Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Azvar, super, cieszę się, że mogłem pomóc. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Konuz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2015, o 21:14

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Konuz »

Również potwierdzam i dziękuję za szybką reakcję w tej sprawie. Pozdrawiam.
Zibix
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 16:49

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Zibix »

Witam,

Jak juz wysylacie technikow do naprawiania sytuacji to wyslijcie ekipe do Łasku (98-100) bo ten nadajnik sie nie wyrabia kompletnie. Od ponad tygodnia kazdego wieczoru od godziny 17 do 1-2 w nocy internet chodzi tak mozolnie ze to jest nie do zniesienia i podwaza sens oplaty za cos co nawet nie miesci sie w zakresie umowy o predkosci minimalnej jaki gwarantuje plus. Problem polega na obciazeniu nadajnika pewnie do czerwonosci bo jest tylko 1 nadajnik na cale miasto (wszyscy z konkurencji w miescie maja conajmniej 2 nadajniki LTE) i wieczorami na internecie kompletnie nic sie nie da zrobic.

Przykladowy test zrobiony moment temu http://www.speedtest.pl/test/114060556 oraz http://www.speedtest.pl/test/114061898 (zrobione w odstepie 20minut) na routerze mam stale 4kreski i te nie ulegaja zmianie (czasmi 5wskakuje), w ciagu dnia tak od 5-25Mbit/s (ale czasami 60Mbit/s tez czasami sie pojawial). Ale od tego ostatniego tygodnia to kompletna tragedia wieczorami a powyzszy test to jeszcze nie najgorszy bo srednio to predkosc rzedu 0.09Mbit/s i powaznie sie zastanawiam czy nie pisac reklamacji z tego faktu bo placac za internet nie mala kase chcialbym ten internet jednak miec.

Pare miesiecy temu pisalem o tym samym problemie obciazenia nadajnika i konsultant informowal ze ma powstac 2gi nadajnik ale do tego nie doszlo... a nowe oferty i umowy na LTE ciagle sa podpisywane wiec niz zwalczyc problem to dokladacie jeszcze wieksze obciazenie na ten 1 nadajnik ktory i tak sie nie wyrabial.


Prosze o szybka interwencje w tej sprawie bo to pomoze nie tylko mi ale takze innym mieszkancom Łasku.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Zibix pisze:Pare miesiecy temu pisalem o tym samym problemie obciazenia nadajnika i konsultant informowal ze ma powstac 2gi nadajnik ale do tego nie doszlo... a nowe oferty i umowy na LTE ciagle sa podpisywane wiec niz zwalczyc problem to dokladacie jeszcze wieksze obciazenie na ten 1 nadajnik ktory i tak sie nie wyrabial.
Nie, tutaj moja odpowiedź w tej sprawie: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 69#p168369
Zibix pisze:Jak juz wysylacie technikow do naprawiania sytuacji to wyslijcie ekipe do Łasku (98-100) bo ten nadajnik sie nie wyrabia kompletnie. Od ponad tygodnia kazdego wieczoru od godziny 17 do 1-2 w nocy internet chodzi tak mozolnie ze to jest nie do zniesienia i podwaza sens oplaty za cos co nawet nie miesci sie w zakresie umowy o predkosci minimalnej jaki gwarantuje plus. Problem polega na obciazeniu nadajnika pewnie do czerwonosci bo jest tylko 1 nadajnik na cale miasto (wszyscy z konkurencji w miescie maja conajmniej 2 nadajniki LTE) i wieczorami na internecie kompletnie nic sie nie da zrobic.
Jeśli sytuacja wynika z obciążenia sieci, a na to niestety wskazuje Twój opis to nie jest to problem który technicy mogą usunąć.
Niestety na obecną chwile, dalej brak planów na nowy BTS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPaw
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 07:08

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: TomPaw »

Witam

Jestem z Miłoszyc to bardzo blisko Chrząstawy więc się podpinam pod ten sam post.
Od jakiś 2 tygodni też jest problem z internetem w mojej lokalizacji. Problem nasila się pod wieczór. O ile w LTE jakoś działa (Download 2Mb/s) to w 3G zupełnie przestaje działać.
Wcześniej osiągane prędkości w LTE bez względu na porę wahały się w granicach od 20Mb/s do 32Mb/s, w 3G to ok 10Mb/s
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

TomPaw, problem jaki występował w tej lokalizacji został już rozwiązany.

