Rejestracja Numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
icemac
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: icemac »

witam,

od dwóch dni próbuję zarejestrować numer na kartę - kiedyś to byli "sami swoi", teraz jest "plus na kartę".

Telefon pod który próbuję podpiąć numer jest abonamentowy, wysyłam SMSy zgodnie z instrukcjami i ... NIC się nie dzieje.Od soboty 07.01. poszły dwa SMSy o treści DOPISZ XXXXXXXXX, później TAK. Do dnia dzisiejszego numer na kartę po wysłaniu SMSa o treści STATUS otrzymuje informację zwrotną, iż nie jest zarejestrowany.

dziękuję za informację.
Awatar użytkownika
Gżegżółka
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 08:32

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Gżegżółka »

icemac pisze:witam,

od dwóch dni próbuję zarejestrować numer na kartę - kiedyś to byli "sami swoi", teraz jest "plus na kartę".

Telefon pod który próbuję podpiąć numer jest abonamentowy, wysyłam SMSy zgodnie z instrukcjami i ... NIC się nie dzieje.Od soboty 07.01. poszły dwa SMSy o treści DOPISZ XXXXXXXXX, później TAK. Do dnia dzisiejszego numer na kartę po wysłaniu SMSa o treści STATUS otrzymuje informację zwrotną, iż nie jest zarejestrowany.

dziękuję za informację.
Witam.

A czy po wysłaniu z tel. abonamentowego smsa DOPISZ XXXXXXXXX, wysłałeś z tego który chcesz zarejestrować sms o treści REJESTRACJA XXXXXXXXX też na 80106 ?
icemac
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: icemac »

Gżegżółka pisze:
icemac pisze:witam,

od dwóch dni próbuję zarejestrować numer na kartę - kiedyś to byli "sami swoi", teraz jest "plus na kartę".

Telefon pod który próbuję podpiąć numer jest abonamentowy, wysyłam SMSy zgodnie z instrukcjami i ... NIC się nie dzieje.Od soboty 07.01. poszły dwa SMSy o treści DOPISZ XXXXXXXXX, później TAK. Do dnia dzisiejszego numer na kartę po wysłaniu SMSa o treści STATUS otrzymuje informację zwrotną, iż nie jest zarejestrowany.

dziękuję za informację.
Witam.

A czy po wysłaniu z tel. abonamentowego smsa DOPISZ XXXXXXXXX, wysłałeś z tego który chcesz zarejestrować sms o treści REJESTRACJA XXXXXXXXX też na 80106 ?

oczywiście i nawet w obu przypadkach wysłałem - TAK
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Kokos,
Kokos pisze:Spróbowałem, dalej nie działa.
Będąc w Polsce SMS-y na numery skrócone mogłeś wysyłać? Jeżeli posiadasz telefon z Androidem to sprawdź proszę czy w Ustawienia-> Menedżer aplikacji -> Wszystkie -> Wiadomości (po otwarciu informacji o aplikacji Wiadomości jest lista rozwijalna pod opcją "Wyślij SMS Premium" w Zezwoleniach), posiadasz ustawioną opcję "Zawsze zezwalaj" albo "Pytaj".
Kokos pisze:Co prawda jest już bardzo wytarty, ale udało się odczytać. Ma 13 cyfr, mam nadzieję, że to ten numer.
To jest ten numer. Jeżeli dysponujesz kodem PUK do tego konta (dokładnie będą potrzebne 4 jego ostatnie cyfry), to numer seryjny karty możesz również zweryfikować w aplikacji Plus online (zakładka Konto i formalności - Dane telefonu).
Kokos pisze:W takim razie czy ktoś z rodziny może go zarejestrować na siebie?
To już Twoja decyzja. Osoba, która zarejestruje numer na siebie, uzyskuje w ten sposób dostęp do pewnych informacji o nim. Ale w rodzinie to zapewne nie problem. Po powrocie do Polski możesz zawsze przerejestrować numer na siebie: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=1380. Rozumiem, że to dłuższy pobyt i nie wrócisz do kraju do 01/02/2017 r.?

Witaj icemac,

prześlij mi proszę numer, który miał zostać zarejestrowany oraz numer, z którego dane mają zostać przepisane przez ten formularz.

