Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

Paweł333, pomiary były dokonywane w dniu wczorajszym. Twoja lokalizacja niestety jest usytuowana w ten sposób, że warunki dochodzenia sygnału są bardzo ciężkie (lokalne zagłębieniu terenu, kamienica, przesłonięcie wyższym budynkiem od strony stacji). Stąd też pogorszenie siły sygnału. Mimo to na zewnątrz nasz pomiar nie wykazał problemów ani z nawiązaniem połączenia, ani z jego jakością (około -85dBm przy wymuszonym GSM). W środku kamienicy/bloku zapewne dochodzi tłumienie, więc w zależności od konstrukcji budynku parametry mogą być stosunkowo gorsze.

Jeżeli chodzi o plany na przyszłość, to w pierwszym kwartale przyszłego roku uruchomimy LTE1800 na najbliższej stacji, co powinno poprawić sytuację jeżeli chodzi o łączenie z siecią. W przypadku połączeń głosowych sugerujemy wymuszenie w aparacie trybu "tylko 2G". Niestety, w najbliższym czasie brak planów na nowy nadajnik w Barwicach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

Przemek_Plus pisze:Paweł333, pomiary były dokonywane w dniu wczorajszym. Twoja lokalizacja niestety jest usytuowana w ten sposób, że warunki dochodzenia sygnału są bardzo ciężkie (lokalne zagłębieniu terenu, kamienica, przesłonięcie wyższym budynkiem od strony stacji). Stąd też pogorszenie siły sygnału. Mimo to na zewnątrz nasz pomiar nie wykazał problemów ani z nawiązaniem połączenia, ani z jego jakością (około -85dBm przy wymuszonym GSM). W środku kamienicy/bloku zapewne dochodzi tłumienie, więc w zależności od konstrukcji budynku parametry mogą być stosunkowo gorsze.

Jeżeli chodzi o plany na przyszłość, to w pierwszym kwartale przyszłego roku uruchomimy LTE1800 na najbliższej stacji, co powinno poprawić sytuację jeżeli chodzi o łączenie z siecią. W przypadku połączeń głosowych sugerujemy wymuszenie w aparacie trybu "tylko 2G". Niestety, w najbliższym czasie brak planów na nowy nadajnik w Barwicach.
Tylko że przy - 102 dbm na wymuszonym 2G jestem niedostępny właśnie dzwoniłem na mój numer bo znajomy powiedział że nie mógł się do mnie dodzwonić, tym razem nie zresetowałem urządzenie tylko zadzwoniłem do siebie. Wszystko wykazuje na obciążenie nadajnika i tyle.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

Paweł333 pisze:wszystko wykazuje na obciążenie nadajnika i tyle.
Nie stwierdzono tego typu problemów, inni użytkownicy wykonują/odbierają połączenia będąc w zasięgu tego BTS'a.
Paweł333 pisze:tym razem nie zresetowałem urządzenie tylko zadzwoniłem do siebie
Czyli po restarcie urządzenia połączenia działają prawidłowo?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

Krzysiek_Plus pisze:
Paweł333 pisze:wszystko wykazuje na obciążenie nadajnika i tyle.
Nie stwierdzono tego typu problemów, inni użytkownicy wykonują/odbierają połączenia będąc w zasięgu tego BTS'a.
Paweł333 pisze:tym razem nie zresetowałem urządzenie tylko zadzwoniłem do siebie
Czyli po restarcie urządzenia połączenia działają prawidłowo?
z tego co wiem to każdy kto ma tu Plusa skarży się na zasięg :) . Tak po wyłączeniu i włączeniu telefonu, po wł. i wył. trybu samolotowego lub ręcznego wyszukiwania i zalogowania się do sieci problem znika na kilka godzin i znowu połączenia się zawieszają, wcześniej też nie zauważyłem takich problemów od kilku dni tak jest
HAL 9000

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: HAL 9000 »

Paweł333
Wybacz szczerosc, ale rozmowa, ktora prowadzisz jest bezprzedmiotowa. Krzysiek napisal -85 dBm na zewnatrz 2G. To oznacza, ze sygnal jest na granicy slyszalnosci NA ZEWNATRZ budynkow. O wewnatrz nie moze byc mowy, to beda strzepy rozmow, jesli beda. Sytuacja czesta w Bielsku-Bialej. I Plus nic z tym nie robi, podobnie jak w Barwicach.
"Glupszym" sprzedaja ladnie brzmiace bajki, "madrzejszym" nie mowia nic, bo co maja powiedziec...
Nalezy koniecznie postawic stacje w centrum Barwic, tak jak to zrobila konkurencja (nie zrobili tego bez powodu). I wtedy problem zniknie. Plus jednak tego nie zrobi, bo nie chce. Pozostaje Ci zmienic operatora.
Wszelkie zale, skargi itp. do UKE czy kogo tam jeszcze mozesz sobie od razu darowac, bo Plus jesli nawet zostanie zmuszony do odpowiedzi odpowie, "ze sygnal telefonii komorkowej nie moze byc zawsze gwarantowany wewnatrz budynkow w zwiazku ze specyfika technologii". A koncesyjne wymogi pokrycia kraju ze wzgledu na zaludnienie maja zrealizowane. I nikt nie zmusi ich do niczego.
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

