Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Przemek_Plus »

sedzia20 , jako specjaliści Plusa nie możemy wskazywać na wyższość sprzętów jednego producenta względem innego ;-) To raczej pytanie do pozostałych użytkowników forum. Oba routery obsługują komplet pasm i pozwalają na korzystanie z agregacji.

Dodam, że na chwilę obecną E5786s jest niedostępny na stronie Sklepu Internetowego Plusa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Przemek_Plus pisze:sedzia20 , jako specjaliści Plusa nie możemy wskazywać na wyższość sprzętów jednego producenta względem innego ;-) To raczej pytanie do pozostałych użytkowników forum. Oba routery obsługują komplet pasm i pozwalają na korzystanie z agregacji.

Dodam, że na chwilę obecną E5786s jest niedostępny na stronie Sklepu Internetowego Plusa.
Przemku, spodziewałem się takiej odpowiedzi :-D
Niemniej interesuje mnie, czy np ZTE będzie współpracował z nadajnikiem na Boya Żeleńskiego 1 o ktorym pisales ze jest nablizej mnie i czy pozwoli to osiagac stabilne predkosci i łącze. nie wiem co oznacza dopisek fdd ktorych nie ma przy huaweiach ;-)
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Przemek_Plus »

sedzia20, oba routery będą umożliwiały odbiór wszystkich pasm, w jakich aktualnie nadajemy sygnał. Zgodnie z stroną producenta, E5786 również obsługuje LTE w ramach FDD.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Przemek_Plus pisze:sedzia20, oba routery będą umożliwiały odbiór wszystkich pasm, w jakich aktualnie nadajemy sygnał. Zgodnie z stroną producenta, E5786 również obsługuje LTE w ramach FDD.

Hm...no to teraz mam zagwostkę, bo oba już są na stanie :shock:
Kiedys pisales mi w temacie usb 3.0 ze ten huawei moze po kablu nie dac mi pelnej predkosci jak mam w kompie usb 2.0. Czy jesli zte ma w specyfikacji wymaganie usb 2.0. To da mi moc wieksza niz ten z 3.0.? Pytam, bo cche podjac sluszna decyzje i byc zadowolonym przez min. 2 lata, wiec prosze o wyrozumialosc :roll:
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Przemek_Plus »

sedzia20, jeżeli w swoim komputerze masz USB 2.0, to faktycznie maksymalna prędkość przy połączeniu przez kabel będzie ograniczona do maksymalnie 60 MB/s. To jest jednak kwestia po stronie twojego komputera, więc wystąpi niezależnie od wybranego modelu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Przemek_Plus pisze:sedzia20, jeżeli w swoim komputerze masz USB 2.0, to faktycznie maksymalna prędkość przy połączeniu przez kabel będzie ograniczona do maksymalnie 60 MB/s. To jest jednak kwestia po stronie twojego komputera, więc wystąpi niezależnie od wybranego modelu.
Przemku, poszedłem za głosem serca i zdecydowałem się na Huawei E5786 z racji wbudowanego wzmacniacza sygnału - jak uważasz, dobra decyzja?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Daniel_Plus »

sedzia20
Przemek_Plus pisze:sedzia20, jako specjaliści Plusa nie możemy wskazywać na wyższość sprzętów jednego producenta względem innego ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Daniel_Plus pisze:sedzia20
Przemek_Plus pisze:sedzia20, jako specjaliści Plusa nie możemy wskazywać na wyższość sprzętów jednego producenta względem innego ;-)
Danielu, nie pytałem o to który wybrać, tylko czy z racji wzmacniacza sygnału dokonałem lepszego wyboru - kwestia techniczna, a nie lobbowanie marki :)
Nadal więc proszę o info, czy z racji powyższego parametru jest to dobry wybór, czy np. ZTE też ma taką funkcjonalność.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Daniel_Plus »

