Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: habish »

Stan konta w aplikacji jak i pod kodem *100# powinien być taki sam.
Transfer danych generuje jakaś aplikacja która się synchronizuje co jakiś czas, np. prognoza pogody.
Android ma wbudowany licznik danych, tam powinny być wyszczególnione które aplikacje pobierają dane.
Nawet najmniejszy pakiet internetowy tu wystarczy. Wszystkie aktualne pakiety są pakietami typu non-stop więc nawet gdy już się skończą nie generują dodatkowych kosztów tylko ograniczają prędkość internetu.
Kiekos
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2015, o 11:46

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Kiekos »

Po wpisaniu kodu *100# pokazuje się stan konta o blisko 20zł większy od tego widocznego w aplikacji (być może w aplikacji nie jest uwzględnione dodatkowe saldo z promocji 40% doładowania gratis, z której skorzystałem i doładowałem konto za 50zł). Auto odświeżanie prognozy pogody mam wyłączone. Wbudowany licznik danych już próbowałem sprawdzić, jednak nie mogę wyświetlić zużycia za ostatnie dni. Jedyna dwa okresy, które mi się wyświetlają, to te gdy miałem wykupiony pakiet internetowy, czyli 20 lipca - 19 sierpnia oraz 20 sierpnia - 19 września. Na późniejsze nie jestem w stanie się przełączyć lub po prostu nie umiem tego zrobić, dlatego nie mam podglądu.

No i przede wszystkim, dlaczego jakaś aplikacja ma dostęp do danych komórkowych, mimo że powinny być wyłączone? :-?

EDIT: Na ostatnie pytanie sobie już odpowiedziałem. Niestety to Google'owy syf pożera moje dane. Aktywowałem pakiet internetowy i po włączeniu danych komórkowych dostałem możliwość podglądu zużycia w ciągu ostatnich dni. Taki jest tego efekt:

Obrazek

Cało to ściąganie zaczęło się około 1.5 miesiąca temu, a przecież to wszystko było na moim telefonie od samego początku. Pewnie jakaś aktualizacja spowodowała, że następuje regularna synchronizacja. Wie ktoś jak temu ewentualnie zaradzić?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: habish »

Jeśli masz już aktywny pakiet internetowy to właściwie nic nie musisz robić.
Korzystaj z telefonu tak jak do tej pory, żadne dodatkowe koszty już nie będą generowane.
kamil1892
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:27

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kamil1892 »

Witam, mam następujący problem. Moja taryfa to Plush Mix. Umowę mam podpisaną na doładowania za kwotę 50zł. Kilkakrotnie zdarzyło się tak, że po włączeniu pakietu kwotowego na nielimitowane rozmowy za 35zł i nielimitowane sms-y za 10zł pobierano mi środki, które pozostały na koncie. Zaznaczam, że korzystam tylko z Facebooka, na który posiadam w umowie darmowy pakiet, więc nie korzystam z innych stron internetowych, za które mogłyby zostać naliczone jakieś opłaty. Proszę o pomoc w przedstawionej sytuacji.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: habish »

Rozumiem że nie masz żadnego pakietu internetowego?
kamil1892
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:27

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kamil1892 »

Nie wykupuję dodatkowych pakietów internetowych, ponieważ nie korzystam z internetu w telefonie. Wyjątkiem jest Facebook lecz mam w umowie zawarty darmowy pakiet "Facebook i Instagram".
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: habish »

Ty tego nie robisz, ale w tle twój telefon może pobierać aktualizacje aplikacji czy też np. pogody, wówczas pobierana jest opłata za internet.
Zainstaluj aplikację Plus Online, tam w "Połączeniach" sprawdzisz gdzie dokładnie uciekają Ci pieniądze.
kamil1892
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:27

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kamil1892 »

W zakładce "Połączenia" wszędzie widnieje kwota 0.00 zł
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: habish »

Gdzieś te pieniądze muszą przecież znikać.
Sprawdź dokładnie.
kamil1892
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:27

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kamil1892 »

W zakładce Internet jest tylko informacja "bez limitu", natomiast w "wiadomościach" i "rozmowach" wszędzie jest 0.00
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kosa1127 »

zakładka połączenia a w niej:

wszystkie
rozmowy
internet
wiadomości
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kamil1892
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:27

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kamil1892 »

Tak jak już wcześniej pisałem, w zakładce połączenia widnieją same kwoty 0,00, dlatego nie wiem z jakiego powodu znikają mi środki z konta. A co do aktualizacji mam jej włączone tylko przy połączeniu z siecią Wi-Fi.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kosa1127 »

wyślij sms o treści LISTA na 8888, w odpowiedzi otrzymasz informację czy posiadasz płatne subskrypcje jeżeli tak to napisz ich nazwy i koniecznie z nawiasów numery z których przychodzą.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
ajz5053386
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2016, o 20:22

Znikające pieniądze z konta

Post autor: ajz5053386 »

Witam,

Mam taki Problem.. Od jakiegoś czasu znikają mi pieniądze z konta - Przykład:

Mam wyłączone wszelkie usługi, roamingi, Internety itp. itd. Subskrypcji żadnych też nie mam sprawdzałem SMSem LIsta pod 8888...

Dziś doładowałem konto kwotą 30 zł PLN - przyszedł sms potwiedzający doładowanie standoardowy _ kwota doładowania 30 zł stan konat 52,30 zł No i wszystko ładnie pięknie gdyby nie jeden fakt,

30 sekund póżniej sprawdzam stan konta kodem *100# i co? - stan konta 25.30 zł

pomyślałem sobie okej , może system sobie jeszcze nbie przemielił różnie to bywa.. po paru godzinach sprawdzam - stan konta bez zmian (żadnych kosztów nie był

Kolejnego dnia sprawdam znowu - stan konta 13 zł z groszami

i co najlepsze - doladowuje konto po raz kolejny za kwote 30 zł - o otrzymuje smsa - kwota doładowania 30 zł, stan konta 82,30 ????????

wchodze w *100# a tam 24.70 zł ;//////

to jeszcze nic - myśle sobie może system sie zawiesił i faktycznie mam 82 złote.. niestety nie! po kilku połaczeniach tu i tam zablokowali mi połączenia bo stan konta 0,60 zł (ten pod *100#) doładowuje znowu - sms że kwota doładowania 30 zł stan konta 74 zł.................
O co k** chodzi ???
Dzwoniłem na BOk ale tam wiecie jak jest ....
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Kipcior »

Widzę, że nie tylko ja mam takie jaja, że pieniądze znikają Bog wie gdzie, a nikt nie jest w stanie pomóc. Tym razem nie odpuszczę, aż nie dostanę jasnej odpowiedzi jak to jest możliwe, że w ciągu minuty zżarło mi ponad 30 złotych z konta przy wyłączonych danych komórkowych i braku jakichkolwiek połączeń. I faktycznie licznik wariuje, bo minutę po doładowaniu kiedy zżarło mi całość *100# pokazywał stan konta: 0,43, a po niecałej godzinie pokazuje 1,30 . Czyli, żę co?? Teraz mi wraca częsc kasy?? Totalne nieporozumienie, na BOK nic nie chca powiedzieć i zasłaniają się ustawą która w pełni obowiązuje dopiero od lutego przyszłego roku. Póki ktoś nie wyjasni tej kwestii i nie zwróci kasy z przeprosinami będę nazywał takie działania zwykła kradzieżą lub wyłudzeniem.
ODPOWIEDZ