Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
YaS
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 cze 2014, o 02:13

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: YaS »

Krzysiek_Plus pisze:Tak zgadza się, zgodnie z prawem jesteśmy zobowiązaniu do utrwalania oraz jak sam zauważyłeś do udostępniania tego typu danych tylko uprawnionym podmiotom. Zaś zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator swojemu użytkownikowi może udostępnić tylko wykaz połączeń wychodzących.
W takim razie chyba musicie doszkolić Basię (ale też konsultantów na infolini):
Basia_Plus pisze:niestety operator nie rejestruje połączeń przychodzących
Uprzejmie proszę o niewkładanie mi w usta błędnych wypowiedzi. Napisałem, że musicie rejestrować połączenia przychodzące i jak się okazuje mam tu 100% racji.
Jesteśmy więc krok do przodu, rejestr jest i jest w nim numer, który straciłem przez błędne działanie aplikacji.

Nigdzie natomiast nie napisałem, że udostępnienie ma następować TYLKO uprawnionym podmiotom. Uprawnionym podmiotom udostępnić takie informacje MUSICIE, mimo, że nie są one stronami komunikacji.
Pójdziemy krok dalej i zapytamy komu taką informację udostępnić MOŻECIE?

Bo coś mi się wydaje, że jeżeli jestem stroną połączenia i na moim aparacie wyświetla się numer (czyli nie jest to numer zastrzeżony) to jednak jestem również uprawniony do otrzymania tego numeru od operatora, podobnie jak jestem uprawniony do przechowywania go w pamięci aparatu (gdyby tylko się tam zapisał...) czy zapisania go na kartce papieru (gdybym tylko był poinformowany o ryzyku, że aplikacja obsługująca połączenie straci zarówno połączenie, jak i numer).

Jeżeli więc twierdzisz, że jedynym uprawnionym do otrzymania wykazu numerów przychodzących jest uprawniony podmiot to poproszę o podstawę prawną takiego twierdzenia. W innym przypadku, biorąc pod uwagę, że ustaliliśmy już, że rejestr rozmów przychodzących jednak istnieje po stronie operatora, proszę o udostępnienie informacji o którą proszę od tygodnia.
Krzysiek_Plus pisze:Test aplikacji jest dobrowolny i jak sama nazwa wskazuje służy do zweryfikowania działania oraz zgłaszania wszelkich problemów/błędów jakie użytkownik zauważy w jej działaniu
Swoją drogą Krzyśku, właśnie udowodniłeś, że opisując politykę firmy miałem pełną rację.
"Przepraszamy"? A skądże, "test aplikacji jest dobrowolny" i jeśli masz jakieś problemy z wynikające z udostępnienia przez nas niedopracowanej aplikacji to nie licz na jakąkolwiek pomoc.
Poważna firma w ramach publicznych testów może zapytać użytkownika czy podoba mu się rozmieszczenie i kolor ikonek, zawartość ekranu startowego albo oferowany zakres ustawień. W tym przypadku ewidentnie do testów trafiła aplikacja, której podstawowe funkcje są w rozsypce. Ale nawet w takiej sytuacji poważna firma stara się naprawić szkody, a nie zasłania dobrowolnością testu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Krzysiek_Plus »

YaS pisze:Pójdziemy krok dalej i zapytamy komu taką informację udostępnić MOŻECIE?
Zgodnie z prawem, tylko uprawnionym podmiotom.
YaS pisze:Jeżeli więc twierdzisz, że jedynym uprawnionym do otrzymania wykazu numerów przychodzących jest uprawniony podmiot to poproszę o podstawę prawną takiego twierdzenia. W innym przypadku, biorąc pod uwagę, że ustaliliśmy już, że rejestr rozmów przychodzących jednak istnieje po stronie operatora, proszę o udostępnienie informacji o którą proszę od tygodnia.
Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.giodo.gov.pl/1520016/id_art/3378/j/pl/
YaS pisze:Swoją drogą Krzyśku, właśnie udowodniłeś, że opisując politykę firmy miałem pełną rację.
"Przepraszamy"? A skądże, "test aplikacji jest dobrowolny" i jeśli masz jakieś problemy z wynikające z udostępnienia przez nas niedopracowanej aplikacji to nie licz na jakąkolwiek pomoc.
Ten temat już wyjaśniłem w poprzednim poście, testy aplikacji obejmują:
a. dotyczących technicznych możliwości korzystania z usługi połączeń głosowych w technologii VoIP w zasięgu sieci Wi-Fi
b. dostępności sieci Wi-Fi o parametrach umożliwiających korzystanie z Usługi
c. oceny jakości połączeń wykonywanych za pomocą Usługi
d. weryfikacji poprawności działania i funkcjonalności Aplikacji testowej.
Nie jest to końcowa wersja aplikacji, zaś testy służą między innymi zweryfikowaniu jej poprawnego działania.
Wszelkie uwagi związane z działaniem aplikacji zgodnie z regulaminem należy kierować na adres e-mail: wificalling.test@plus.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
YaS
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2014, o 02:13

