Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Kiciolda
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

Ile według Ciebie trzeba byłoby poczekać na Samsunga i9000 i ile by kosztował? (w necie wyczytałam, że ma być wprowadzony na rynek w lipcu tego roku)
Ponadto, nie wydaję mi się, aby był lepszy od Omni HD (jak na moje potrzeby)... - to zależy czego się oczekuje.

- Podejrzewam, że na początku będzie bardzo drogi (i dostępny na firmę), więc i tak nie będę mogła sobie na niego pozwolić... - Umowa kończy mi się w sierpniu, więc nie mogę długo czekać, a nie chcę rozwiązywać umowy i podpisywać nowej, ani zmieniać numeru. No i najbardziej czego nie chcę, to zmieniać operatora - chcę pozostać w Plusie.
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Marcin34 »

Ja polecam nokie 5800, owszem to pierwszy z model nokii z ekranem dotykowym,ale, po pierwsze jest lekki,nie ciąży jak tona kamieni, ma duży wyświetlacz, karta 8gb,aparat 3.2 ale optyka carla zeissa mówi sama za siebie.dostajesz uchwyt do nawigacji,nawigację (w samsungach o ile jest to nie na zawsze za darmo).fajnie jest rozbudowane menu multimediów. Powiem tak: na pewno omnia 2 czy omnia hd to lepsze fony odnośnie swojej klasy ale ja postanowiłem nie wiązac sie na 2 lata z opem by mnie jak plus doił po 48 gr/za min - więc wtedy nie wywale 2 tys. na tel bo to trzeba być maniakiem telefonu chyba. i kupiłem fona na wolnym rynku w sklepie internetowym.Nie znam sie na samsungach,na pewno mają lepsze bajery ale wg mnie nokia to nokia.wiecej aktualizacji,programów.dla osób które przerzuciły sie ze zwykłych fonó z kalwiaturą na dotyk - tj.wmoimprzypadku tak jak ja-uważam że to dobra rzecz by sie nauczyć i przyzwyczaić do tego typu ekranu.
No i blokowanie telefonu bocznym suwakiem.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mariusz9a »

Tajemniczy30 pisze:Nie znam sie na samsungach
I żałuj że żadnego nie miałeś.
Tajemniczy30 pisze:ale wg mnie nokia to nokia
I chyba tylko dzięki osobom tak myślącym ta marka jeszcze nie zbankrutowała, bo robi na prawdę buble w porównaniu do konkurentów.

Za każdym razem co kupie Nokie to żałuję. Wymieniłem Omnie na Nokię E71 (według mnie Symbian jest dużo gorszy od Windows Mobile – przede wszystkim mniej stabilny). Powiem tyle: żałuje, że wybrałem Nokie a nie BalackBerry :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: kowcio »

Widzisz, Nokie blokuje się suwakiem, który był w pewnych partiach bardzo awaryjny, a Samsunga czy LG blokujesz klawiszem i nikt nie płacze ;-)
Nokia żyje tylko opinii sprzed kilku lat, ale jak widać drastycznie się to zmienia... I bardzo dobrze, bo ja za bubel z napisem Nokia nie chce płacić 2x wiecej.
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: tomi81 »

mariusz9a pisze:Za każdym razem co kupie Nokie to żałuję. Wymieniłem Omnie na Nokię E71 (według mnie Symbian jest dużo gorszy od Windows Mobile – przede wszystkim mniej stabilny). Powiem tyle: żałuje, że wybrałem Nokie a nie BalackBerry :-/
Mariusz, będąc w temacie E71 -jak oceniasz jej antenę (czułość)? Ja mam ją od ponad pół roku i w porównaniu do E51, które mam cały czas, czy też do N5800 żony wypada blado. Tam gdzie na E51 mam 3G, E71 siedzi na 2G, nie mówię o granicy zasięgu gdzie na E71 mogę go szukać ze świeczką. Nawet na trasie kiedy żona ma 1-2 kreski to ja mam logo lub brak sieci. Myślałem o zmianie na E72 ale tam ponoć jest jeszcze gorzej.... Tel mi odpowiada ale ta czułość dobija :-/ Może znacie inne telefony (funkcjonalnie), podobne do E71, z lepszą anteną? Dzięki
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: kowcio »

