Jaki router/modem wybrać?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
krystian3333144
PlusManiak
Posty: 117
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:01
Lokalizacja: Poznań,Wielkopolska

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: krystian3333144 »

ZTE MF283+ LTE vs Huawei B315

Który z routerów sprawdzi się i lepiej pracuje?
Nadajnik oddalony 300 od domu.
Dom 67m2/2 laptopy/4 telefony/1 tablet.
Abonament 59,99 zł.
Stary router to ZTE MF28G który często rozłączał wi-fi.
Peterson
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2016, o 14:52

Który router z modemem najlepszy do miasta

Post autor: Peterson »

Witam
Chce zakupić internet lte w plusie do użytku w domu i zastanawiam się, który router najlepiej sprawdzi się w moim przypadku. Nie mam niestety możliwości podłączenia internetu po kablach.

- Z routerem łączyć się będą jednocześnie 2 telefony i 2 komputery oraz urządzenie wielofunkcyjne na wifi.
- najbliższy BTS ok. 100m. (drugi BTS ok. 800m.)
- lokalizacja Wrocław, ul. górnicza

Proszę o pomoc, który router wybrać:
- InterPhone Zestaw Internet Domowy (w tym przypadku nie mam możliwości instalacji anteny na zewnątrz)
- D-Link DWR-921E LTE

Zależy mi na tym, żeby było stabilnie i szybko.
eljotnes
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2016, o 15:09

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: eljotnes »

mam Huawei B315 i nie narzekam na PLUSA poza poza naciąganiem "nielimitowany LTE" i spadkiem szybkosci po przekroczeniu limitu mimo zasiegu LTE ale to inna sprawa
tomczyslaw

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: tomczyslaw »

Witam!
Jaki modem powinienem wybrać, żeby uzyskać jak najlepszą prędkość LTE. Interesuje mnie również modem, gdzie będzie możliwość podpięcia anteny zewnętrznej.
W mojej okolicy najbliższe BTS z LTE: 10607 i 14109 mają komplet pasm LTE (LTE800/1800/2600) i aktywną agregację.

Pod jednym z nadajników BTS prędkość dowload w szczycie ok. godz. 17.00 - 8,81 mbit, upload 0,21 mbit, ping 67ms.
10 minut później w domu - download 1,41 mbit, upload 0,82 mbit, ping 64ms.
Przy drugim BTS - prędkość download wynosiła 19,07, upload 16,74, a ping 56 ms. Do tego bts z domu mam 2 km w linii prostej,a do tego pierwszego z gorszymi parametrami 1 km w linii prostej. Może u mnie w domu łapie sygnał z tego gorszego btsa? Czy antena zewnętrzna coś pomoże?
I teraz powstaje pytanie jaki router i antenę do tych parametrów wybrać. Może model Dlink DWR-921E LTE lub Dlink DWR116 z modemem Huawei e3372? Chętnie bym wziął Huawei B315,ale w żadnym z salonów go nie mają, na infolinii też, a z racji tego, że jest to moja trzecia usługa w Plus nie mogę dokonać zakupu przez sklep internetowy.....
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: bramowicz1 »

D-Link DWR-966. Zdecydowanie jeśli masz taką możliwość. Agreguje LTE-A, ma lepszą wbudowaną wewnętrzną antenę niż modemy i routery Huawei. Przy odległości 1 km do BTS nie będziesz potrzebował zewnętrznej anteny a z pomocą przyjdą również dwie dołączone antenki które u mnie z tą samą odległością dają pełen zasięg i dobre parametry.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
tomczyslaw

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: tomczyslaw »

Spróbuję poszukać po salonach. Na infolinii niestety niedostępny.
W salonach posiadają głównie D link DWR 118 z modemem Huawei. Niestety Dlink 966 niedostępny.
kolo
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 08:40

Modem stacjonarny do 250 zł

Post autor: kolo »

Poleci mi ktoś jaki wybrać modem stacjonarny do 250 zł?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Modem stacjonarny do 250 zł

Post autor: zbych_in_flames »

Za 300 zł można kupić na "aukcjach" Huawei B525
kolo
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 08:40

Re: Modem stacjonarny do 250 zł

Post autor: kolo »

Dzięki, to poszukam takiego.
natanek2012
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2018, o 17:04

Re: Modem stacjonarny do 250 zł

Post autor: natanek2012 »

Jest dwa małe "ale". Te routery pochodzą od 3 operatorów. Najtańsze są tez z T-Mobile ale mają zaślepione porty RJ11 i USB i okrojony soft. Te z Plusa mają wszystkie złącza i soft OK( nawet z VoIP), podobnie B525 z Play( tu brak bramki VoIP). ale to pikuś. Urządzenia pochodzące z Plusa i t-Mobile są sprzedawane na raty i operatorzy są ich właścicielami póki abonent nie spłaci wszystkich rat.Jesli ktoś przestaje płacić to Plus i T-Mobile blokują je po IMEI , do sprawdzenia https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei i http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... zenie-imei te pochodzace z Play są od razu własnością użytkownika i Play ich nie blokuje.
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

LTE w Plusie jako backup - jaki router wybrać?

Post autor: wojtekj »

Witam wszystkim. Poszukiwany przenośny router LTE do sieci Plus. Przekaźnik jakieś 1,5-2km widoczny przez okno. Co kupić z Allegro aby śmigało jak najlepiej ;)? Ma to być backup gdy często niedziałająca Neostrada od Orange padnie lub zabraknie prądu.
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

Huawei B525 + może antena zewnętrzna jeśli obecnie nie masz żadnej o ile oczywiście będzie taka potrzeba? Jaka lokalizacja?
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: wojtekj »

Na wsi mamy tylko jeden przekaźnik z LTE ;) Chodzi mi o router przenośny z wbudowanym akumulatorem. Max cena do 400 zł.
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
NIEZNANY
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2019, o 16:13

Jaki modem wybrać

Post autor: NIEZNANY »

Potrzebuje pomocy, nie wiem jaki modem wybrać do internetu lte, chodzi o to aby ping był jak najniższy i stabilny, miałem modem Router Wi‑Fi z modemem 3G/4G LTE DWR‑921E jednak nie spełniał moich oczekiwań, są jakieś lepsze modemy? które mogą poprawić działanie.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki modem wybrać

Post autor: zbych_in_flames »

Od routera to nie zależy za dużo, no chyba, że opóźnienie powstają na wi-fi (router <-> komputer), więc pytanie jakie miałeś pingi? Czy było to na wii-fi czy na kablu? Jakie wyniki miałeś na testach typu www.speedtest.net, czy ktoś jeszcze jednocześnie korzysta z rotuera?
ODPOWIEDZ