Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
Evil
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 cze 2011, o 08:18

Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: Evil »

Strona Plusa jest jaka jest, masa regulaminów do nieaktualnych ofert i ciężko znaleźć potrzebne informacje, więc pytam tutaj. Czy jest jakakolwiek możliwość żeby zmienić ofertę "JA + NA KARTĘ" na Plush? Próbowałem kodem *147*19#, ale nie działa ("usługa niedostępna, skontaktuj się z BOK"). Żadnego innego niestety w sieci nie znalazłem. Rozumiem, że przejście na starszą ofertę nie jest możliwe, ale czy zamysłem operatora nie było żeby Plush był osobnym bytem od J+NK i żeby z najnowszej oferty J+NK przejść na najnowszą taryfę Plush i odwrotnie?

Skończył mi się niedawno kontrakt w Mix Plusie, nie chciałem już przedłużać umowy tylko przejść na Plusha, najpierw wysłałem standardowo smsa PNK i przeszedłem na kartę, ale dalej już są schody. :P Jedynym wyjściem jest wyrzucić kartę sim i kupić starter w Plushu?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2016, o 19:28 przez Evil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: sl@w_es »

Jeśli chcesz eksperymentować to spróbuj dokonać zmiany w następujący sposób:
1) *147*13# - zmiana taryfy na Nowy Plus Internet na Kartę (przejście darmowe)
2) *147*19# - zmiana na Plush bez limitu (koszt 3 zł).
Jeśli powyższy sposób nie zadziała to możesz próbować szczęścia przez Plus Online, gdzie po zalogowaniu wchodzisz w zakładkę Konto i formalności, a następnie z belki poniżej wybierasz Taryfy.
Jeśli zmiana taryf nie zakończy się oczekiwanym efektem to przy powrocie do taryfy Ja + Na Kartę i tak nie poniesiesz żadnych opłat, bo zmiana na tę taryfę w ramach promocji jest bezpłatna do 2 maja br.

Zaznaczam, że ja nie sprawdzałem czy w ogóle jest to wykonalne, więc jeśli podejmiesz te czynności to tylko na własne ryzyko i odpowiedzialność.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Evil
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2011, o 08:18

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: Evil »

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem oczywiście zmiany przez plus online, ale tam nie mam do wyboru taryfy Plush tylko Nowy Plus Internet na kartę. Boję się, że po przejściu na tą właśnie taryfę nie będę mógł ani wrócić do J+NK ani migrować do Plusha. :P
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: sl@w_es »

Poprzez Plus Online, ani kodami nie ma możliwości bezpośredniego przejścia z taryfy Ja + Na Kartę na Plusha; można próbować zrobić to tylko poprzez zmianę na Nowy Plus Internet na Kartę, bo taką migrację dopuszcza ta najnowsza taryfa. Skoro dopuszcza w jedną stronę to i w drugą nie powinno być problemu.

Swoją drogą to dlaczego uparłeś się na Plusha? Przecież Ja + Na Kartę w niczym mu nie ustępuje, rzekłbym nawet, że jest lepszy no, ale każdy ocenia pod swoim kątem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Evil
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2011, o 08:18

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: Evil »

Plush ma trochę bardziej elastyczne promocje i pakiety. Ja + Na Kartę, to właściwie (dla mnie, który doładowuje za 30 złotych, bo więcej mi nie trzeba) oferta na abonament, a nie pre-paid.

Używam telefonu głównie do smsowania i internetu (maile, czasem na szybko przeglądarka). Jeśli chodzi o rozmowy, to dzwonię rzadko, a jeśli już to nie tylko na komórkowe. W Ja + na kartę (za 30 złotych miesięcznie) nie mam ani jednej promocji, w której miałbym internet + smsy do wszystkich sieci i jeszcze w razie potrzeby cokolwiek na rozmowy (bo ta promocja za 30 zeta nie obejmuje stacjonarnych). Gdybym doładowywał za 50 złotych, to byłoby w sam raz. Za 30 wolałbym smsy do wszystkich, jakiś pakiet internetu z lejkiem i kilka albo kilkanaście złotych na rozmowy, bo więcej i tak nie wygadam (pewnie zdarzają się miesiące, że nie dzwonię w ogóle z komórki, wtedy część środków by mi została na kolejny miesiąc). Plush ma takie promocje, Ja + na kartę niestety nie.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: sl@w_es »

Nie namawiam Cię do eksperymentowania, bo to nie moja karta, nie moje pieniądze, ale to nie ja chcę zmienić taryfę, więc usiłuję tylko pomóc.
Na pewno można wrócić do taryfy Ja + Na Kartę - wynika to z Regulaminu, a poniżej cytat jednego z userów potwierdzających moje słowa:
"Kupiłem nowy starter JA+NA KARTĘ (...) przez Plus online zmieniłem taryfę na inną i z powrotem na JA+NA KARTĘ"

Możesz jeszcze spróbować innej drogi - reklamacji.
Był taki wątek na FORUM, co prawda trochę już historyczny, ale jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz - czytaj:

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=12289

Jak złożyć reklamację?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Evil
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2011, o 08:18

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: Evil »

Ale ja bardzo doceniam chęć pomocy i odpowiedzi. :) Wytłumaczyłem tylko dlaczego zależy mi na przejściu na Plush. Dziękuję, będę próbował z tą zmianą za kilka dni (bo póki co uruchomiłem sobie z konieczności promocję "ja + rozm, smsy i 0,5 GB na 7 dni" i szkoda mi żeby się zmarnowało).

Czyli dobrze rozumiem, że nie można przejść bezpośrednio z taryfy "Ja + na kartę" na Plush, ale z "Nowy Plus Internet na Kartę" już tak?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: sl@w_es »

Evil pisze:(...) nie można przejść bezpośrednio z taryfy "Ja + na kartę" na Plush, ale z "Nowy Plus Internet na Kartę" już tak?
Tak, nie można bezpośrednio przejść na Plush bez limitu, natomiast na drugie pytanie nie znam jednoznacznej odpowiedzi - nie testowałem takiego przejścia; na pewno można wrócić z Nowy Internet na Kartę na Ja + Na Kartę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Evil
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2011, o 08:18

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: Evil »

Niestety nie mogę przejść na Plush również z tej drugiej taryfy. :/ Po dziesięciu latach w sieci, nie mogę nawet swobodnie wybrać odpowiadającej mi oferty. Ba, mogę przejść do Plusha z innej sieci, zachowując numer, a nie mogę z Plusa. Nikt mi nie powie, że to jest w porządku i że tak porządna firma powinna traktować uczciwych klientów...

Ed. Byłem w salonie Plusa i dowiedziałem się, że ten sposób ze zmianą na taryfę "Nowy Plus Internet na Kartę", a później na "Plush bez limitu" "powinien działać". U mnie nie działał nie dlatego, że się tak nie da, tylko z powodu jakiegoś błędu systemu. Po interwencji taryfa została zmieniona na Plush. Więc gdyby ktoś kiedyś chciał przejść z "Ja + Na Kartę" na "Plush bez limitu", jak ja, to niech próbuje sposobu, który przedstawił wyżej sl@w_es. Jeśli nie zadziała, to do najbliższego punktu Plusa marsz.

Przy okazji dziękuję jeszcze raz sl@w_es za odpowiedź.
123ala123
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2016, o 20:18

Re: Czy można w jakiś sposób przejść na Plush?

Post autor: 123ala123 »

a czy mozna z mix 6 zmienic na taryfe plush?
ODPOWIEDZ