Najszybszy iplus !! Testy 2G i 3G.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6165
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: mariusz9a »

szalony pisze:Hmm :?: NodeB z 2008roku moga nie obslugiwac hspa+ ??? To nie ciekawe bo pewnie wszystkich nie wymienia szybko i pewnie pomimo ze radiolinia do hspa+ jest jak najbardziej to cos czuje ze taka wymiana nodeB potrwa latami :-/
na ten rok jest planowana wymiana. Nie że nie obsługują, ale wymieniają nodeB na energooszczędne i przy okazji obsługujące HSPA+ 42Mb/s (niektóre będą miały 82Mb/s). To taki pomost do LTE ;-) Dlatego po co kupować licencje na HSPA 21,6Mb/s jak za kilka miesięcy wymienia całe nodeB?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szalony
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 3 cze 2010, o 09:34
Lokalizacja: Aleksandrow Lodzki

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: szalony »

Faktycznie masz racje i jest w tym sens - tylko wiesz obawiam sie "o skale kraju" . Pewnie takich nodeB beda setki i wiadomo nie zrobia tego w miesiac-dwa - wymaga to czasu i pewnie ci co beda mieli "pecha" na taka wymiane "zalapia sie" za rok i dluzej - cos czuje ze koniec tej operacji na 2012 wpadnie . No tak teraz mam realne 7mb/s a w 2011-12 pewnie bede mial 20mb/s jak tylko bede mial modem to obslugujacy ;-) ps . ja to wszystko rozumiem i wiem jak jest , ja w sumie i tak mam bardzo dobrze bo jak pisalem mam stabilne 5mb/s zawsze z hsupa . Co maja powiedziec Ci co maja hsdpa3,6mb i nic wiecej i czesto predkosci co maja max to 1-2mb/s bez hsupa ?
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: vod »

mariusz9a pisze: na ten rok jest planowana wymiana
Plany planami,lecz często jeszcze na nowych obiektach krąży używany starszy sprzęt ;-) oczywiście zależne to jest także od priorytetów.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6165
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: mariusz9a »

szalony pisze:Co maja powiedziec Ci co maja hsdpa3,6mb i nic wiecej i czesto predkosci co maja max to 1-2mb/s bez hsupa ?
No niestety tak jest. Ale tak dla porównania Orange niby (mówię niby, bo żadnego potwierdzenia tego nie mam (ma miec 100% stacji 7,2Mb/s); na testach nie wychodzi 100% nodeb Orange w 7,2, testy pokazują jakisprocent nodeB Orange z 3,6) 7,2Mb/s a różnie to potrafi działać. Dla przykładu w Warszawie na Praga-Poludnie, Orange wyciąga max 1,7Mb/s w abo Buisness Ewerywhere.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szalony
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 3 cze 2010, o 09:34
Lokalizacja: Aleksandrow Lodzki

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: szalony »

Ja kazda siec przetestowalem odnosnie predkosci takie mam hobby :lol: ;-) Faktycznie mowiac to po moich obserwacjach najmniejszy wplyw na predkosci ma co ciekawe sam nodeB :!: - najwazniejsze jest RNC i wyjscie na swiat . Wzorowym tego przykladem jest Play ... Duzo by pisac .
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: Sim+ »

Test szybkości internetu simplusowego:) na Nokii N73 podpiętej pod laptopa. Dziwne że wybrał serwer w Czechowicach-Dziedzicach:)
Obrazek
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Awatar użytkownika
kris1988
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2010, o 13:09
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: kris1988 »

U mnie najbliżej w Bielsku:
Obrazek
A tu w Gliwicach:
Obrazek
I Warszawa:
Obrazek
Wszystko bez podkręcania neta standardowe ustawienie w XP.

