Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marcin7412
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 maja 2017, o 20:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marcin7412 »

Jestem kolejnym z zablokowanym numerem IMEI.Telefon zakupiłem w grudniu i od dwóch tygodni jest zablokowany,dwa tysiaki poszły w błoto.Nie wiem czy to jest zgodne z prawem ale dajcie znać co zrobić w tej sytuacji.Jestem abonentem Plusa od kilkudziesięciu lat razem z żoną i synem ale czas się rozstać po takim traktowaniu.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

marcin7412,
marcin7412 pisze:Telefon zakupiłem w grudniu i od dwóch tygodni jest zablokowany
Magda_Plus pisze:Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Andrzej62 »

Być może nie powinienem się wtrącać, bo problem mnie nie dotyczy [zresztą nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania telefonów z tzw. "drugiej ręki" na wszelkich portalach aukcyjnych] ale z czystej ciekawości zapytam, w jakiej formie Polkomtel Sp. z o.o kieruje roszczenia do osób [jakby nie było, zarejestrowanych abonentów z imienia i nazwiska o peselu nie wspomne] o spłate należnych rat?? Prośbą, groźbą windykiem, zlicytowaniem dobytku czy przyjmujecie tylko do wiadomości że wyłudzacz nie spłaca i problem z głowy??
robertm1964m
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 5 maja 2017, o 18:15

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: robertm1964m »

Basia_Plus pisze:marcin7412,
marcin7412 pisze:Telefon zakupiłem w grudniu i od dwóch tygodni jest zablokowany
Magda_Plus pisze:Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.


EDIT:
Andrzej62 pisze:Być może nie powinienem się wtrącać, bo problem mnie nie dotyczy [zresztą nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania telefonów z tzw. "drugiej ręki" na wszelkich portalach aukcyjnych] ale z czystej ciekawości zapytam, w jakiej formie Polkomtel Sp. z o.o kieruje roszczenia do osób [jakby nie było, zarejestrowanych abonentów z imienia i nazwiska o peselu nie wspomne] o spłate należnych rat?? Prośbą, groźbą windykiem, zlicytowaniem dobytku czy przyjmujecie tylko do wiadomości że wyłudzacz nie spłaca i problem z głowy??

Są bezradni nawet nie zgłoszono faktu do windykacji ani na policje samosąd robią
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, o 16:57 przez robertm1964m, łącznie zmieniany 2 razy.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Gordek »

Problem bezpośrednio mnie nie dotyczy, bo nie byłem taki naiwny, żeby nabywać od oszustów telefon z drugiej ręki, ale chyba nie oczekujecie, że na forum otrzymacie oficjalne stanowisko Plusa w w/w sprawie?

Chcecie paragrafów, przepisów itp. itd.? To zwróćcie się do Plusa w sposób w jaki rozwiązują to dorośli ludzie, poprzez oficjalne pismo, najlepiej poprzez kancelarię adwokacką.

Głupie pyskówki i próba wymuszenia odpowiedzi na forum od konsultantów(innych niż podali) m.in. przez użytkownika robertm1964m, to żenada.
Arek1970
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2013, o 17:09

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Arek1970 »

Andrzej62 pisze:Być może nie powinienem się wtrącać, bo problem mnie nie dotyczy [zresztą nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania telefonów z tzw. "drugiej ręki" na wszelkich portalach aukcyjnych] ale z czystej ciekawości zapytam, w jakiej formie Polkomtel Sp. z o.o kieruje roszczenia do osób [jakby nie było, zarejestrowanych abonentów z imienia i nazwiska o peselu nie wspomne] o spłate należnych rat?? Prośbą, groźbą windykiem, zlicytowaniem dobytku czy przyjmujecie tylko do wiadomości że wyłudzacz nie spłaca i problem z głowy??
PLUS domaga się zapłaty kary umownej i zaległych rat.Sprawa idzie do działu windykacji a następnie trafia do komornika.Po prostu rozwiazuja umowe z winy abonenta.Kasę kiedyś odzyskają a czy oblokują IMEI tel to nie wiadomo.Z plusem wszystko jest możliwe .
robertm1964m
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 5 maja 2017, o 18:15

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: robertm1964m »

konie tematu
robertm1964m
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 5 maja 2017, o 18:15

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: robertm1964m »

sprawa załatwiona pozytywnie:)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: habish »

Czyli?
robertm1964m
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 5 maja 2017, o 18:15

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: robertm1964m »

sprzedający przyjął telefon i oddał pieniądze
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: sedzia20 »

patryk7588 pisze:Może się przydać: https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei
No właśnie coś chyba musi być nie tak, bo chciałem sprawdzić nr imei - przepisałem z pudełka, wskazałem @ i otrzymałem odpowiedź: " Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
Co się mogło stać?
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: PWojciechowska »

Jeżeli telefon był brany w ratach przed lipcem zeszłego roku, to go nie sprawdzisz. Mam to samo z moim, kiedy z ciekawości chciałam go sprawdzić - wzięty w ratach w kwietniu 2016. Było już wspomniane na forum.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

sedzia20,
Ewa_Plus pisze: Zgodnie z informacją w naszym Biurze Prasowym (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1388) blokowanie IMEI dotyczy urządzeń kupionych na raty w sieci Plus od 8 lipca 2016 roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: sedzia20 »

Basia_Plus pisze:sedzia20,
Ewa_Plus pisze: Zgodnie z informacją w naszym Biurze Prasowym (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1388) blokowanie IMEI dotyczy urządzeń kupionych na raty w sieci Plus od 8 lipca 2016 roku.
To wiem, znam ten komunikat prasowy.
Niemniej chciałbym odsprzedać smartfona i udokumentować kupującemu fakt braku obciążeń ratalnych - spodziewałem się, że otrzymam informację o braku opcji ratalnej dotyczącej wskazanego IMEI-a. Dlaczego tak się nie stało, choć powinno? Bowiem jak mówi komunikat "...Plus zachęca jednocześnie osoby chcące kupić na rynku wtórnym sprzęt telekomunikacyjny do sprawdzenia czy nie stanowi on jego własności. Sprawdzenie takie powinno również nastąpić poprzez zażądanie od osoby sprzedającej urządzenie stosownych dokumentów.” I właśnie info w odpowiedzi na moje zapytanie byłoby takim "stosownym dokumentem".
DudiTheMaster
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2017, o 17:09

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: DudiTheMaster »

Dzień dobry!
Wpisałem IMEI w Wasz formularz do sprawdzania i dostałem tylko informację: "Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o." To znaczy, że telefon nie jest zablokowany, obciążony itd.??
ODPOWIEDZ