Internet LTE bardzo wolno chodzi

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: Takeshiaizawa »

Witam.

Posiadam Router "ZTE LTE MF283+ Od 15.01.2016. Od samego początku internet bardzo wolno chodzi. Od dłuższego czasu prędkość internetu Drastycznie spadła. Prędkość DL wynosiła do 3Mb/s, Uploadu do 1mb. Próbowałem różnych sposobów takich jak: Aktualizacja sterowników, zmiana położenia Routera. Prędzej posiadałem router z D-linka bądz -u Dwr 921 Przy czym był ten sam problem. Myślałem, że z nowym routerem prędkość internetu poprawi się jednak byłem w błędzie.
Co innego pokazuje Speedtest, co innego widać podczas pobierania.




Statystyki http://www.speedtest.pl:
Obrazek
Statystyki http://www.speedtest.net:
Obrazek

Z czego prędkość pobierania wynosi 50-300 Kb/s. Nie wiem co jest powodem tej okropnej zmiany prędkości internetu :(

Dane z Aplikacji Routera

Obrazek

Prędkość pobierania (Pobieranie sterowników)

Obrazek

Moje położenie to Lubicz Dolny, Kujawsko-pomorskie, Dworcowa 44.

Bardzo proszę was o pomoc, po prostu grzecznie błagam.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: matus45 »

Masz kiepskie parametry sygnału LTE. Poza tym zamieniłeś DWR-921 na gorszy router jakim jest MF283+. ZTE to firma, która nie zapewnia żadnego wsparcia, nie aktualizuje FW. z Plusa bierze się tylko B315 Huawei. W Toruniu i okolicy Mobyland ma wiele pozwoleń na LTE1800 ale wiele z nich nie działa. Trzeba sprawdzić gdzie masz najbliższe czynne BTS-y LTE1800Mobylandu. Pytaj na http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... start=4125 Trudno stwierdzić, z którym się łączysz ale widać , że jest przeciążony. Za pomocą anteny kierunkowej Dual LTE1800 można wymusić połączenie z konkretnym BTS-em w pobliżu o ile są na innych kierunkach. Często dalsze dają lepsze prędkości , są mniej obciążone. Korzystasz z LTE w Plusie od kilku lat i już dawno powinieneś mieć antenę Dual LTE 1800MHz. Gdybyś miał B315 zamiast tego słabego ZTE to byłaby inna rozmowa. na tym routerze za pomocą LTEWatchH można monitorować na bieżąco parametry LTE, wymuszać konkretne pasmo LTE( w Plusie 1800MHz Mobylandu lub LTE800Sferii) no i uzyskać dane na temat BTS-a , z którym się łączysz. Jak uzyskasz, które BTS-y LTE1800Mobylandu działają, zrób testy w ich pobliżu na telefonie z LTE to sprawdzisz jakie prędkości oferują. Wtedy wybierasz najlepszy łącząc się z nim anteną Dual LTE1800, którą kupisz. Oczywiście sprawdzoną i polecaną.
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: Takeshiaizawa »

Co do routera, ten był akurat wraz z umową za 3zł ja +power lte. Teraz pytanie czy nadal mogę wymienić router. :(
pawel1003
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 3 gru 2014, o 13:42

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: pawel1003 »

Mam podobny problem. LTE w godzinach szczytu chodziło tak wolno, że nie szło korzystać. Na speedtestach około 400kb/s. Odkryłem,że kiedy wymuszę łączenie poprzez Dc HSPA+ prędkości są zadawalające. Wskakuje zaraz pełen zakres połączenia kiedy przy LTE mam co najwyżej 2 kreski. Trochę dziwne ale mając internet LTE używam HSPA+ po jest po prostu szybszy. Na LTE przestawię tylko w przypadku przekroczenia pakietu danych bo w 3g nie działa bez limitu.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: matus45 »

Jak przekroczysz limit na 3G ( HSPA+)to będziesz miał lejek 32Kb/s, również w LTE.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: habish »

matus45 pisze:Jak przekroczysz limit na 3G ( HSPA+)to będziesz miał lejek 32Kb/s, również w LTE.
Jeśli ma aktywne "LTE bez limitu" to w zasięgu LTE lejka nie będzie mimo przekroczonego pakietu.
janior
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, o 18:53