Dodatkowo miejscowość Miłoszyc jest w zasięgu innego BTS'a.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPaw
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 07:08

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: TomPaw »

Witam
To wiem że to inny BTS. Wczoraj wieczorem nie dało się pracować na 3G.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

TomPaw, a obecnie w ciągu dnia jakie prędkości uzyskujesz? Proszę wykonaj test zarówno w LTE jak i 3G na www.speedtest.net i wklej linki do wyników.

Jaki jest poziom sygnału w monecie występowanie problemu w 3G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Witam, znów to samo... Tym razem limit wykorzystany, ale bez przesady, żeby zaraz internet miał działać tak, że nie da się oglądać filmików na YT czy grać (nierówny ping, od 150 ms wzwyż, skaczący momentami nawet do 500ms), nawet aktualizacje Windowsa i baz danych w antywirusie ściągają się w nieskonczoność. Ja wiem, że po limicie download jest obniżany, ale jeżeli idzie to w parze z podwyższonym pingiem w grach i zamulającym YT/Twitch/FB/cokolwiek ze streamingiem, to coś jest nie tak (zawsze trzymało standardowe ~70ms nawet po kilkukrotnym przekroczeniu limitu). Dodam, że sprawdzane w wielu grach na różnych serwerach. W internetowych testach prędkości również wykazuje różne wyniki za każdym razem (dosyć duże różnice w wynikach).

Zostało zgłoszone telefonicznie pod nr C0000001254387, BARDZO PROSZĘ o pilną interwencję, jeżeli to ma się powtarzać to ja dziękuje za taki internet "LTE" -.- Ja wiem, że to wychodzi na razie raz na pół roku, ale jest to niesamowicie irytujące, bo właśnie z tego powodu rezygnowałem z poprzedniej umowy o internet u konkurencji. :evil: Teraz to sobie mogę powiedzieć "Brawo ja", sarkastycznie.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Przemek_Plus »

Azvar pisze:W internetowych testach prędkości również wykazuje różne wyniki za każdym razem (dosyć duże różnice w wynikach).
Możesz wstawić tu, na forum, wyniki do testów wykonanych w różnych godzinach?
Azvar pisze:Zostało zgłoszone telefonicznie pod nr C0000001254387, BARDZO PROSZĘ o pilną interwencję,
Przekazałem prośbę o jak najpilniejszą weryfikację tego zgłoszenia. Dam znać, gdy będę posiadał jakieś informacje w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Chyba jest już OK, ping wrócił do normy (najważniejszy dla mnie parametr), dziękuje za pomoc :) 8-)
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Przemek_Plus »

Azvar, świetna wiadomość! Dziękuję za informację i mam nadzieję, że sytuacja nie będzie się już więcej powtarzała.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

I znowu to samo... To już zaczyna być męczące. LTE bez limitu, pakiet nie wykorzystany, a jakość internetu jak na jakiejś lokalnej radiówce. W testach są bardzo duże rozbieżności pingu i downloadu, obecnie ściągam plik z prędkością 65 kbps, a grać się nie da, bo ping skacze od 150ms wzwyż, filmików na YT nie da się oglądać. Niedługo kończy mi się umowa i serio zastanawiam się czy nie zrezygnować z tego tzw "Stabilnego Internetu LTE", to się zdarza zbyt często i zbyt długo czeka się na naprawę. Dodam, że zła fama szybko idzie w internety, a konkurencja jest duża, a mi już brakuje cierpliwości...

Nr zgłoszenia przez telefon: 00000001294747, proszę o szybką interwencję i przeanalizowanie problemu dlaczego ciągle powtarza się to samo co kilka tygodni z takimi samymi objawami.
Konuz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2015, o 21:14

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Konuz »

Zgadzam się z Azvarem. Chrząstawa Wielka, od 2 dni ping ~150ms, prędkość d/u jakieś 1Mb/700kb i to przy dobrych wiatrach.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Przemek_Plus »

Azvar, Konuz, przekazałem sprawę do naszych techników z prośbą o analizę działania nadajnika w Chrząstawie. Dam znać, gdy uzyskam jakieś informacje.

EDIT:

Faktycznie na nadajniku stwierdziliśmy awarię wpływającą na jego prawidłowe działanie. Pracujemy nad rozwiązaniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