Tomi81, Mariusz pisął wyżej i także na SB, że antena to masakra w tym telefonie, lepsza jest w Omni (też na dole, ale jednak czułośc ma znacznie inną).
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: tomi81 »

kowcio pisze:Tomi81, Mariusz pisął wyżej i także na SB, że antena to masakra w tym telefonie, lepsza jest w Omni (też na dole, ale jednak czułośc ma znacznie inną).
Sorki, ale w tym wątku nie widziałem wypowiedzi o antenie (czułości). Była tylko mowa o symbianie....
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mariusz9a »

tomi81 pisze:
kowcio pisze:Tomi81, Mariusz pisął wyżej i także na SB, że antena to masakra w tym telefonie, lepsza jest w Omni (też na dole, ale jednak czułośc ma znacznie inną).
Sorki, ale w tym wątku nie widziałem wypowiedzi o antenie (czułości). Była tylko mowa o symbianie....
Więcej wczoraj wieczorem na SB pisałem. Wystarczy w tym telefonie zakryć jego dół ręką i ja zasięgu w ogóle nie mam (w mieszkaniu; jak jestem bardzo blisko nadajnika na dworze, np. 100m od anteny sektorowej to daje radę, chociaż i taka wywala wtedy do 2G – tragedia!) - w żadnym telefonie jaki miałem nie było aż tak źle. Wchodząc w przejście podziemne rozłącza mi rozmowę, co na Omni czy Motoroli v6 rozmawiałem normalnie bez zakłóceń w tym przejściu :-/ Najgorsze jest to, że jak jadę w pociągu i trzymam telefon w kieszeni – w pozycji siedzącej trzymam rękę tak, że łokieć jest na telefonie – też przez to zasięgu nie mam! Porażka... Ale dobrze że piszesz, bo ja już na serwis go chciałem oddawać, ale widzę ze to normalne :-/

Jeśli chodzi o funkcjonalność to ja się skłaniam w stronę BlackBerry Bold 9700 - podobno fenomenalny telefon, ale niestety sporo droższy od E71 :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Marcin34 »

kowcio pisze:Widzisz, Nokie blokuje się suwakiem, który był w pewnych partiach bardzo awaryjny, a Samsunga czy LG blokujesz klawiszem i nikt nie płacze ;-)
Nokia żyje tylko opinii sprzed kilku lat, ale jak widać drastycznie się to zmienia... I bardzo dobrze, bo ja za bubel z napisem Nokia nie chce płacić 2x wiecej.

To kup se szajsunga do którego nic nie bedziesz mógł zainstalować bo nie ma tyle programów co do nokii. nie będę sie wdawał w polemikę ale jakby nokia była AŻ TAKA zła to by nie była nadal na 1 miejscu.i tojest fakt nie podważalny. zresztą..co my tu dywagujemy,każdy kupuje to co mu sie podoba wedle jego preferencji. życzę dobrych wybórów.
Jedynie w czym aby być konsekwenty przyznam racje to bateria - to niedopracowana strona nokii, jej systemy strasznie szybko zużywają baterie.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, o 21:41 przez Marcin34, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Marcin34 »

Ps. czasem wystarczy zrobić aktualizację i nic nie bedzie sie wieszać. I pamiętajmy rozmawiamy o telefonach ze średniej półki tak jak rozmówczyni napisała że nie zamierza dużo kasy na telefon wydawać.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: kowcio »

Dlaczego na Samsungów nie mam zainstalowac wielu programów? Chcesz porównać system operacyjny do platformy producenta, gdzi ejest tylko Java? Wiadomo, że Symbian daje większe możliwości... Z resztą sa też Samsungi z Symbianami.

Nie ma sensu porównywać platformy producenta do otwartej platformy.
Awatar użytkownika
adas72
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 16 lis 2009, o 12:13

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: adas72 »

