LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
matkle7
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Witam.

Jestem uzytkownikiem internetu lte bez limitu. Taryfa internet lte 80gb bez limitu. Jestem polaczony z internetem za pomoca sygnalu lte. Problem tkwi w tym iz Pani z Plusa przy przedluzaniu umowy powiedziala iz. Nawet po przekroczeniu limitu jesli bede w zasiegu lte dalej bede mial dostep do sieci z predkoscia bez ograniczen. Postanowilem sprawdzic czy to faktycznie prawda. Pobralem wiec ok 180 gb roznych plikow nedac caly czas w zasiegu lte i niestety moj internet zwolnil z predkossci od 40 do 50 mbits do predkosci 1 mbits. Jestem zawiedziony ze zostalem wprowadzony w blad przez Panstwa pracownika. Mam nadzieje ze otrzymam pomoc w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: Krzysiek_Plus »

matkle7, prędkość może zostać ograniczona w ramach działania systemu FUP, odpowiedni zapis znajdziesz w regulaminie swojej umowy Plus internet.
Temat był również poruszany na forum np. tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 45#p119476
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matkle7
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Tyle to i ja juz w swojej umowie doczytalem z tym ze kiedy pytalem Waszego konsultanta 3 razy czy na pewno nie bedzie tzw lejka gdy bede polaczony w lte uzyskalem odpowiedz iz takich rzeczy juz nie ma tylko musze byc w lte...
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: ktry »

Ale u ciebie to ograniczenie jest jakieś takie bardzo rozsądne i zdroworozsądkowe ,co w Plusie jakoś przeważnie jest na odwrót. Zawsze nie na korzyść klienta i odwrotnie jak by podpowiadał zdrowy rozsądek.
Czyli wykorzystałeś pakiet podstawowy 80 Gb plus 100 Gb w LTE i blokada. To jakiś konkret ,a nie kiedy im się zechce. Można coś zaplanować i przewidzieć na ile wystarczy.
matkle7
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Ok ale mimo wszystko jak sie pytam o cos konsultanta to niech powie ze nie jest czegos pewien a nie slepo wciska mi kit. Poza tym nie dostalem smsem zadnej informacji ze predkosc internetu zostala obnizona a chyba powinienem bo zaczalem szukac przyczyn w moim sprzecie a nie samym operatorze sieci.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: Przemek_Plus »

matkle7, wiadomość SMS jest wysłana wyłącznie po wykorzystaniu limitu podstawowego, a więc jeżeli tylko Twój router/modem odbiera SMS-y, to taka wiadomość powinna do Ciebie trafić. W innych przypadkach wiadomości nie są wysyłane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matkle7
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Hej. Moj modem odbiera wiadomosci sms ale jedyna jaka dostaje to po raz setny bym ocenil jakosc obslugi klienta. Natomiast nie uzyskalem odp na moje pytanie dlaczego Wasz konsultant nie uprzedzil mnie o FUP? Troszke wieksza kompetencja w niektorych salonach powinna wystepowac...
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: Przemek_Plus »

matkle7, trudno mi się ustosunkować do Twojego pytania w kwestii konsultanta, bo nie mam możliwości odsłuchania Waszej rozmowy. Jeżeli czujesz, że nie zostałeś odpowiednio poinformowany o warunkach umowy, to oczywiście przysługuje ci prawo do złożenia reklamacji w tej sprawie, natomiast biorąc pod uwagę, iż zapis o FUPie znajduje się w regulaminie promocji, to niestety ciężko mi stwierdzić, na ile możesz liczyć na pozytywne jej rozpatrzenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andrew01
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2017, o 11:21

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: andrew01 »

matkle7 upewnij się czy to na pewno jest lejek, a nie na przykład przeciążony BTS. U mnie było/jest podobnie, co prawda trochę się uspokoiło i aż tak niskich transferów ostatnio nie mam. Mam takie dziwne wrażenie, że PLUS coś pokombinował z BTS'ami ostatnio.... Może część pasma została przerzucona na inne usługi, może priorytet usług się pozmieniały, nie wiem...

Pozdrawiam
Andrzej
matkle7
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Jestem niemal pewien ze to nie bts bo mam abonament w tel w plusie i tam lte hula z pelna moca
matkle7
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Dobra a pyt. Z innej beczki czy ktos z Panow konsultantow moze odblokowac moje konto plus online? Niestety pokrecilem cos z haslem i je zablokowalo. Moglby ktos wygenerowac nowe haslo? Moj nr to xxx xxx xxx
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, o 13:34 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto numer telefonu z posta
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: Przemek_Plus »

matkle7, usunąłem numer z Twojego posta - bezpieczniej jest nie podawać takich danych na ogólnodostępnym forum ;-) Masz dziewięć prób błędnego logowania. Gdy limit ten zostanie przekroczony, dostęp będzie zablokowany przez okres 30 minut.

Jeżeli chciałbyś zmienić hasło, tutaj znajdziesz zebrane w jednym miejscu informacje, jak można to zrobić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matkle7
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, o 18:45

Re: LTE bez limitu i ograniczenie 1Mbit

Post autor: matkle7 »

Dziekuje Panie Przemku za pomoc
ODPOWIEDZ