SMS PROBLEM/NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Agnieszka55
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2017, o 17:28

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Agnieszka55 »

Osoby które wysyłają mi smsy nie mają włączonej opcji o raportach. Ale od dwóch osób dowiedziałam się że smsy które do mnie dochodzą to te które napiszą mi wybierając numer na nowo a nie przychodzą te które zostaną wysłane z konwersacji.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Basia_Plus »

Agnieszka55,

a jak wygląda sytuacja po przełożeniu karty SIM do innego telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Agnieszka55
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2017, o 17:28

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Agnieszka55 »

Niestety nie posiadam innego aparatu telefonicznego aby to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

Agnieszka55,
Agnieszka55 pisze:Osoby które wysyłają mi smsy nie mają włączonej opcji o raportach.
Twoja sytuacja wygląda podobnie do tej poruszanej tutaj, aczkolwiek nie mamy podstawowych informacji na temat raportu doręczeń.
Spróbuj zainstalować, którąś z alternatywnych aplikacji. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu kosztów przy jej pobieraniu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatqa
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2016, o 20:13

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: agatqa »

Witam czemu co jakiś czas podczas wysyłania sms pojawia się wiadomość niedostarczona, jak klikam wyslij ponownie to się wysyła ale czy jest to problem sieci?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj agatqa,
agatqa pisze:pojawia się wiadomość niedostarczona
Pojawia się komunikat, że wiadomość jest niedostarczona czy niewysłana?
Jak wygląda sytuacja po przełożeniu karty SIM do innego telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatqa
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2016, o 20:13

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: agatqa »

pojawia się że nie dostarczona, w innym wcześniejszym telefonie też się tak działo i też raz na jakiś czas bo jak kliknę wyslij ponownie to od razu się wysyla.
Dodam że tak się dzieje tylko w wypadku jednego numeru który też jest w plusie i zastanawiam się czt to kwestia sieci.
I ta druga osoba często gdy wysyła mi esemesa ten esemes dochodzi po np 10 minutach od wysłania ( wtedy tez dopiero pojawia się tej osobie raport dostarczenia) czym moze to byc spowodowane?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

agatqa,
agatqa pisze:Dodam że tak się dzieje tylko w wypadku jednego numeru który też jest w plusie i zastanawiam się czt to kwestia sieci.
Jaki model telefonu posiada ta osoba? W jej przypadku sytuacja występuje tylko przy wysyłaniu SMS-ów do Ciebie czy również do innych?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatqa
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2016, o 20:13

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: agatqa »

samsunga s7, oj niestety nie wiem ale tak się zaczeło dziać jak ta osoba przeniosła numer z play do plusa własnie.
co mozna z tym zrobić by esemesy dochodził od razu bo tak dzieje sie co któryś esemes.

A czy to że ja co jakis czas musze ponownie wysłac wyadomośc zalezy od sieci?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

agatqa,

model Twojego telefonu to ten podany w opisie profilu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatqa
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2016, o 20:13

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: agatqa »

tak dokładnie, ale nie ma problemów z innymi tylko z tym jednym numerem i to raz na np 3 dni sie taki esemes zdarzy i zasnawiam sie o co chodzi, dodam ze z telefonu tej drugiej osoby esmesy dochodziły z opoźnieiem podczas gdy miałam poprzedni telefon wiec to nie wina aparatu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

agatqa,

pytam, ponieważ to temat często poruszany przy tym modelu: http://myapple.pl/forums/topic/291116-i ... starczona/.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatqa
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2016, o 20:13

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: agatqa »

Joanna_Plus pisze:agatqa,

pytam, ponieważ to temat często poruszany przy tym modelu: http://myapple.pl/forums/topic/291116-i ... starczona/.

tak wiem sama sie tam wypowiałam, ale to był problem z softem i pisąło ze wiadomosc jest niedostarczona a tak na prawde dostarczona była.