Gżegżółka,
Gżegżółka pisze:A czy po wysłaniu z tel. abonamentowego smsa DOPISZ XXXXXXXXX, wysłałeś z tego który chcesz zarejestrować sms o treści REJESTRACJA

Nie trzeba tego czynić. To są dwa oddzielne sposoby rejestracji. Wymagane jest tylko wyrażenie zgody na drugim numerze, przez wysłanie komendy TAK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
icemac
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: icemac »

Joanna_Plus pisze:Witaj icemac,

prześlij mi proszę numer, który miał zostać zarejestrowany oraz numer, z którego dane mają zostać przepisane przez ten formularz.

podziękował, przyszedł SMS, że numer został zarejestrowany. Sprawdzę w domu na telefonie z prepaidem.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

icemac,
icemac pisze:przyszedł SMS
SMS jest potwierdzeniem zakończenia procesu :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Alek74
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:24

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Alek74 »

Dzień Dobry,

Czy bonusy za zarejestrowanie numeru trzeba jakoś aktywować ?
Zarejestrowałem numer, ale nie mam żadnego bonusu, rok ważności i innych.
Mam taryfę PnK bez limitu.
Numer używany od ponad roku. Miałem na nim wykupiony rok ważności, który skończył się w grudniu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Alek74,

tak, bonusy należy samodzielnie aktywować. Pisaliśmy o tym np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 00+z%C5%82.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ladzik92
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2017, o 19:21

Rejestracja plus na karte

Post autor: ladzik92 »

Witam,

do mojej babci dzwonił pan przedstawiając się jako konsultant z sieci PLUS (numer telefonu 607727734). Zaproponował rejestrację karty przez telefon. Babcia się zgodziła i podała mu swoje dane na podstawie których ma przygotować dokumenty które w ciągu 3 dni mają być dostarczone do niej kurierem. Czy możecie sprawdzić czy to nie jest jakiś podstęp? Numer telefonu babci podam poprzez formularz.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, o 08:42 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego działu-połączono wątki
lukasz282016
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2017, o 13:24

Rejestracja Numeru

Post autor: lukasz282016 »

Witam, moja taryfa to mixPlus (MIX III), ale doładowania dawno już wszystkie wymagane zrobiłem, i ładuje normalnie kartą za np 10zł, byłem w kiosku ruchu i chciałem zarejestrować numer, wysłałem sms na 80105 o treści Karta ale dostałem taki zwrotny sms witam numer nie należy do oferty na kartę w sieci plus, skoro mam powyższą taryfę to muszę rejestrować numer czy nie, co dalej ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj ladzik92,
ladzik92 pisze: do mojej babci dzwonił pan przedstawiając się jako konsultant z sieci PLUS (numer telefonu 607727734).
Powyższy numer należy do nas i kampania, o której piszesz też jest przez nas prowadzona.

Witaj lukasz282016,
lukasz282016 pisze:moja taryfa to mixPlus (MIX III)
lukasz282016 pisze:skoro mam powyższą taryfę to muszę rejestrować numer czy nie, co dalej ?
Zawarcie umowy w usługach Plus Mix, wiązało się z koniecznością podania danych i przedstawienia odpowiednich dokumentów. Tym samym numery w tej ofercie nie wymagają rejestracji, ani żadnych dodatkowych czynności w wyniku wprowadzenia ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
lukasz282016 pisze:moja taryfa to mixPlus (MIX III)
To nasza bardzo stara taryfa. Nie rozważałeś opcji przedłużenia umowy, albo przejścia do oferty Plus na Kartę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukasz282016
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2017, o 13:24

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: lukasz282016 »

Pani Joanna_Plus czyli przedłużenie umowy na kolejne ładowania co miesiąc mi się nie widzi i nie potrzebuje, ładuje normalnie kartą teraz, ale szczerze przyznam, że tania ta taryfa to nie jest, czyli jeżeli teraz nic nie zmienię, chodzi o tę taryfę (MIX III) to nie muszę rejestrować numeru ?, jeśli przejdę na taryfę plus na kartę to zmiana nastąpi w ciągu 7 dni i 3zł koszt wynosi i numer wtedy muszę już rejestrować ?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, o 19:03 przez lukasz282016, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

lukasz282016,
lukasz282016 pisze:jeśli przejdę na taryfę plus na kartę to zmiana nastąpi w ciągu 7 dni i 3zł koszt wynosi i numer wtedy muszę już rejestrować ?
Aktualnie zmiana odbywa się na taryfę Ja+ na Kartę (jest bezpłatna): http://www.plus.pl/documents/16/848e317 ... _Karte.pdf. W tym przypadku rejestracja również nie będzie wymagana (dane zostaną przeniesione).
Ważne: powrót do usług Plus Mix, będzie dostępny tylko po podpisaniu nowej umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukasz282016
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2017, o 13:24

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: lukasz282016 »

Pani Joanna_Plus czyli teraz wystarczy tylko wysłać sms na ten bezpłatny numer 2699 odnośnie zmiany aktualnej taryfy Ja+ na Kartę i nie będę też musiał rejestrować numeru ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

lukasz282016,

tak.
Ważne:
7. Jeżeli w okresie siedmiu dni, o których mowa w ust. 5 powyżej upłynie Okres ważności dla
usług wychodzących, o czym Abonent zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości SMS, rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nie nastąpi. W takim przypadku Abonent będzie mógł skorzystać z Promocji dopiero po zasileniu konta i ponownym wysłaniu wiadomości SMS, o której mowa w ust. 4.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