usług do których sie zoobowiązał. Nadmienię że w innych sieciach problem z mmsami na iphone nie wystepuje.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, o 12:06 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: problemy z mms w ios 9.0.2

Post autor: niko10 »

Jak z winy operatora, skoro przed aktualizacją działało. :) A skoro działało to wina oprogramowania. Zresztą od 9.1 ponoć działa, ale to i tak tylko uzależnione od Apple
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

BSz, wszelkie informacje na ten temat zostały już udzielone w poprzednich postach tego wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
raczq
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2015, o 14:21

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: raczq »

Potwierdzam. Posiadam IOS 9.1 beta5 i MMS działa jak powinno :)
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: problemy z mms w ios 9.0.2

Post autor: moo. »

BSz pisze:Witam,
odkąd zatualizowałam iphone'a do ios 9, a potem 9.0.2, nie działaja mi MMS w Plusie, nie mogę ich wysyłać :(
Problemwystepował po kazdej aktualizacji oprogramowania, ale wystarczyło wprowadzić odpowiednie ustawienia danych sieci komórkowej, potem zrestartować telefon i działało.
aktualizacja oprogramowania miała miejsce 18 września, dzisiaj jest 19 października, minął miesiąc, więc to jak dla mnie aż nazbyt sporo czasu aby apple z plusem się dogadało :/
nie interesuje mnie kto zawinił, ale co zrobić żeby to działało!!!!! jesli nie to zamierzam, zerwać umowę z winy operatora, gdyż nie swiadczy w pełni usług do których sie zoobowiązał. Nadmienię że w innych sieciach problem z mmsami na iphone nie wystepuje.
Nie wysilaj się niepotrzebnie, bo to i tak nic nie da. Plus to jedyny operator, który nie potrafi sie dogadać z Applem. Jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie numeru do innej sieci tak jak moi znajomi i ja mamy zamiar zrobić, bo to jest bez sensu.
gstk
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 14:36

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: gstk »

MMSy na 9.1 działają, właśnie sprawdziłem u siebie. Pozdr.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: habish »

Problem z MMSami w iPhone rozwiązany wraz z aktualizację iOS do wersji 9.1
Link: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/ios- ... 34646.html
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

A gdzież tam... to na pewno ten niedobry Plus znów coś pozmieniał na swoich APN do MMS...
flat
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 14:17

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: flat »

Ja w Plus GSM jestem od niedawna , co do mmsów , to juz poprawiłem ustawienia APN i zaczeły działać . (iOS 9.1)
Natomiast dziwna rzecz sie dzieje z internetem zagranica kraju .. W polsce mialem APN : pusty i w Polsce działa internet .. natomiast zagranicą .. co prawda pojawia sie znaczek 3G przy nazwie operatora ale kompletnie nie działa internet ?
Obowiązkowe jest wpisanie APN : plus - nawet jesli działało na terenie Polski wczesniej bez zadnej nazyw ( puste pole APN) ???
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Basia_Plus »

flat,

Jednym z warunków, jaki powinien być spełniony, aby korzystać z LTE, to poprawnie skonfigurowany punkt dostępu (APN). Dla oferty głosowej poprawny APN to: plus w konfiguracji telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
flat
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 14:17

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: flat »

Basia_Plus pisze:flat,

Jednym z warunków, jaki powinien być spełniony, aby korzystać z LTE, to poprawnie skonfigurowany punkt dostępu (APN). Dla oferty głosowej poprawny APN to: plus w konfiguracji telefonu.

Na terenie Polski nie ma znaczenie czy jest cos wpisane w polu APN czy zostaje ono puste . LTE działa bez problemu
Natomiast chodzi mi o roaming danych .. bo ostatnimi dniami byłem w Rep Czeskiej . przy pustym APN , internetu nie uświadczyłem, ale tu po przekroczeniu granicy kiedy znalazlem sie w zasiegu sieci macierzystej , dane komórkowe działały
ODPOWIEDZ