Teraz jest inaczej ponieważ weszła aktualizacja systemu i wszystko działa jak należy a jak pize ze jest niedostarczona to faktycznie druga osoba jej nie otrzymała i dlatego sie zastanawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

agatqa,
agatqa pisze:tak wiem sama sie tam wypowiałam
Faktycznie, nie zauważyłam. Jest ten sam login ;-).
agatqa pisze:Teraz jest inaczej ponieważ weszła aktualizacja systemu i wszystko działa
Z tamtego forum wynika, że jednak nie u wszystkich :-(.
agatqa pisze:jak pize ze jest niedostarczona to faktycznie druga osoba jej nie otrzymała
Ile takich zdarzeń występuje dziennie? Jak jesteś informowana, że wiadomość jednak nie dotarła? Przy trybie 2G też taka sytuacja ma miejsce?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatqa
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2016, o 20:13

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: agatqa »

Joanna_Plus pisze:agatqa,
agatqa pisze:tak wiem sama sie tam wypowiałam
Faktycznie, nie zauważyłam. Jest ten sam login ;-).
agatqa pisze:Teraz jest inaczej ponieważ weszła aktualizacja systemu i wszystko działa
Z tamtego forum wynika, że jednak nie u wszystkich :-(.
agatqa pisze:jak pize ze jest niedostarczona to faktycznie druga osoba jej nie otrzymała
Ile takich zdarzeń występuje dziennie? Jak jesteś informowana, że wiadomość jednak nie dotarła? Przy trybie 2G też taka sytuacja ma miejsce?

nie mam już lte i wszystko normalnie działa, bo wcześniej do wszystkich numerów miałam problem i pojawiał sie komunikat o wiadomości niedostarczonej a do wszytskich osób te wiadomości przychodziły, mimo że u mnie widniał komunikat o niedostarczeniu i musiałam klikać 5razy wyślij ponownie i tak było praktycznie przy każdej wiadomości.

teraz jak pisze ze wiadomosc niedostarczona to faktyczie jest niedostarczona, i tylko w przypadku jednegu numeru tak sie dzieje ten numer jest z plusa, i jak miałam op;rzedni telefon to działo sie podobnie ze tylko do tego numeru pojawiałas sie wiadomosc niedostarczona i musialam wysyłąc ponownie.

Po aktualizacji systemu taki błąd(?) pojawia się powiedzmy w jednym esemesie na 3 dni (lub coś koło tego) a esemesów wysyłam dużo i zastanawiam się czemu jest taki problem z siecią bo teraz to już nie jest wina softu, mam tak tylko do jednego numeru do reszty zawsze przychodzi za 1 razem i nie mysze wysyłać ponownie.

No i zastanawiam sie czy to nie przez to ze ta druga osoba ma moze cos z siecia? bo jej esemesy do mnie nie raz dochodza z opóznieniem, a od innych nie ma czegos takiego

a o niedostarczeniu sie dowiaduje przez czerwony wykrzyknik obok, i jak dam wyslij ponownie to normalnie dochodzi do odbiorcy. nie dzieje sie to bardzo czesto powiedzmy jeden sms na kilkadziesiąt, a przed aktualizacja cały czas sie to działo no i wiadomosci dochodziły tylko komunikat był błędy, a teraz jest prawidłowy bo jak pisze ze nie przyszła to faktyczni nie przyszła a jak kliknę wyslij ponownie to jest wszystko ok sie wysyła, ale zastanawiam sie czemu raz na czas tak sie dzieje ( no i jak wspominalam wczesniej działo sie tak tez gdy miałam poprzedni telefon ze tylko do tej jeden osoby pisało ze wiadomosc niedostarczona oczywiscie jak wysylalam ponownie to przychodziła ale zastanawiam sie czy to siec była zablkowana czy o co chodzi?

Edycja:
proszę zobaczyć na poprzednia stronę dodałam 2 post ale potem jednak edytowałam 1 i został na poprzedniej stronie. tam jest moje odpowiedź
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, o 12:13 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączono posty.
ODPOWIEDZ