I screen z speedtest.pl:
Obrazek
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 269
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: sql »

Mariusz9a jakiej firmy jest sprzęt (Nokia Simens/Ericsson) w miejscowości Końskie (miasto powiatowe ul. Gimnazjalna). Czy mogę spodziewać się HSPA + w najbliższym czasie?
rogmaniek
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 26 paź 2009, o 12:02
Lokalizacja: Poznań/Strzałkowo

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: rogmaniek »

Ja również mam pytanie do osób, które mają "wtyki" u Polkomtela. Czy może się ktoś dowiedzieć się, np. Mariusz9a, czy operator Minusa łaskawie zamierza, w tym roku, odpalić chociaż jedną stację NodeB w Poznaniu? Pozwolenia oczywiście przybywają, ale z brakiem odpalania stacji jest taka "posucha", że aż "strach" :lol:

Cóż pytam, mimo tego, że drugi numer wraca do PTC, dokładniej do Heyah. Cóż będzie szkoda tego zielnego (niestety małego) napisu Plus, na tym miłym dla oka, ciemnoniebieskim tle, ale co zrobić, jak oferta strasznie słaba z tymi profilami... Chociaż się wysili i dziś łaskawie przysłali eska, że jak zostanę w Minusie, to otrzymam "aż" 100 minut do Minusa na 30 dni- super :-/ Ach, gdyby dodali jakieś złotówki do doładowania, może bym został, a tak podwójne doładowanie mam w pre-paid'ach PTC. Cóż, moja plusowa Nokia e51, mimo napisu Plusik, będzie obsługiwać kartę Erunii Heyah, a może (pomarzyć można) Minus się kiedyś opamięta i coś zmienią w ofercie Sim+a, ale jak widać musimy ich jakoś zachęcić, np. i chyba najlepiej przenosząc numer do innego operatora :mrgreen: Sorki, za małe ot... Jutro zaczyna się dziś, ale- jak na razie- nie w Minusie :roll:
iPlus: i żyjesz swoim rytmem. Zmieniamy świat na Plus. Jutro zaczyna się dziś! Ja Plus przyjaciele! Jakość Plus radość! Twoja Era!
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6165
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: mariusz9a »

sql pisze:Mariusz9a jakiej firmy jest sprzęt (Nokia Simens/Ericsson) w miejscowości Końskie (miasto powiatowe ul. Gimnazjalna).
Końskie w świętokrzyskim ma sprzęt Nokia Siemens Networks. Tam jest obecnie bodajże 10,2 albo 14,4 Mb/s (chyba że mi się myli z inna miejscowością) – najlepiej zobaczyć, jak masz modem z HSPA+ to podejdź pod nadajnik i jak uciągnie ok. 10Mb/s to będzie HSPA 14,4 (ale tu najlepiej w Windowsie pogrzebać, bo możesz normalnie tyle nie wyciągnąć – trzeba wielkości ramek zmienić w TCP Window Size). Chyba na razie zostanie tylko HSPA.
rogmaniek pisze:w tym roku, odpalić chociaż jedną stację NodeB w Poznaniu?
Zamiar ma i to nie jedną, ale to nie tylko od Polkomtela zależy i w tym tkwi problem, a nie w tym że budować nie chcą.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
rogmaniek
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 26 paź 2009, o 12:02
Lokalizacja: Poznań/Strzałkowo

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: rogmaniek »

mariusz9a pisze:Zamiar ma i to nie jedną, ale to nie tylko od Polkomtela zależy i w tym tkwi problem, a nie w tym że budować nie chcą.
Oki, czyli coś tam wiesz na temat Poznania. Ale o jakie kwestie chodzi, np. o protesty? Szczerze, gdyby chcieli, to by odpalili stacje, tym bardziej, że jest pozwolenie, gdzie Polkomtel ma już DCS'a, i to raczej z anten Poręczy :mrgreen: A tak poważnie, takiego zastoju, w odpalaniu nowych BTS'ów czy Node'ów w Wielkpolsce, jak w tym roku, to chyba jeszcze nie było. PTC, co chwilę odpala jakieś stacje, co prawda głównie 2G. A Polkomtel nic. Jeszcze tereny mniejszych miejscowości rozumiem, ale "olewanie" większych miast i tak już pewnie dość "zapchanej" sieci 2G, to już- dla mnie- jest przegięcie. Oczywiście taka sytuacja tyczy się innych miast, choćby Krakowa. Pewnie, chodzi o, tzw. "cięcie" kosztów, ale ile można?! Dobrze, że spadli z fotela lidera, bo Polkmtel'owi "lyder'owanie" czy to technologiczne czy pod względem liczby Klientów "szkodzi" :lol:

