Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: robi458 »

Zastanawiam się nad wybraniem oferty http://www.plus.pl/internet-lte-dla-studenta mam jednak wątpliwości co do wyboru sprzętu. Internetu będę używał w kilku lokalizacjach w tym jedna na granicy zasięgu LTE - a więc powinien być to sprzęt z możliwie jak najlepszą wbudowaną anteną i opcją podłączenia antenty zewnętrznej (planuje dokupić za jakiś czas jeśli planowana modernizacja nadajnika w mojej okolicy nie pomoże). Czy ktoś mógłby wypisać tu sprzęt jaki warto brać pod uwagę (chodzi przede wszystkim o routery mobilne bo internet nie będzie wykorzystywany jedynie do komputera) i ceny w podanej przeze mnie taryfie ? Mogę trochę dopłacić ale muszę mieć sprzęt który się sprawdzi a podstawowy router za 1zł wydaje się być raczej kiepskim rozwiązaniem, chyba że się mylę i ktoś jest z niego zadowolony to być może dam się przekonać :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2015, o 12:34 przez robi458, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: habish »

W regulaminie promocji: http://www.plus.pl/documents/16/5200780 ... 0_2015.pdf
znajdziesz sprzęt dostępny w promocji dla studenta wraz z cenami.
Piszesz że z internetu będziesz korzystał w wielu miejscach, więc pewnie potrzebny Ci będzie router mobilny, pomyśl nad Huawei E5180.
Jeśli chcesz router stacjonarny (bez wbudowanej baterii) to Huawei B315.
Obydwa są w cenie 199zł.
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: robi458 »

Tak widziałem je, ale zastanawiam się który wybrać. Co więcej oferuje Huawei E5180 od Huawei E5373 lub Router ZTE MF910 LTE które są nieco tańsze ? Da się jakoś określić, który z nich ma najmocniejszą antenę wewnętrzną ? Aaa i czy warto brać pod uwagę Samsung Mobile Hot Spot LTE czy lepiej od razu iść z zamiarem dopłaty za coś lepszego ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: habish »

Ogólnie to wprowadziłem Cię w błąd, za co z góry przepraszam...
Huawei E5180 to router stacjonarny a nie mobilny.
Patrząc na ceny wynika że za 129zł masz wszystkie routery mobilne a za 199zł routery stacjonarne.
ZTE swego czasu miało słabą pomoc techniczną i wsparcie gwarancyjne, teraz się to chyba poprawiło.
Co do Samsung Mobile Hot Spot LTE, to według opisu na stronie Plus.pl nie ma możliwości podłączenia anteny zewnętrznej.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: matus45 »

A kto ci naopowiadał bzdur, że E5180 to router mobilny? To typowy router stacjonarny nie posiadający baterii. Z mobilnych MIFi masz do wyboru E5573, MF910 i te posiadają złacza anten zew. typu TS9, starszy E5373 ma złącze CRC9(TS5) a ten Samsung nie posiada żadnych złacz anten zew. i nie bierz go pod uwagę. Osobiście brałbym E5573 albo B315, sprzedał i kupił jakiś mobilny. Ten szajsung za 1 zł bo tego nikt nie chciał brać właśnie z powodu braku złącz antenowych. @Patryk widzę poprawiłeś się :-)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: habish »

Tak... obudziłem się kilka minut przed twoim postem :)
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: robi458 »

Biorąc pod uwagę dopłatę chyba najlepszym wyborem będzie e5573 chociaż ZTE ma lepszą baterię... na oba muszę wyłożyć 129zł. Zastanawiam się który zapewni lepszy odbiór w identycznej lokalizacji ? W teorii oba powinny być równie dobre ale myślę że jakaś niewielka różnica może występować. Można znaleźć jakieś bezpośrednie porównanie tego ? :)
WXuser
Szalony PlusManiak
Posty: 203
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: WXuser »

robi458 pisze:Biorąc pod uwagę dopłatę chyba najlepszym wyborem będzie e5573 chociaż ZTE ma lepszą baterię... na oba muszę wyłożyć 129zł. Zastanawiam się który zapewni lepszy odbiór w identycznej lokalizacji ? W teorii oba powinny być równie dobre ale myślę że jakaś niewielka różnica może występować. Można znaleźć jakieś bezpośrednie porównanie tego ? :)
wybrałbym zte z jednego powodu, wyświetlacza
zawsze można sobie przypomnieć jakie mamy hasło do wifi, zużyty transfer itp
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: Wybór modemu/routera