Widzę jak oni traktują takich jak my niestety nie mogę zmienić operatora bo mam podpisaną umowę na 3 lata ale jak sie wkur.... To nie będę doładowywał zachowam się jak oni nie mam kurw... zasięgu nie mogę korzystać z neta i rozmawiać to na chu.. mam płacić a ten zrypany telefon który mi wcisnęli rzucę im w twarz, miał się nie zacinać a zasięg miał być dobry tak mówi wasza durna mapka. A co do tego zasięgu na zewnątrz to mnie nie obchodzi pisałem wam że wychodzę na dwór żeby rozmawiać więc nie najeżdżajcie mi tutaj i jeszcze bezczelnie proponują mi telewizję i internet, wystarczy że moje 6GB przepada
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Słaby zasięg Plus

Post autor: Jarocinianin93 »

Witam otóż mam pytanie do Plusa ostatnio przeglądałem mapy zasięgowe waszej sieci i musze powiedzieć że mapa troche zakłamuje z zasięgiem dlaczego? Otóz w Miejscowości Tarce powiat jarociński w wielkopolsce stoi nadajnik konkurencji (pomarańczowy) i dlaczego plus nie dogada się z konkurencją a zeby powiesić tam swoją antenke? W tej miejscowości jest tragiczny zasięg albo go wogole nie ma... Jest tylko Orange i T-Mobile a Plus ledwo bo ledwo ciągnie zasięg z Jarocina w tej miejscowości i pytanie moje jest czy Plus ma w planach coś z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 11:36 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby zasięg Plus

Post autor: Paweł333 »

Sory że się wpieprzam ale w Barwicach mamy ten sam problem i plus nic z tym nie robi a jak im zgłaszamy to zganiają winę na wysokie kamienice które tłumią zasięg :)
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

Jarocinianin93, obecnie niestety nie ma planów uruchomienia naszej stacji w miejscowości Tarce. W tej lokalizacji najsilniejszy jest sygnał 2G, dlatego przebywając tam proponuję ustawić w telefonie tryb „tylko GSM".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Słaby zasięg Plus

Post autor: HAL 9000 »

Jarocinianin93 pisze:Witam otóż mam pytanie do Plusa ostatnio przeglądałem mapy zasięgowe waszej sieci i musze powiedzieć że mapa troche zakłamuje z zasięgiem dlaczego? Otóz w Miejscowości Tarce powiat jarociński w wielkopolsce stoi nadajnik konkurencji (pomarańczowy) i dlaczego plus nie dogada się z konkurencją a zeby powiesić tam swoją antenke? W tej miejscowości jest tragiczny zasięg albo go wogole nie ma... Jest tylko Orange i T-Mobile a Plus ledwo bo ledwo ciągnie zasięg z Jarocina w tej miejscowości i pytanie moje jest czy Plus ma w planach coś z tym zrobić?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 81&zoom=12
Masz troche pecha, bo gdybys mieszkal przez las w Lubini Malej to mialbys dokladnie odwrotna sytuacje. Zero konkurencji, full Plus...
No, ale mozna jedynie gdybac.
Dlaczego operatorzy nie wymienia sie tymi dwoma lokalizacjami? Nie wiem. Pewnie im sie nie oplaci.

I resztki sygnalu masz wlasnie z Lubini, a nie z Jarocina
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Jarocinianin93 »

Gbyby sie wymienili byłoby fajnie... Plus by poszerzyl by swój zasięg a tak jak sie jedzie w aucie to zasięgu zero...
Edycja:
Przemek_Plus pisze:mz84, najbliższa nasza stacja znajduje się w miejscowości Wygon, jest to więc blisko 7 km przez niemal całkowicie zalesiony teren. Stąd też problemy z uzyskaniem sygnału. Niestety, obecnie nie ma planów na postawienie nowego nadajnika w lokalizacji bliższej względem osady, o którą pytasz.

Jarocinianin93, podaj proszę dokładną lokalizację stacji, o którą pytasz, a także informację, kiedy (orientacyjnie) ostatni raz zaobserwowałeś przypadek braku zasięgu z tego nadajnika?
Lubinia Mała Wielkopolska
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 18:10 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów post pod postem
adrianu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2013, o 17:46

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: adrianu »

Witam,

mam ogromny problem z zasięgiem w miejscowości Chociw, powiat łaski woj.łódzkie.Slaby zasieg na zewnatrz budynku a wewnatrz to juz tylko mozna pomarzyc o zasiegu. Czy macie jakieś plany związane ze wzmocnieniem sygnału w tym obszarze?

pozdrawiam
adrianu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

adrianu, niestety w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie :-( .
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hayaku1408
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2016, o 17:55

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: hayaku1408 »

Witam, pragnę zgłosić problemy z zasięgiem/siłą sygnału w okolicach nadajników 24347, 22256, 24594, 22257 miejscowość Cisie. Zasięg z około 90% spadł w ostatnich dniach do 12% zaś siła sygnału waha się między -101 a -107. Problem występuje na kilku telefonach, także problem nie jest związany z samym telefonem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

hayaku1408, sytuacja jest nam znana. Komin, na którym znajduje się 24347, grozi częściowym zawaleniem, w związku z tym BTS został czasowo wyłączony. Obecnie czekamy na wyniki ekspertyzy (do 2 tygodni), gdyż jest możliwość, że BTS zostanie uruchomiony ponownie w tej samej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