Jakbyś wiedział coś więcej na temat tego miasta, np. czy Polkomtel z łaski swojej, jakąś stacje 3G, a także 2G (jest bardzo dużo wirtualnych pozwoleń 2G, zazwyczaj GSM 900/DCS 1800 Mhz'ów lub rzadziej z "kompletem" pozwoleń), zamierza odpalić, to napisz na PW, jak możesz.
iPlus: i żyjesz swoim rytmem. Zmieniamy świat na Plus. Jutro zaczyna się dziś! Ja Plus przyjaciele! Jakość Plus radość! Twoja Era!
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6165
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: mariusz9a »

rogmaniek pisze: Oczywiście taka sytuacja tyczy się innych miast, choćby Krakowa.
Kraków obsługują chłopaki z Katowic ;-) Tam w Krakowie to teraz im w głowie rozszerzenie HSPA+ a nie nowe stacje :-/
Ciecia są i ogólny zastój i póki siec wyrabia to niewiele się zmieni. Tak samo w Orange od 1,5 roku tez zastój jak nie wiem co. U mnie w regionie tez tylko Era stawia, ale to bardziej bym powiedział że dopiero teraz nadgania konkurentów.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
rogmaniek
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 26 paź 2009, o 12:02
Lokalizacja: Poznań/Strzałkowo

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: rogmaniek »

mariusz9a pisze:Ciecia są i ogólny zastój i póki siec wyrabia to niewiele się zmieni.
Łał, a jednak nie "bronisz", za wszelką cenę, Polkomtela, stwierdzając fakty. Cieszę się :-P
mariusz9a pisze:Tak samo w Orange od 1,5 roku tez zastój jak nie wiem co.
A to ja też zauważyłem, ale- o dziwo- w tym roku, w Wlkp. Centek kilka stacji 2 i 3G odpalił, nawet, np. we Wrześni mają trzecią lokalizację na własnym maszcie, podobnie, jak w Swarzędzu. Wiem, temat nie o tym, ale jak sam zacząłeś, to w Poznaniu jest przykład kratownicy (z niczym więcej), wybudowanej w styczniu 2009r. Do dziś, na budynku, jest tylko ta kratownica. Ciekawe- może w 2011r. zamontują chociaż anteny sektorowe :lol: Ale czytałem o takich "kwiatkach" Poręczy, choćby w Szczecinie, także nic zaskakującego.

A tak swoją drogą, takie tłumaczenie, że Centek też nie buduje, to wiadomo, co o tym sądzę... W końcu to forum o Plusie...

Jeśli chodzi o Polkomtel jeszcze, to w Poznaniu, są lokalizacje, gdzie jest komplet pozwoleń od maja 2009r. i nic się nie dzieje. Chociaż są też "starsze", wirtualne pozwolenia na 2G, w tym mieście.
mariusz9a pisze:U mnie w regionie tez tylko Era stawia, ale to bardziej bym powiedział że dopiero teraz nadgania konkurentów.
Może rok czy dwa lata temu, też bym napisał, że gonią konkurencję, jeśli chodzi o 2G. Ale, jak wiemy, na szczęście PTC Wielkopolski, aż tak nie "olewała", jak inne regiony kraju. Chociaż były miasta, gdzie PTC miała, jeszcze w 2008r. najgorszy zasięg 2G z W3. Teraz za to jestem pełen podziwu, że jednak "nie patrzą" na "kryzys" czy jakby tam tego nie nazwać, tylko ciągle budują stacje 2 i czasem nawet 3G. Jak tak dalej pójdzie, to w ilości lokalizacji miejscowości z 3G, a może nawet liczby Node'ów, PTC "przegoni" Polkomtela w Wlkp. Ot i znów "lyder" technologiczny będzie na papierku :lol:
iPlus: i żyjesz swoim rytmem. Zmieniamy świat na Plus. Jutro zaczyna się dziś! Ja Plus przyjaciele! Jakość Plus radość! Twoja Era!
szalony
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 3 cze 2010, o 09:34
Lokalizacja: Aleksandrow Lodzki

