"Abonent" vs. "użytkownik".

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

"Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: Ius »

Swego czasu słyszałem o zbliżających się zmianach w prawie telekomunikacyjnym, mających doprowadzić do zniewelowania różnic w traktowaniu klientów pre- i postpaid. Miało to oznaczać, że np. fakt, iż jestem Simplusowcem niekoniecznie musi mnie skazywać na brak możliwości przekierowania rozmowy na inny numer, bądź rozmowy konferencyjnej (to tylko jeden z przykładów, generalnie chodziło o to, że "użytkownik" ma mieć te same uprawnienia, co "abonent"). Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie? Czy to tylko takie moje marzenia?
Pozdrawiam!
...scio me nihil scire...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: tomek »

Słyszałem o tym, po prostu klienci prepaid będą traktowani jak abo, więc nawet będą faktury z połączenia. ;-)
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: ManMoon »

Dobra informacja... odnośnie tych faktur: czy one będą w postaci elektronicznej np. plik pdf ze strony EBOK czy papierowej :-) ? Szczerze powiedziawszy to wolałbym tą pierwszą wersję- mniej zużytego papieru i jest bardziej ekologiczna :-D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 15:58 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: Ius »

No... to mnie zaskoczyłeś. Nawet o te faktury już nie chodzi (mam nadzieję, że nie robisz sobie tzw. jaj ;-) ). Chodzi po prostu o to, żeby w XXI wieku można było korzystać z tych funkcji telefonii, które istnieją, i tyle...
...scio me nihil scire...
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: ManMoon »

Dokładnie... chociaż jakby był billing połączeń, smsów, mmsów, sesji Internet z dokładnymi godzinami i datami to już by było coś i na stronie :-)
Jak to jest z wiadomościami sms: to idzie przez system ale czy są one zapisywane w jakikolwiek sposób czy tracone łącznie z wysyłką... czy ktoś ma wgląd do nich np. sprzed miesiąca czy z roku :-D ? Czy po prostu wysłano i stracone informacje o treści? Mam nadzieje, że nikt nie ma wglądu do osobistych smsów, w końcu to też prywatność :-)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 15:57 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: Ius »

ManMoon pisze: jakby był billing połączeń, smsów, mmsów, sesji Internet z dokładnymi godzinami i datami to już by było coś i na stronie :-)
Aaa no właśnie... w Orange chyba coś takiego mają?????
A co do tych smsów... coś mi się obiło o uszy, że istnieje wymóg przechowywania takiej bazy danych, więc chyba nie nikną w przestrzeni okołoziemskiej... (vide: liczne nasze afery i późniejsze komisje) :lol:
...scio me nihil scire...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: mariusz9a »

Ius pisze:Aaa no właśnie... w Orange chyba coś takiego mają?????
Wszystkie sieci maja. Tylko Plus nie ma dla pre-paid - w abonamencie już jest.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Simplus+
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2010, o 00:45

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: Simplus+ »

Sms, maile, wszystko jest przechowywane w UE przez długi okres. A za niedługo chipka pod skórę dostaniecie żeby Wielki Brat wiedział gdzie mróweczka jest i co robi. Ale nie ma obaw, w końcu: uczciwy obywatel nie ma nic do ukrycia :-D
Najwięcej dający na głowę Obrazek Simplus Maximus.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: mariusz9a »

pasjaGSM.pl pisze:Większe uprawnienia dla użytkowników pre-paid


Podczas posiedzenia w dniu 16 lutego br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ze stycznia 2009 r. zmieniono definicję abonenta. Będzie nim podmiot, który jest stroną umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartej z dostawcą publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

Wykreślnie z definicji zwrotu "w formie pisemnej" oznacza zwiększenie liczby podmiotów zaliczanych do abonentów. Oprócz podmiotów będących stroną umowy pisemnej, pojęciem tym zostaną również objęci m.in. użytkownicy tzw. pre-paid w telefonii komórkowej (telefony komórkowe na kartę), a także użytkownicy korzystający z aparatów publicznych.

Nowelizacja wskazuje, że dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jest zobowiązany do doręczenia na piśmie informacji o zmianie warunków umowy tylko tym abonentom, którzy udostępnili swoje dane. Jeżeli abonent udostępni swoje dane i poda adres poczty elektronicznej będzie mógł otrzymać informację o każdej proponowanej zmianie regulaminu świadczenia usług – drogą elektroniczną lub za pomocą podobnego środka porozumiewania się na odległość.

W nowych przepisach doprecyzowano, że dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych będzie bezpłatnie dostarczał abonentowi, który udostępnił swoje dane, cennik wraz z umową o świadczenie usług. Będzie musiał to też zrobić na każde jego żądanie.

Wprowadzono też przepis, że każdy abonent, który udostępnił swoje dane, będzie otrzymywał bezpłatnie podstawowy wykaz wykonanych usług telekomunikacyjnych, zawierający informację o zrealizowanych płatnych połączeniach, tj. biling wraz z fakturą. W przypadku usługi przedpłaconej, abonent który udostępnił swoje dane, będzie mógł otrzymać na żądanie wykaz wykonanych usług telekomunikacyjnych.

Znowelizowane przepisy miałyby obowiązywać po 30 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Źródło: http://news.pasjagsm.pl/wieksze-uprawni ... -7121.html
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ius
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:26
Lokalizacja: Katowice

Re: "Abonent" vs. "użytkownik".

Post autor: Ius »

No i nareszcie... swoją drogą jakieś przeczucie chyba miałem, za wróżbiarstwo się wezmę ;-)
Ale się dyskusja na forach rozwinęła, pęknąć idzie... abonamentowcy czują się zranieni do bólu...
...scio me nihil scire...
ODPOWIEDZ