Kiciolda pisze:
adas72 pisze:Jesli chodzi o nokie 5800 to musisz koniecznie ja sobie obejzec jesli sie spodoba to bierz telefon kozacki mam od 6miesiecy i powiem tak co aktualizacja softu to jakbym mial nowy telefon zmienic mozna prawie wszystko a sklep o nim nie wolno zapomniec OVI to jedna z najlepszych sklepow dla telefonow.
Tylko, że ja nie potrzebuję gier (nie mam czasu na granie), ani specjalnych programów - potrzebuję dobrego, nieinwazyjnego telefonu, z dobrym aparatem.
adas72 pisze: moj LG KU990 robi jednak lepsze lecz w nim jest 5mega ,co wiecej bateria wystarcza mi na 5-6dni przy wylaczonych zbednych 3G,i innych ...wspaniala sprwa jest skrzynka email czesciej czytam poczte w telefonie niz w kompie .
Jakoś nie mam przekonania do telefonów LG... - Telewizory tej firmy, to już o wiele lepsza sprawa :) - Nie odbieram poczty, ani nie przeglądam stron internetowych przez telefon. - Wolę robić to na komputerze.
adas72 pisze: Wspomnialas o samsungu Omnia HD ale jej nie ma w plus chyba :-) jest Omnia2 a musisz wiedziec te telefony roznia sie od siebie jak dzien od nocy maja rozne systemy operacyjne.
Według mnie Omnia 2 jest gorsza od Omni HD. Czy jest gorsza od Omni i900? - to zależy w czym. - Mimo wszystko, chyba i tak nie ma jej w ofercie Plusa.
Ok to jescze coś o nokiach po pierwsz Nokia E71 a nokia5800 to zupelnie dwa inne swiaty na symbianach owszem ale jeden od drugiego rozni sie jak dzien a noc...to po pierwsze po drugie piszesz w GG...lubisz emotikonki no to jest z 4 zlotowki mozna zainstalowac cos takiego w 5800 oraz wiele wiele innych pomocnych aplikacji .
jesli zas mowa o zdjeciach to jaki telefon pozwoli na drukowanie zdjec w dobrj jakosci odpowiedz zaden nawet te z 12mega aparatami w porownaniu do lustrzanki najtanszej .
juz ta 5800 bedzie kosztowac przy wymianie nie malo a coż dopiero wymienione samsungi kazdy z nich ponad tysiac zlotych na wolnym rynku...swoja droga to swoja 5800 kupilem w sklepie gdyz przy moim abonamencie wtedy w plus chcieli cos okolo 599 wiec mam mniejszy abonament i telefon juz prawie splacony w ratalnym zakupie ...pozdrawiam i juz nie wruce do tematu...jesli poczekac to Wave jest super tylko wszak cena poraża zreszta jak u każdego operatora ....popatrzcie o Orange....plus jesli sie czlowiek upomni to potrafi dac naprawde duzy rabat dla stalych klijentow wiem z doswiadczenia ...co nie jest do pomyslenia w erze także wiem z doswiadczenia chyba ze zabiora z abonamentu minuty tak bylo w zeszlym roku podzczas wymiany w erze siostry telefony ...ufff ale truje :-D to pa pa milych zakupow
Awatar użytkownika
adas72
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 16 lis 2009, o 12:13

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: adas72 »

kowcio pisze:Dlaczego na Samsungów nie mam zainstalowac wielu programów? Chcesz porównać system operacyjny do platformy producenta, gdzi ejest tylko Java? Wiadomo, że Symbian daje większe możliwości... Z resztą sa też Samsungi z Symbianami.

Nie ma sensu porównywać platformy producenta do otwartej platformy.
:-) owszem sa samsungi z symbianem ale to taki wykastrowany symbian bez dostepu do Ovi oraz prawie bez mozliwosci instalowania aplikacji problemy z certyfikatami.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mariusz9a »

adas72 pisze:prawie bez mozliwosci instalowania aplikacji problemy z certyfikatami.
O tych certyfikatach to mi nawet nie mów bo działa mi to na nerwy - największa pierdoła Symbiana. Co chce jakiś programik zainstalować to musze go odblokowywać na jakiejś stronie, potem pobierać go jeszcze raz z tej strony i dopiero da się wgrać - paranoja :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: tomi81 »

mariusz9a pisze:Więcej wczoraj wieczorem na SB pisałem. Wystarczy w tym telefonie zakryć jego dół ręką i ja zasięgu w ogóle nie mam (w mieszkaniu; jak jestem bardzo blisko nadajnika na dworze, np. 100m od anteny sektorowej to daje radę, chociaż i taka wywala wtedy do 2G – tragedia!) - w żadnym telefonie jaki miałem nie było aż tak źle. Wchodząc w przejście podziemne rozłącza mi rozmowę, co na Omni czy Motoroli v6 rozmawiałem normalnie bez zakłóceń w tym przejściu :-/ Najgorsze jest to, że jak jadę w pociągu i trzymam telefon w kieszeni – w pozycji siedzącej trzymam rękę tak, że łokieć jest na telefonie – też przez to zasięgu nie mam! Porażka... Ale dobrze że piszesz, bo ja już na serwis go chciałem oddawać, ale widzę ze to normalne :-/

Jeśli chodzi o funkcjonalność to ja się skłaniam w stronę BlackBerry Bold 9700 - podobno fenomenalny telefon, ale niestety sporo droższy od E71 :-(
Wszystko co napisałeś, niestety, potwierdzam :( Mam teraz w Plusie wymianę i powiem szczerze - nie ma czego wybrać. BB Bolda 9700 nie ma, przeglądałem resztę telefonów i żadnych z HSPA przynajmniej do 7,2 + czułą anteną nie ma. Niby E52 ma HSDPA do 10,2 jednak po dzisiejszej zabawie potwierdzam wszystkie jej minusy. Do wydania na słuchawkę mam maksymalnie 1200 PLN. Potrzebuję często surfować po sieci (więc HSPA się przyda) + monitorować sieć a tu już jest gorzej :) Jeżeli macie jakieś pomysły/propozycję będę wdzięczny za pomoc. Nie musi to być koniecznie w Plusie, może być z wolnego rynku. Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