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: szalony »

Jak temat odpalania nodeB zostal poruszony to napisze cos o Lodzi. Orange i Play zostawie w spokoju bo maja i chyba dlugo w lodzkiej aglomeracji beda miec najgorsza i najmniejsza siec 3G - co ciekawe w aglomeracji najmniej nodeB ma Orange - Play ma ich wiecej ale jakosc techniczna i konfiguracja nodeB Play jest tragiczna ( czesto np sila sygnalu -70dBm , sila pilota -80dBm a jakosc Ecno - 10 i gorzej... Skupie sie na Erze i Plusie - bo to chyba najpowazniejsi gracze rynku mobilneg - pewnie Orange i Play chca sie polaczyc by ich pokonac :lol: ;-) , niestety Plus w aglomeracji lodzkiej w 3G juz dawno jest za Era :-/ , Era naprawde w moim rejonie dziala i odpala co chwila nodeB i gsm - czesto czyste bez gsm , swoje chyba wszystkie staje gsm rozbudowala do 3G i praktycznie nie ma wirtualnych pozwolen- jesli sa to nowe lokalizacje co wiadomo wymaga czasu na realizacje . Plus za to owszem kilka nodeB w lodzi wlaczyl - ostatnio ,ale ma bardzo duzo wirtualnych pozwolen 3G na juz od lat dzialajacych stacjach gsm i ich nie rozbudowuje - zezwolenia z 2008 i "nic nie robia by stacje rozbudowywac do 3G" mam wrazenie ze chca je chyba w 2012 roku zrobic :-/ Pozniej sie Plus dziwi ze klientow nie ma jak ida do konkurencji - u mnie wiekszosc Ere bierze bo zasieg 3G-2G ma duzo lepszy :-? ps tak jak poprzednik napisal do 2008roku w aglomeracji lodzkiej Era miala najgorszy zasieg - sam dlatego do Plusa z Ery zmigrowalem - powoli zaczynam tego zalowac bo u mnie Era plusa juz dawno przegonila - w moim Aleksandrowie ma hspa+ a Plus nie :-(
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Najszybszy iplus !!

Post autor: vod »

[ad]
rogmaniek pisze: w Poznaniu jest przykład kratownicy (z niczym więcej), wybudowanej w styczniu 2009r. Do dziś, na budynku, jest tylko ta kratownica. Ciekawe- może w 2011r. zamontują chociaż anteny sektorowe :lol: Ale czytałem o takich "kwiatkach" Poręczy, choćby w Szczecinie, także nic zaskakującego.

Jeśli chodzi o Polkomtel jeszcze, to w Poznaniu, są lokalizacje, gdzie jest komplet pozwoleń od maja 2009r. i nic się nie dzieje. Chociaż są też "starsze", wirtualne pozwolenia na 2G, w tym mieście.
Może rok czy dwa lata temu, też bym napisał, że gonią konkurencję, jeśli chodzi o 2G. Ale, jak wiemy, na szczęście PTC Wielkopolski, aż tak nie "olewała", jak inne regiony kraju. Chociaż były miasta, gdzie PTC miała, jeszcze w 2008r. najgorszy zasięg 2G z W3. Teraz za to jestem pełen podziwu, że jednak "nie patrzą" na "kryzys" czy jakby tam tego nie nazwać, tylko ciągle budują stacje 2 i czasem nawet 3G. Jak tak dalej pójdzie, to w ilości lokalizacji miejscowości z 3G, a może nawet liczby Node'ów, PTC "przegoni" Polkomtela w Wlkp. Ot i znów "lyder" technologiczny będzie na papierku :lol:
Nie jest tak super w PTC,może twoje przykłady są związane z przypadkiem trafienia takiej akurat inwestycji ;-) Polecam: http://www.plusblog.pl/?p=2747 ,to dotyczy także PTC ;-)[/ad]
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ODPOWIEDZ