Brak LTE

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Buss
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:22

Re: Brak LTE

Post autor: Buss »

Hm.. wydaje się, że jest lepiej. W każdym razie już nie muszę wyłączać i włączać transmisji danych tylko samo łapie 4G jak jest w zasięgu także na plus :) dziękuję bardzo, pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Brak LTE

Post autor: Magda_Plus »

Buss fajnie, że działa. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
napinaczmichal
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2017, o 12:40

Re: Brak LTE

Post autor: napinaczmichal »

Witam
Podobny problem dopadł również mnie. Telefon to Sony Xperia Z3, APN Plus. Chodzi mi głównie o zasięg, a mianowicie na 3g mam pełny zasięg i w tym samym miejscu, gdy przełączę się na LTE, to zasięg spada do 1 kreski. Po powrocie na 3g znów mam pełny zasięg.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Brak LTE

Post autor: Basia_Plus »

Witaj napinaczmichal,

czy tak się dzieje cały czas? W jakiej dokładnie lokalizacji się znajdujesz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdrianZloty
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2017, o 17:47

Re: Brak LTE

Post autor: AdrianZloty »

Witam,
Mam ten sam problem. W ostatnim czasie brałem wtórnik karty SIM ponieważ zmieniłem telefon i była potrzebna nanoSIM.
Telefon łączy się 3G/H+ i internet działa, natomiast na LTE wgl się nie przełącza, stary telefon miał ciągle pełen zasięg LTE mieszkam w centrum Bydgoszczy także nie powinno być z tym problemu. Konfiguracje sprawdziłem i tam jest w porządku, Typ sieci ustawiony na 3G/LTE
Posiadam ofertę na Abonament.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Brak LTE

Post autor: Magda_Plus »

AdrianZloty jaki masz model aparatu, jaki jest APN zapisany w ustawieniach Twojego telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdrianZloty
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2017, o 17:47

Re: Brak LTE

Post autor: AdrianZloty »

Telofon to OnePlus 3T
APN: plus
Typ APN: default
Typ uwierzytelnienia PAP (ustawiłem to teraz bo wcześniej miałem pusto w tym miejscu)

Już działa, widocznie dodanie tego PAP pomogło.
Dziękuje za szybki odzew
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Brak LTE

Post autor: Magda_Plus »

AdrianZloty w takim razie pozostaje mi się cieszyć, że możesz korzystać z LTE w swoim telefonie. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdrianZloty
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2017, o 17:47

Re: Brak LTE

Post autor: AdrianZloty »

Tak w telefonie już tak. Natomiast ta sytuacja przypomniała mi o problemie z internetem mobilnym.
Sytuacja ma się tak, w zeszłym miesiącu udało mi się wykorzystać limit transferu. Prędkość internetu wiadomo spadła. Sytuacja jest o tyle dziwna że dotychczas w Plus Online z pakietu podstawowego gigabajty nie uciekały gdyż posiadam usługę LTE bez limitu danych. Dziś logując się na Plus Online okazuje się że zostało mi się już 42GB. Nie wiem czy coś było zmieniane wewnętrznie w sieci i stąd problem, gdyż wcześniej takie zjawisko nie występowało.
W porównaniu w Plus Online telefonu i internetu w zakładce USŁUGI>>PLUSINTERNET można zauważyć że wgl nie mam dostępnej opcji "usługa LTE" a przy telefonie jest. http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4395
Sam router pokazuje "typ sieci" LTE
Router to ZTE MF28D, oferta abonamentowa: Ja + POWER LTE 70 GB, nr: 601xxxxxx
Gdyby mogła się Pani przyjrzeć sytuacji byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, o 09:02 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ukryłam numer
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE

Post autor: Ewa_Plus »

AdrianZloty,
- pakiet podstawowy dotyczy wszystkich technologii i jest rozliczany w pierwszej kolejności. Usługa LTE bez limitu działa dopiero po wyczerpaniu pakietu podstawowego.
Jeśli chodzi o usługę LTE, to w przypadku abonamentu na Internet jest ona "zaszyta" w taryfie, a w przypadku abonamentu na telefon, funkcjonuje jako dodatkowa usługa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
napinaczmichal
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2017, o 12:40

Re: Brak LTE

Post autor: napinaczmichal »

Mieszkam w Kleszczowie woj. łódzkie, dzieje się tak od jakiś 6 miesięcy. Wcześniej takiego problemu nie było.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Brak LTE

Post autor: Basia_Plus »

napinaczmichal,

- czy taka sytuacja jest bez względu na porę dnia? Jak sprawa wygląda po przełożeniu karty SIM do innego telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Brak LTE

Post autor: krupniok200 »

Witam, otóż mój kolega ma problem z połączeniem się od sieci LTE na telefonie xiaomi redmi note 3 pro (wersja chińska, nie obsługująca LTE 800MHz, co nie powinno przeszkadzać, gdyż plus nie nadaje na tym paśmie), ustawianie były APNy zgdnie ze stroną ustaw.plus.pl, po restarcie telefonu nie łączył się w ogóle z internetem, przy standardowych APNach (z karty SIM( łączy się na 2 sekundy z lte po czym przełącza się na 3g. Karta sim obsługująca LTE, na tej samej LTE śmiga ładnie na lumii 640xl LTE, oraz na telefonie xiaomi z innymi operatorami (np. T-mobile). Bardzo proszę o szybką pomoc.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Brak LTE

Post autor: Basia_Plus »

Witaj krupniok200,

czy inna karta SIM była sprawdzana w tym aparacie? Jaki APN jest ustawiony w telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Brak LTE

Post autor: krupniok200 »

Powtórzę to co napisałem wcześniej, były testowane 3 karty sim: 2 z plusa, 1 z T-Mobile. Na karcie z T-Mobile transmisja danych po LTE ruszyła z buta. Na obydwu kartach z plusa: Przy domyślnych ustawieniach apn z karty sim (były to ustawienia pod LTE) zasięg lte pojawiał się na 2sek po czym zasięg przełączał się na 3g. Jeżeli zaś ustawi się apny wg. strony ustaw.plus.pl, transmisja danych wogóle nie rusza. Dla porównania te 2 karty z plusa była wsadzane do lumii 640xl lte i lte działał z buta.
ODPOWIEDZ