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: YaS »

Krzysiek_Plus pisze:Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.giodo.gov.pl/1520016/id_art/3378/j/pl/
I w końcu po tygodniu wysyłania screenów z poprzednich wersji aplikacji, wymyślania, że nie ma rejestru i że to tylko test itd. udało się w końcu udzielić w miarę sensownej odpowiedzi, gratuluję i sprawdzę jej poprawność z prawnikiem.
Szkoda, że nadal nie padło słowo "przepraszamy", ale jak rozumiem Plus uważa, że nie ma za co.
Krzysiek_Plus pisze:Wszelkie uwagi związane z działaniem aplikacji zgodnie z regulaminem należy kierować na adres e-mail: wificalling.test@plus.pl.
Dodajmy do pełnego obrazu, że zarówno ten adres, jak i opcja na infolinii przeznaczona do obsługi aplikacji jest przekierowana do konsultantów, którzy (podobnie jak na tym forum) nie są nawet świadomi, która wersja aplikacji jest obecnie upubliczniona i udzielają odpowiedzi podobnych do tych w tym wątku lawirując pomiędzy "to tylko test", "wykaz połączeń jest w telefonie" i "nie ma wykazu". Nic więc dziwnego, że w trzeciej wersji aplikacji i po miesiącach testów aplikacja nadal się sypie.
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

Dostałem zaproszenie do kolejnej fazy testów, w smsie zamiast linku była informacja że mogę dalej użytkować tę samą aplikację. Jednak otrzymuję komunikat o błędzie w czasie aktywacji. O co chodzi?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

cedero,

skontaktuj się proszę z Działem Obsługi Klienta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

Od poczatku testow WiFiCalling chcialem sie do nich zapisac. Za pierwszym razem po kilku dniach otrzymalem SMSa, ze sie nie kwalifikuje. Kolejne proby w kolejnych edycjach testow pozostawaly nawet bez takiego SMSa. Raczej nie bylem poza limitem ilosciowym, bo zaraz po uruchonieniu naboru do testow zglaszalem swoj numer. Jaki jest klucz do naboru? Czy to ma docelowo byc usluga np. Dla numerow np. z konkretnego HLRu, wiec operator wie, ze moj test zanizyl by srednia?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Krzysiek_Plus »

mpmdembi, powodem mógł być model Twojego telefonu, gdyż np,: aplikacja na daną chwile go jeszcze nie wspierała.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

Akurat mam Samsunga S6, ktory jest wspierany przez te usluge. Tak wiec, nie tu lezy problem. Jakies inne sugestie?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Krzysiek_Plus »

mpmdembi, niestety nie znamy szczegółów co do klucza czy też zasada doboru uczestników. Myślę, że również w dużej mierze znaczenia ma sam czynnik losowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: habish »

Wraz z końcem roku zakończyły się testy usługi WiFi Calling - Plus powiadomił o tym w wiadomości SMS.
Czy wiadomo co dalej z tą usługą? Kiedy zostanie uruchomiona komercyjnie?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

patryk7588 wysłałam stosowne zapytanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
driftking12
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 01:57

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: driftking12 »

I wiadomo co z tym Wifi calling? Przydała by mi się ta usługa:)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

patryk7588 dziś ruszyła V odsłona testów usługi. Potrwają one do 31.03.2017 roku.
driftking12 jeśli do tej pory nie testowałeś tej opcji to możesz zapisać się jako uczestnik. Szczegóły znajdziesz na stronie http://www.plus.pl/wificalling.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
driftking12
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 01:57

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: driftking12 »

Kurcze ale ja mam ofertę na karte:/

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

Czy Plus nadal planuje komercyjne uruchomienie WiFi Calling, czy usługa umarła zanim się narodziła?
ODPOWIEDZ