Anteny - temat zbiorczy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Krzysiek_Plus »

karolus86xxx, najbliżej jest 33006 Modła Królewska, na tym BTS dzisiaj dodajemy LTE1800, więc sygnał w tym pasmie będzie już niebawem dostępny.
W połowie grudnia dodamy również na 32471 Żdżary-Kolonia ;-) . W obu lokalizacjach na obecną chwile jest dostępne pasmo LTE800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karolus86xxx
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 gru 2016, o 13:11

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: karolus86xxx »

własnie myslałem o modle królewskiej ale tam nie widziałem pasma lte :-/. Zdzary-Kolonia znajde gdzies na mapie dokładna lokalizacje?
EDIT:
A tak ogolnie to dzieki za szybka odp
Ostatnio zmieniony 6 gru 2016, o 18:41 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Krzysiek_Plus »

karolus86xxx, tak, na mapie BTSserach wpisz Żdżary-Kolonia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karolus86xxx
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 gru 2016, o 13:11

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: karolus86xxx »

Ok znalazłem. A orientujesz sie jakich dodatkowych pomocy mogł bym skorzystac by ustawic antene paraboliczne? Np. jakieś programy na komorke z andoidem, moze cos innego... Wiem ze z parabola jest ciezko trafic w punkt. to tak jak by celowac swiatłem odbitym w lusterku i kierowac na dany punkt. A patrzac na odległości jakie mam do nadajnikow to mysle ze moge miec nie zła misje by to ustawic jak nalezy. Nawet rozwazam zeby kogos zatrudnic z odpowiednim sprzetem jesli sam polegne
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Daniel_Plus »

karolus86xxx, możesz kierować się informacjami z panelu admina, w którym masz wszystkie parametry sygnału (RSRQ, RSRP, RSSI). Tutaj znajdziesz informacje o tym, kiedy parametry są dobre. Ogólnie antenę montuje się zazwyczaj doświadczalnie, czyli sprawdzając parametry sygnału przy jej różnym ustawieniu w pionie i w poziomie. Ważne jest, aby bezpośrednio przed anteną nie znajdowały się obiekty, które ją zasłaniają, bo jeśli tak jest to najlepiej wynieść ją ponad ich poziom. Musi być też zamontowana w taki sposób, aby się nie ruszała np. pod wpływem wiatru, bo przy antenie kierunkowej mały ruch może spowodować utratę sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KtosieG »

Cześć, do nadajnika mam około 1,2km.. Niestety miejsce w którym mieszkam umiejscowione jest w lekkim zagłębieniu przez co na drodze do nadajnika są budynki i drzewa.. Aktualnie na odu-idu 100 mam takie parametry "RSRP:-100 RSRQ: -18 RSSI: -62 SINR: -3. Niedługo będę mógł przedłużyć umowę i zamierzam wziąć D-Link DWR-921E LTE lub Huawei B315, jaka antena zwiększy prędkość internetu i zmniejszy ping? Aktualnie max osiągam 7-10mbps ale często jest to 3-5/6.. Myślałem o tej antenie: http://allegro.pl/mocna-antena-lte-4g-m ... 53045.html Numery bts: 33239, BT30086, 33239..
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Czy ta antena poprawi mi transfer/

Post autor: kris68 »

Mam router Huawei B 315 - predkosci jak nie ma duzego obciazenia 40/45 mbit/s - czy ta antena poprawi mi transfer i warto w nia inwestować :

http://www.cybertech.com.pl/p140,antena ... -b310.html

Obrazek

Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO do Huawei B315, B310
Cena 149 zl.
Czy warto inwestować.

RSRQ - 10 dB
RSRP - -95 dBm
RSSI - - 61 dBm
SINR : 18 dB
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, o 12:37 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Obrazek
Obrazek
limak246
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:33

Re: Czy ta antena poprawi mi transfer/

Post autor: limak246 »

Witaj też mam tą antenę skierowaną do najbliższego anteny i było super ale po 3 miesiącach sytuacja sie zmieniła i jest jest postaaremu i dupa
limak246
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:33

Re: Czy ta antena poprawi mi transfer/

Post autor: limak246 »

Witaj też mam tą antenę skierowaną do najbliższego anteny i było super ale po 3 miesiącach sytuacja sie zmieniła i jest jest postaaremu i dupa
michal8937
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 17 maja 2011, o 19:04
Kontakt:

Re: Czy ta antena poprawi mi transfer/

Post autor: michal8937 »

A te takie zwykłe dwie anteny coś dadzą?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: habish »

Wszystko zależy od odległości od BTSa oraz ukształtowania terenu.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KamilPowerLte »

patryk7588 pisze: Co do anteny, to wyboru za dużego nie masz. Mieszkasz w dużym mieście, więc wcześniej czy później na wszystkich BTSach w twojej okolicy pojawi się LTE2600.
Najlepszym wyborem będzie: http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... 25196.html
Zakupiłem antenę, którą tutaj poleciłeś i teraz dopiero mnie uderzyło, że ona chyba nie będzie obsługiwała agregacji...
Mam rację? Ustawiłem ją na razie w pokoju na Plus ID: 22708 ale i tak łapie mi Plus ID: 20658. Właśnie ta druga stacja jest tak zapchana, że wieczorami nawet Skype siada...
Podobno na Plus ID: 22708 jest agregacja i teraz pytanko? Jak wyniosę tą antenkę na dach i porządnie ustawie to czy złapie LTE-A na Plus ID: 22708? Czy antena wzmacniająca 1800 MHz złapie sygnał w LTE-A?

@Edit
Po kilku kombinacjach w pasmem mam takie połączenie:
Obrazek
Znacznik LTE-A dalej nie świeci się a prędkości są takie:
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: habish »

Według tego co tutaj dodałeś działa agregacja pasma L800 (Band 20) z pasmem L1800 (Band 3).
Masz to opisane w ostatnich trzech linijkach tabeli.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KamilPowerLte »

OK, ale to trwało tylko chwilę, po czym router przełączył się tylko na L1800 i ponownie połączył się z Plus ID: 20658.
Będę kombinował. Druga sprawa, sama antena ma oznaczenie kabli H i V, ale na routerze tego nie widzę. Który złącze antenowe odpowiada za H a które za V? Patrząc od strony wtyków (tył routera) lewe jest H czy V? Czy to obojętne?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte, a antenę masz już zamontowaną na zewnątrz? W ustawieniach routera wybrałeś antenę zewnętrzną (LTE/3G -> Tryb sieci -> Zewnętrzna lub przycisk na obudowie routera ANT)?
KamilPowerLte pisze:Druga sprawa, sama antena ma oznaczenie kabli H i V, ale na routerze tego nie widzę. Który złącze antenowe odpowiada za H a które za V?
Jeśli nie ma oznaczenia na routerze to po prostu przetestuj w obu kombinacjach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