Pakiet Wymienny UE

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Pakiet Wymienny UE

Post autor: sedzia20 »

Witam, mam kilka pytań odnośnie Pakietu Wymiennego UE:

- czy wysyłając sms-a i mms-a z mojego numeru w Plusie do Niemiec, na numer międzynarodowy w T-mobile DE, zejdą mi jednostki z Pakietu Wymiennego UE, czy też będzie doliczona opłata ponad abonament?
- czy Polska, jako kraj będący w UE, łapie się do tej usługi (w regulaminie usługi połączenia są jasno zdefiniowane, a z sms/mms mam problem)?
- czy transmisja danych potrzebna do wysyłki mms-a będzie liczona z pakietu danych (bez dopłat), czy wg opłaty międzynarodowej (poza abonament)?

Z góry dziękuję za odpowiedź :-D
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

1. Tylko połączenia. SMS, MMS jest doliczony.
2. Polska zalicza się do usługi (SMS/MMS).
3. Dolicza do rachunku chyba, że masz aktywny pakiet roamingowy.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Basia_Plus »

Witaj sedzia20,

zgodnie z tym co napisał Ron.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: sedzia20 »

Ok, to jak mam rozumieć poniższe zapisy o tym, że:

"120 SMS-ów wysłanych z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, wymienne na:
120 MMS-ów odebranych w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, wymienne na:
120 MMS-ów wysłanych z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie na numer krajowy/międzynarodowy/ adres e-mail",

skoro jak napisał Ron jako odpowiedź do pytania nr 2 - Polska zalicza się w sms/mms do UE, więc dlaczego wysyłając smsa międzynarodowego nie zejdzie z pakietu, tylko się doliczy?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

Ponieważ pakiet jest krajowy (w ramach sieci operatora). Dostępne są dodatkowe pakiety roamingowe widoczne w Plus Online.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Ponieważ pakiet jest krajowy (w ramach sieci operatora). Dostępne są dodatkowe pakiety roamingowe widoczne w Plus Online.
No jak pakiet krajowy, jak mówimy o Pakiecie Wymiennym UE :shock:
W pakiecie krajowym, to ja mam no limit (rzekomo, bo w PO w ogóle tego nie widać).
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

Pisze o pakiecie internetowym w ramach opłaty abonamentowej. Dlatego dostępne sa pakiety internetowe dodatkowe lub w ramach abonamentu od oferty Ja+ 99,99 - pakiet internetowy w roamingu UE 150 MB.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Basia_Plus »

sedzia20 ,
sedzia20 pisze: więc dlaczego wysyłając smsa międzynarodowego nie zejdzie z pakietu, tylko się doliczy?
pakiet obejmuje rozmowy wychodzące (ale już nie SMS / MMS) z Polski do krajów Unii Europejskiej (bez Polski), Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

@sedzia20, pisałem o MMS, przepraszam. Tobie chodziło o SMS międzynarodowy. Zgodnie z informacja napisaną przez @Basia_Plus.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: sedzia20 »

Basia_Plus pisze:sedzia20 ,
sedzia20 pisze: więc dlaczego wysyłając smsa międzynarodowego nie zejdzie z pakietu, tylko się doliczy?
pakiet obejmuje rozmowy wychodzące (ale już nie SMS / MMS) z Polski do krajów Unii Europejskiej (bez Polski), Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Czyli jednak Polska nie zalicza się do UE? Potwornie to zagmatwane! Najpierw potwierdziłaś słowa Ron, że się zalicza w sms/mms a teraz że nie...To jak to jest? Może ten marketingowiec, który to wymyślił będzie wiedział na 100%? Bo wg Twojej wypowiedzi nic nie jest pewne - proszę o rzetelne sprawdzenie.
Z regulaminu wynika, że jak wyślę sms-a z PL do DE na numer niemiecki to zejdzie z Pakietu Wymiennego UE.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

Już wyjaśniam. Rozróżniamy - Usługi "Międzynarodowe" i usługi "Roamingu". Jeśli chodzi o SMSa wysłanego z PL do DE jest to usługa międzynarodowa. Regulamin Pakietu wymiennego mówi tylko o połaczeniach, a więc za SMS doliczy do abonamentu.
Natomiast jak jesteś w UE i korzystasz z Roamingu, co dotyczyło drugiego pytania, to SMS schodzi z pakietu. Ale Ty piszesz o SMS z Polski w ramach sieci Plus.
Podsumowując:
SMS z PL do DE - dolicza do rachunku. Usługa pakiet wymienny obejmuje tylko połaczenia.
SMS z UE do PL - schodzi z pakietu wymiennego.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Już wyjaśniam. Rozróżniamy - Usługi "Międzynarodowe" i usługi "Roamingu". Jeśli chodzi o SMSa wysłanego z PL do DE jest to usługa międzynarodowa. Regulamin Pakietu wymiennego mówi tylko o połaczeniach, a więc za SMS doliczy do abonamentu.
Natomiast jak jesteś w UE i korzystasz z Roamingu, co dotyczyło drugiego pytania, to SMS schodzi z pakietu. Ale Ty piszesz o SMS z Polski w ramach sieci Plus.
Podsumowując:
SMS z PL do DE - dolicza do rachunku. Usługa pakiet wymienny obejmuje tylko połaczenia.
SMS z UE do PL - schodzi z pakietu wymiennego.
No w porządku, to rozumiem, ale jak to ma się do MMS-a, skoro "120 MMS-ów wysłanych z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie na numer krajowy/międzynarodowy/ adres e-mail""
Idąc Twoim tropem - w zakresie sms/mms Polska jest w UE, więc z PL do DE MMS wysłany na numer międzynarodowy (T-mobile DE) winien pomniejszyć pakiet 120 jednostek - tak rozumiem tę usługę.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

Jak jesteś w Uni "Pakiet wymienny" obejmuje SMS/MMS, jak jesteś w Polsce, tylko połączenia :->
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Jak jesteś w Uni "Pakiet wymienny" obejmuje SMS/MMS, jak jesteś w Polsce, tylko połączenia :->

Bardzo trudno to wywnioskować, przejrzałem cały pakiet dokumentów i nigdzie słowa nie ma że Polska nie należy do UE. Choć wg Wikipedii tak jest https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_w_ ... narodowych :-D
Łatwiej by było, gdyby pojawił się dopisek, że dla Plusa PL to nie EU.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pakiet Wymienny UE

Post autor: Ron »

Ale ja nie pisze, że Polska nie jest w UE. Ja pisze o działaniu pakietu i zasadach jakie operator ustalił.

Pakiet wymienny UE obejmuje:

- 120 minut na połączenia międzynarodowe z Polski do Unii Europejskiej
- 120 SMS-ów wysłanych z Unii Europejskiej
ODPOWIEDZ