Połączenie głosowe a połączenie danych

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Połączenie głosowe a połączenie danych

Post autor: rafnov »

Witam.
Trapi mnie ostatnio pewien problem. Otóż czasem podczas rozmowy telefonicznej niemożliwe jest połączenie z Internetem. Dlaczego tak się dzieje?
Konsultant infolinii technicznej twierdzi, że tak jest i tak ma być, bo obie rzeczy się wykluczają, tzn. urządzenie nie może nawiązać jednocześnie połączenia głosowego i połączenia danych. Jest to wg mnie ewidentna bzdura, ponieważ często rozmawiałem i jednocześnie sprawdzałem coś w Internecie na tym samym telefonie.
Jedno co zauważyłem, to że niemożność skorzystania z Internetu podczas rozmowy telefonicznej zależy od lokalizacji w jakiej się znajduję. Próbuję sobie to tłumaczyć w ten sposób, że zależy to od BTS z jakim jestem połączony. Niestety moja wiedza w tej dziedzinie ogranicza się do możliwości sprawdzenia na btsearch gdzie jest jaki BTS i jakie technologie obsługuje, ale co dalej to nie wiem.
Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Połączenie głosowe a połączenie danych

Post autor: habish »

W zasięgu 3G działa jedno i drugie, w 2G nie ma takiej możliwości.
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: Połączenie głosowe a połączenie danych

Post autor: rafnov »

Dlaczego mam nieodmienne wrażenie, że w danym miejscu połączenie danych przed rozmową było możliwe a w trakcie nie?
Czy telefon po prostu przełączył się do BTS 2G-only?

Są jakieś plany przeniesienia wszystkiego do przynajmniej 3G?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Połączenie głosowe a połączenie danych

Post autor: habish »

Ale w 3G jak pisałem wyżej działa wszystko razem.
Sprawdź co masz koło "kresek" zasięgu podczas rozmowy, jeśli jest napis 3G/H/H+ to działają wszystkie usługi, jeśli nie ma nic to działa tylko głos + SMS.
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: Połączenie głosowe a połączenie danych

Post autor: rafnov »

OK, przetestuję to jeszcze jak znajdę się poza miastem (może dziś), bo tylko tam mi się to zdarza.
ODPOWIEDZ