Post autor: robi458 »

Wezmę to co akurat będzie na stanie myślę że oba są dość porównywalne. Brak wyświetlacza mi nie przeszkadza bo z tego co się zorientowałem są nawet aplikacje mobilne pozwalające sprawdzać stan routera :) A jak to wygląda z tym LTE bez limitu ? Wiem, że jakiś tam limit jest ale jak to działa w praktyce ? Nie pobieram raczej jakichś ogromnych plików ale chciałbym mieć realnie przynajmniej 50-100 GB transferu miesięcznie i żeby prędkość nie spadała poniżej tych 1-2 mbit...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

robi458, temat na forum był wielokrotnie omawiany sugeruje skorzystać z opcji szukaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: robi458 »

O tej ofercie nic nie mogłem znaleźć (może słabo szukałem) jeśli można to bardzo proszę o link lub odpowiedz jak w tej konkretnej ofercie wygląda lte bez limitu - po jakiej wartości GB można spodziewać się spadku prędkości itp.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

robi458, nie ma określonego limitu po której następuje ograniczenie prędkości, wątek na temat obecnej oferty: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=19889
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Andrzej62 »

Panie i Panowie mam pilne pytanie ;-)
Jako że około godziny 18-ej będzie się ze mną kontaktować p. Konsultantka w sprawie wyboru (a raczej finalizacji) oferty internetu mobilnego, mam pytanie jaki wybrać router?
ZTE MF910 LTE czy Huawei E5573 LTE?
Chodzi mi m.in o żywotność baterii, łatwość konfiguracji, przydatność wyświetlacza (ZTE MF910 LTE) i ogólnie plusy i minusy wyboru.
Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki :-D

Może być na priv, żeby nie zaśmiecać wątku
WXuser
Szalony PlusManiak
Posty: 203
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: WXuser »

pewnie już po fakcie, więc co wybrałeś?
ja tak jak pisałem wcześniej , wybrałbym z wyświetlaczem
bateria na kilka godziny styka, nie mierzyłem bo i tak mam zapasową kupioną na ebay.com
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Andrzej62 »

WXuser,
Nie, nie jest po fakcie.
Negocjacje zostały "zawieszone" na 24 godziny.
Ale to nie ma nic wspólnego z ofertą internetu mobilnego.

Co do mobilnego, to byłaby to trzecia usługa w ramach smartDOM za 29,99, rabatowana kwotą 18,99 zł. czyli finalnie za 11 zł (+ 10 zł. opłaty na m/c za router) z limitem 30GB i w/g pani Konsultant, w tej ofercie nie występuje router ZTE MF910 LTE. Muszę w to wierzyć bo nie mam możliwości sprawdzenia tego. Na stronie Plusa są oferty internetu w ramach usługi smatrDOM z rabatem 50%, ale ofert z upustem na trzecią usługę w kwocie 18,99 już nie ma, więc trudno to sprawdzić.
Albo ja nie potrafię tego znaleźć, co jest wielce prawdopodobne. :-(

Wracając do wyboru, też mi się wydaje że ZTE jest(?) troszkę lepszy (bateria, wyświetlacz) ale nie będę się upierał i raczej pozostane przy Huawei E5573.

Chyba że.... chyba że jutro coś się zmieni w tej kwestii.

Pożywiom - uwidim :mrgreen:

WXuser, dzięki za zainteresowanie tematem :-)
ODPOWIEDZ