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: janior »

patryk7588 pisze:Jeśli ma aktywne "LTE bez limitu" to w zasięgu LTE lejka nie będzie mimo przekroczonego pakietu.
Skąd te infomacje ? Z regulaminu dla klientów indywidualnych wynika, że jednak mogą zastosować lejek zgodnie z zasadą FUP.
Cytat: "W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości minimalnej 32 kb/s"

Jestem tu nowy i witam serdecznie. Wszedłem na to forum, bo właśnie ten problem mnie nurtuje. Wydaje się, że regulamin pozwala na lejek, a jak to jest w praktyce ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: habish »

Chodziło mi że nie będzie od razu.
FUPa nie ma w wersji jakiej był kiedyś.
Teraz jest to pakiet podstawowy + dodatkowy limit który nie jest pokazany.
janior
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, o 18:53

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: janior »

Chyba, że tak. A nie wiesz może ile tego dodatkowego jest przy limicie 50GB ? Dopiero zacząłem to forum przeglądać i jeszcze się na taką informację nie natknąłem a Ty widzę stary wyjadacz ;-)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: habish »

Nie mam takich dokładnych informacji.
Wiem ile u mnie wygląda ten limit.
Poświęć jeden miesiąc i pod końcem okresu rozliczeniowego włącz jakieś ciągle pobieranie, wówczas sam sprawdzisz po ilu GB dostaniesz ograniczenie.
Ja taki test robiłem w styczniu, dojechałem do 580GB i ograniczenia nie dostałem, skończył się miesiąc.
janior
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, o 18:53

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: janior »

No to grubo, tyle to aż za wiele. Dzięki za odpowiedź. Pytałem, bo jeszcze nie mam tego plusa, jak dotychczas jadę na Red Bull Mobile, tam jest 100GB, ale u mnie to chodzi tragicznie. Testowałem plusa i prędkości mnie zadowalają, miałem zgryz co do tych ewentualnych cięć.
dartman
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2013, o 12:55

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: dartman »

rano parametry internetu lte
- pobiernie - 55 Mbs
- wysyłenie - 45 Mbs
- ping - 30

po około godzinie;
pobieranie - 0,01 Mbs
wysyłanie 0,01 M/bs
ping 127
parametry sygnału ;
RSRQ OD 5 DO 11 Db
RSRP - 87 dBm
RSSI - 57 dBm
Sinar od 7 do 14 dB
ODLEGŁOŚĆ OD NADAJNIKA OKOŁO 500 M
DO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA. Resetowanie routera huawei b 315 nie przyniosło rezultatów
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: Takeshiaizawa »

Dobra skoro iż Admin zamyka moje nowe tematy to pisze TUTAJ.

INTERNET LTE: 40 KB/s PREDKOSCI.
INTERNET 3G: 2mb/s prędkośći
REZULTAT: Kradzież pieniędzy.
INTERNET LTE: DARMOWY
INTERNET 3G: PŁATNy.
Kamill
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2016, o 14:50

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: Kamill »

Witam
Mam podobny problem, po ukończeniu okresu promocyjnego prędkość drastycznie spadła.
idu odu 200 lte bez limitu
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 869983020425432
IMSI 260121001185478
RSRP -102 dBm
RSRQ -12 dB
RSSI -82 dBm
SINR 2 dB
Informacja o lokalizacji 499
Pasmo 3 (1800 MHz)
http://www.speedtest.pl/test/140503959

Proszę o pomoc.
kuba199234
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 00:51

Re: Internet LTE bardzo wolno chodzi

Post autor: kuba199234 »

Obrazek

Ja to już się nie wypowiem na temat tych "lejków" i "ograniczeń"

XXI wiek "internet bez limitów" a prędkość po prostu "niebiańska"

Całe szczęście że pół roku i zmieniam internet na światłowodowy :) Sami jesteście sobie winny, jak i nie przedłużenia umowy na 3 telefony. Żeby wszystko ledwo chodziło bo wykorzystałem 80GB gdzie 50 to podstawka.
Pozdrawiam Nie polecam :)
ODPOWIEDZ