ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

zaratrusztra1988 pisze:Czyli nie ma żadnej innej możliwości aby to sprawdzić tak?
Za pomocą oprogramowania samego ODU IDU - niestety nie. Biorąc jednak pod uwagę Twoją lokalizację (Kopina 21-210, gmina Milanów) najprawdopodobniej łączysz się z stacją BT12740 w miejscowości Milanów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kikan
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 9 paź 2016, o 14:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kikan »

Witam chcę wziąć internet w CP ale nie wiem jaki sprzęt będzie lepszy dla mnie.
Będę chciał połączyć się z nadajnikiem BT22163 w lini prostej mam do niego 2,5 km .
Lepszy będzie IDU/ODU 200 czy dlink dwr 921E z antenĄ zewnętrzną ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

kikan pisze:Witam chcę wziąć internet w CP ale nie wiem jaki sprzęt będzie lepszy dla mnie.
Będę chciał połączyć się z nadajnikiem BT22163 w lini prostej mam do niego 2,5 km .
Lepszy będzie IDU/ODU 200 czy dlink dwr 921E z antenĄ zewnętrzną ?
Jak na życzenie masz Happy Days w Plusie: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=22049
DWR 921E za 3zł + 100GB za 30zł miesięcznie w SmartDom.
Do tego antena zewnętrzna Cybertech lub Sorensen za ok 150zł i masz zestaw idealny.
kikan
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 9 paź 2016, o 14:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kikan »

patryk7588 pisze:
Jak na życzenie masz Happy Days w Plusie: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=22049
DWR 921E za 3zł + 100GB za 30zł miesięcznie w SmartDom.
Do tego antena zewnętrzna Cybertech lub Sorensen za ok 150zł i masz zestaw idealny.

Teraz zauważyłem że on nie ma WIFI ? Poza tym nie można go nawet wybrać w tej ofercie.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Ma WiFi.
kikan
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 9 paź 2016, o 14:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kikan »

Nie można go wybrać w smart dom, i pisze przy nim ze mozliwosc podlaczenia jednego urządzenia.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

@kikan, kontynuujmy wątek o Happy Days tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=22049
tommyczpl
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2016, o 09:43

Problem ze stałym IP zestaw ODU IDU 200

Post autor: tommyczpl »

Witam
NIedawno zakupiłem zestaw ODU IDU 200 wykupiłem również opcje stałego adresu IP, po wpisaniu w ustawieniach APN m2m.plusgsm.pl i ustawieniu APN na domyślny, adres IP ktory został mi nadany pokazuje sie i jest wszytko OK ale tylko przez kilka-kilkanaście godzin, poźniej zmienia się na inny IP. Wchodząc w ustawienia widnieje cały czas wpisany prawidłowy APN , dopiero po ponownym wybraniu utworzonego profilu APN'u IP STAŁE wraca. Czy ktos z Was miał taki problem? Dzwoniłem juz kilka razy na infolinie za każdym razem inna odpowiedz , restar routera do ustwien fabrycznych" "przypisali mi inne nowe IP" niestety nic to nie dało, w tej chwili sprawa zgłoszona jest do administratora i czekam na odpowiedz z ich storny czy występuje jakiś problem techniczny. Niestety nie mam dostepu do tego routera na codzien ponieważ internet jest zainstalowany w domku letniskowym. Będe tam jutro i może ma ktoś jakiś pomysł żeby to naprawić? Stały IP potrzebne mi jest do monitoringu i możliwości sterowania alarmem. Mam możliwość pożyczenia od kumpla który również ma ODU IDU samego routera i sprawdzenia go (pytanie tylko czy router i modem sa do siebie przypisane i jak podłącze router z innego zestawu to bedzie działał?. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, o 10:00 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego działu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

tommyczpl pisze:Mam możliwość pożyczenia od kumpla który również ma ODU IDU samego routera i sprawdzenia go (pytanie tylko czy router i modem sa do siebie przypisane i jak podłącze router z innego zestawu to bedzie działał?.
Nie, nie są przypisane, więc jeśli Twój kolega ma również model 200 to nie powinno być problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mac_abra »

Czy O-I 200 obsługuje protokół IPv6, gdzie ewentualnie opcję zmiany znajdę? Czy to już za nowoczesna technologia dla zestawu ?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

mac_abra, nie obsługuje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
superfarmer25
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2016, o 18:04

Re: ODU IDU - 200

Post autor: superfarmer25 »

Proszę a wręcz błagam nie bierzcie tego internetu!!!!!!!!!!!!!!!
Wymieniałem zestaw odu-idu 100 5 razy i nic nadal internet do niczego teraz mam odu-idu 200 i jest jeszcze gorzej!!!!!!!!!! Poniżej dowód w postaci zrzutu ekranu gry w którą gra mój syn prosze zwrócić uwage na ping!!!!!!!!!!
Załączniki
ssssssssssss.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

superfarmer25, czy możesz wykonać aktualny test na http://www.speedtest.net i wrzucić link do wyniku? Komputer z routerem jest połączony przez kabel czy po WiFi? Czy z połączenia korzysta jednocześnie więcej użytkowników?

Proszę, podaj również swoja lokalizację (miejscowość i ulice) oraz parametry sygnału z panelu admina jakie obecnie uzyskujesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cbn
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2016, o 13:11

Re: ODU IDU - 200

Post autor: cbn »

Witam jestem posiadaczem zestawu ODU IDU 100 ale w bardzo niedalekiej przyszłości planuję przesiadkę na ODU IDU 200

Obecnie osiągam prędkości wahające sie między 7mb/s a 15 mb/s pobierania (wcześniej bywało lepiej bo do około 25mb/s), i stałe okolice 20 mb/s wysyłania.

moja lokalizacja to Krupia Wólka ul Słoneczna okolice skrzyżowania z Główną. Najbliższy bts to prawdopodobnie ten w Ustanowie na ul PArkowej 2 (jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie). Od mojego domu mam do niego około 1,6 km w lini prostej trochę drzew po drodze. Antena usytuowana na kominie na wysokości mniej więcej 2 piętra.

a wartości RSRQ w okolicach -15 do -19 (jak już zdążyłem doczytać nie są zachwycające)

i teraz pytanie: czy same wartości RSRQ zwieksze kręcąc w prawo lub lewo samym ODU na maszcie?
czy zmieniając zestaw na nowszy ODU IDU 200 mogę się spodziewać poprawy prędkości łącza?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

cbn, tak najbliższy BTS to 10512 w Ustanowie. Kilka dni temu uruchomiliśmy na tej stacji agregacje pasm (800+1800), a więc w tej chwili najlepszym wyborem byłby router, który pozwoli ci na skorzystanie z tej technologii np.: D-Link DWR-966 LTE lub Huawei E5186 LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