sedzia20, zarówno na naszej stronie, jak i na stronie producenta nie ma w specyfikacji informacji o "wbudowanym wzmacniaczu sygnału". Nie mam więc możliwości odniesienia się do Twojego pytania. Skontaktuj się proszę w tej sprawie z producentem routera.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Daniel_Plus pisze:sedzia20, zarówno na naszej stronie, jak i na stronie producenta nie ma w specyfikacji informacji o "wbudowanym wzmacniaczu sygnału". Nie mam więc możliwości odniesienia się do Twojego pytania. Skontaktuj się proszę w tej sprawie z producentem routera.
Tak, to prawda.
Ale informację znalazłem tutaj, w specyfikacji technicznej http://www.mbbm.com.pl/huawei-technolog ... _5223.html.
I musi być coś na rzeczy (chyba, że się nie znam), bo jestem w takiej dziurze, że ledwo łapię sygnał GSM, w smartfonie Internet 3G, a router E5786 pokazuje 3 kreski LTE :roll:
Jak na razie wybór wydaje się być słuszny, po powrocie do domu sprawdzę jak sprawuje się niedaleko nadajnika i po kablu :-D
nikodem23
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2016, o 20:17

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: nikodem23 »

Konsultant proponuje mi to urządzenie InterPhone Zestaw Internet Domowy,do BTS odległość 2,6 km,jestem laikiem w tej dziedzinie,może jakieś podpowiedzi jaki router lte do internetu domowego. :oops:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

nikodem23 pisze:InterPhone Zestaw Internet Domowy
To jest zestaw ODU-IDU 200, obsługuje tylko technologie LTE.
nikodem23 pisze:do BTS odległość 2,6 km,
Proszę podaj swoją lokalizację (miejscowość, ulice).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Witam!

Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem modemu E5786. Mam kilka pytań co do tego sprzętu:
- przed zakupem sprawdzając specyfikację znalazłem info odnośnie czasu pracy na baterii. Na stronie http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... tock=false jest info o ponad 10-cio godzinnej pracy urządzenia, tymczasem mój egzemplarz działa zdecydowanie krócej. Po pełnym naładowaniu w aplikacji Huawei pokazuje ~5h pracy. Dodam, że przed pierwszym użyciem naładowałem go do pełna. Czy trzeba tak zrobić 3x, jak to miało miejsce kiedyś przy telefonach?
- czy w związku z powyższym, jeśli bateria modemu dalej będzie tak krótko trzymała, to czy można mieć go cały czas pod ładowarką? I czy to nie zaszkodzi urządzeniu?
- w opcji menu zaznaczyłem ze wi-fi ma być rozszerzone na max. 9 urządzeń do podłączenia. Tymczasem gdy działam na tablecie i smartfonie to przycina obraz (wolno działa Internet, taryfa Plus Internet na Kartę-czekam za aktywacją karty abonamentowej) - czy tak ma być, czy też coś jeszcze mam zmienić? Fakt, jestem nad morzem i LTE ma 2 kreski (modem leży na parapecie), ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na te przycinki.

To na razie tyle :) Z góry przepraszam za byc może głupie pytania, ale po raz pierwszy w życiu mam styczność z takim sprzętem i nie chciałbym go zepsuć na starcie :D
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Daniel_Plus »

sedzia20
sedzia20 pisze:jest info o ponad 10-cio godzinnej pracy urządzenia, tymczasem mój egzemplarz działa zdecydowanie krócej. Po pełnym naładowaniu w aplikacji Huawei pokazuje ~5h pracy.
Informacja jest od producenta, więc warto to pytanie skierować do niego - od czego zależy czas pracy urządzenia.
sedzia20 pisze:Czy trzeba tak zrobić 3x, jak to miało miejsce kiedyś przy telefonach?
Nie ma o tym informacji w instrukcji obsługi, więc nie ;-)
sedzia20 pisze:czy można mieć go cały czas pod ładowarką?
O to też lepiej dopytać producenta ;-)
sedzia20 pisze:czy tak ma być, czy też coś jeszcze mam zmienić?
Jakie odnotowujesz wyniki testów prędkości?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: sedzia20 »

Daniel_Plus pisze:sedzia20
sedzia20 pisze:czy tak ma być, czy też coś jeszcze mam zmienić?
Jakie odnotowujesz wyniki testów prędkości?
Poniżej 1Mb pobieranie i ok. 0,5Mb wysyłabie przy 2 urządzeniach (tablet 3G i smartfon LTE cat. 4).

Powyższe tecnhiczne kwestie umieszczam do zapoznania się pozostałych nabywców modemu Huawei :)
ODPOWIEDZ